قدر زمان حال را بدانید که گذشته هرگز برنمی گردد و آینده شاید نیاید.(گالیله)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » جزئیات حج تمتع سال ۹۵ از زبان اوحدی

جزئیات حج تمتع سال ۹۵ از زبان اوحدی

جزئیات حج تمتع سال ۹۵ از زبان اوحدی

 

رئیس سازمان حج و زیارت تا ساعتی دیگر برای مذاکره درباره حج تمتع در صدر هیئتی عازم عربستان می شود.

اوحدی آخرین جزئیات حج از زبان اوحدی پیش از عزیمت به عربستان

جزئیات حج تمتع سال ۹۵ از زبان اوحدی

به گزارش سرویس دینی جام ینوز، رئیس سازمان حج و زیارت تا ساعتی دیگر برای مذاکره درباره حج تمتع در صدر هیئتی عازم عربستان می شود.

سعید اوحدی  با بیان اینکه به لحاظ محدوده زمانی اجرای عملیات حج در محدوده قرمز زمان بندی قرار داریم گفت: به اعتقاد ما این سفر آخرین منزلگاه تلاش برای اقامه حج تمتع امسال است.

وی گفت: بعد از تغییراتی که اخیراً در وزارت حج عربستان شاهد بودیم وزیر حج عربستان در نامه‌ای اعلام کرد که مشکل صدور روادید زائران ایرانی در داخل ایران رفع شده است و سپس در نامه ای دیگر از هیات ایرانی دعوت کردند که در دور جدید مذاکرات در جده حضور پیدا کنند.

اوحدی افزود: پس از جلسات کارشناسی با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف، تصمیم گرفته شد که هیات ایرانی در این مذاکرات حضور پیدا کند.
وی درخصوص دستور کار این مذاکرات گفت: همواره در تضمین و حفظ حرمت، عزت و کرامت زائران ایرانی که به اعتراف مسئولان عربستان سرآمد زائران به لحاظ رعایت نظم، اخلاق و ادب اسلامی هستند تاکید شده است و راهکارهای حفظ و تضمین حرمت و عزت زائران در تفاهم‌نامه حتما باید لحاظ شود.

 

اوحدی افزود: پس از سه حادثه بسیار تلخ سال گذشته، دغدغه جدی و نگرانی منطقی در میان زائران ما وجود دارد که راهکارهای تامین امنیت از طرف مسئولان و دولت عربستان برای حج امسال چیست.

 

وی گفت: ما ۲۰ پیشنهاد را به عنوان راهکارهای عملیاتی و علمی به وزارت حج عربستان ارائه و همچنین در نامه‌ای به آن‌ها اعلام کرده‌ایم که حل مشکل صدور روادید یکی از ۱۱ شرط ما بوده است و انتظار داریم وزارت حج عربستان به صورت جدی و شفاف مواضع خودش را درخصوص موضوعات مطرح شده، بیان کند.
اوحدی با بیان اینکه هرگونه تعلل بیشتر از طرف عربستان به هیچ وجه قابل پذیرش نخواهد بود افزود: این کشور باید در خصوص تعلل و کارشکنی در پذیرش زائران ایرانی در مجامع بین المللی و اسلامی پاسخگو باشد.

 جزئیات حج تمتع سال ۹۵ از زبان اوحدی
دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو