شما بدون تسلط بر خود نمی توانید فاتح دیگران باشید.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » فرهنگ و هنر » سینما و تلویزیون » قهرمان پرفروش‌ترین فیلم جنگی تاریخ سینما +تک‌تیرانداز آمریکایی به دروغ‌گویی متهم +عکس

قهرمان پرفروش‌ترین فیلم جنگی تاریخ سینما +تک‌تیرانداز آمریکایی به دروغ‌گویی متهم +عکس

قهرمان پرفروش‌ترین فیلم جنگی تاریخ سینما درباره تعداد مدال‌هایی که برای شجاعت در میدان نبرد گرفته، دروغ گفته است.
تک‌تیرانداز آمریکایی به دروغ‌گویی متهم شد
قهرمان پرفروش‌ترین فیلم جنگی تاریخ سینما +تک‌تیرانداز آمریکایی به دروغ‌گویی متهم +عکس

 کریس کایل تک‌تیرانداز ارتش آمریکا همان فردی است که با اقتباس از داستان زندگی او فیلم «تک‌تیرانداز آمریکایی» به کارگردانی کلینت ایستوود ساخته شد. بردلی کوپر در این فیلم نقش کریس کایل را بازی می‌کرد.

کایل در کتابی که درباره زندگی خود نوشته است، ادعا کرده بود که برای شجاعت در میدان نبرد دو ستاره نقره‌ای و پنج ستاره برنزی شجاعت گرفته است. وب‌سایت اینترسپت اعلام کرد که براساس اطلاعات ثبت شده در پایگاه داده‌ ارتش آمریکا کایل در حقیقت یک ستاره نقره و سه ستاره برنز شجاعت دارد و در این باره در کتابش اغراق کرده است.

فیلم «تک‌تیرانداز آمریکایی» با فروشی بیش از ۵۱۷ میلیون دلار پرفروش‌ترین فیلم جنگی تاریخ سینما لقب گرفت، رکوردی که تا پیش از آن در اختیار «نجات سرباز رایان» بود. این فیلم علاوه بر این پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۱۴ در سینماهای آمریکا بود.

کایل سال ۲۰۱۳ به دست یک عضو پیشین ارتش آمریکا در تگزاس کشته شد. قاتل کایل فوریه سال ۲۰۱۵ در دادگاه به حبس ابد محکوم شد.

البته این نخستین باری نیست که کایل به وارونه نشان دادن حقیقت متهم می‌شود. سال ۲۰۱۴ جسی ونتورا سیاستمدار، کشتی‌گیر و مجری آمریکایی برای مخدوش شدن شهرتش  به دلیل دروغ‌های کایل به دادگاه شکایت کرد. کایل ادعا کرده بود که ونتورا را به دلیل توهین به یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا زده است. کایل در نهایت در آن دادگاه محکوم شد. ونتورا گفت که هیچ‌گاه کایل را ملاقات نکرده است.

تارا کایل بیوه کریس کایل هنوز اظهارنظری درباره این ادعای تازه نکرده است.

قهرمان پرفروش‌ترین فیلم جنگی تاریخ سینما +تک‌تیرانداز آمریکایی به دروغ‌گویی متهم +عکس

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو