هر برادری که از منافع برادر خود مانند نفع خویش حمایت کرد به کار خود سامان داده است (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » علم و فناوری » دانستنی ها » رقابت ثروتمندترین مرد چین با غول سرگرمی آمریکایی+مجموعه عظیم تفریحی+عکس

رقابت ثروتمندترین مرد چین با غول سرگرمی آمریکایی+مجموعه عظیم تفریحی+عکس

ثروتمندترین مرد چین برای رقابت با پارک‌های تفریحی دیزنی یک مجموعه عظیم تفریحی با زمینه فرهنگی چینی تاسیس کرد.
رقابت ثروتمندترین مرد چین با غول سرگرمی آمریکایی
رقابت ثروتمندترین مرد چین با غول سرگرمی آمریکایی+مجموعه عظیم تفریحی+عکس

مجموعه «واندا سیتی» در جنوب‌شرقی شهر نانچانگ با هزینه‌ای بالغ بر ۳ میلیارد دلار ساخته شده و شامل یک آکواریوم و مراکز خرید متعدد است.

وانگ جیان‌لین مالک این مجموعه تفریحی قصد دارد با راه‌اندازی این مجموعه از فرهنگ چینی را به مردم چین و جهانیان عرضه کند. کمپانی دیزنی ماه آینده پارک تفریحی خود را در شانگهای افتتاح می‌کند.

مجموعه تفریحی چینی «واندا سیتی» یک پارک تفریحی ۸۰۰ میلیون دلاری با زمینه فرهنگی چین، مراکز خرید سرپوشیده عظیم و به ادعای خودشان بزرگترین پارک اقیانوسی جهان است.

گروه تجاری واندا سرمایه‌گذاری‌های زیادی در صنعت فیلمسازی انجام داده است. به نظر می‌رسد که این سرمایه‌دار بزرگ چینی قصد مقابله با دیزنی در چین و مطرح کردن خود به عنوان یک برند جهانی صنعت سرگرمی را در سر می‌پروراند.

در مراسم افتتاحیه این پارک تفریحی، آقای وانگ با اشاره به اینکه چین برای عرضه فرهنگ چند هزار ساله خود از اعتماد به نفس کافی برخوردار نیست، گفت: «ما قصد داریم با ایجاد یک برند جهانی برای بخش خصوصی چین سرمشق شویم.» او یک هفته پیش نیز به تلویزیون مرکزی چین گفته بود: «دوران اشتیاق برای میکی موس و دانلد داک به پایان رسیده است.»

کمپانی واندا قصد دارد ۱۵ پارک تفریحی دیگر را تا سال ۲۰۲۰ در سرتاسر چین احداث کند.

پارک تفریحی دیزنی در شانگهای با هزینه‌ای بالغ بر ۵٫۵ میلیارد دلار ساخته شده است. این پارک ششمین پارک دیزنی در جهان و چهارمین پارک این کمپانی خارج از آمریکا پس از پارک‌های پاریس، توکیو و هنگ‌کنگ است.

رقابت ثروتمندترین مرد چین با غول سرگرمی آمریکایی+مجموعه عظیم تفریحی+عکس

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو