كسي كه هرگز تحت فشار نزيسته باشد، آزادي را لمس نمي كند.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » فرهنگ و هنر » سینما و تلویزیون » «دیوار شیشه‌ای» قصه‌هایی از دل واقعیت‌های جامعه دارد

«دیوار شیشه‌ای» قصه‌هایی از دل واقعیت‌های جامعه دارد

«دیوار شیشه‌ای» قصه‌هایی از دل واقعیت‌های جامعه دارد

 

 

نویسنده «دیوار شیشه‌ای»گفت: اين مجموعه اپيزوديک است، اما يک نخ تسبيح دارد و آن هم مجري و تهيه کننده است که با ورود هر مهمان به برنامه آنها يک قصه متفاوت هم رقم مي خورد.

روح الله صديقي، يکي از نويسندگان مجموعه اپيزوديک «دیوار شیشه ای»، در گفتگو با خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اين اثر را به عنوان يک کار متفاوت و نو در رسانه ملي ذکر کرد و گفت: قصه هاي اين مجموعه را از دل واقعيات جامعه در آورده ايم.

صديقي درباره ايده شکل گيري مجموعه ديوار شيشه اي گفت: آقاي تحويليان، تهيه کننده مجموعه از من و آقاي سلطاني خواست تا طرح يک مجموعه متفاوت را به او ارائه بدهيم که متفاوت، نو و جذاب باشد و هم اينکه شبيه مجموعه قبلي اش با نام “شايد براي شما هم اتفاق بيفتد” نباشد. به همين دليل من و آقاي سلطاني ايده اي را طرح کرديم که مورد تصويب مرکز گسترش فیلم نامه نویسی قرار گرفت.

وي ادامه داد: اين مجموعه اپيزوديک است، اما يک نخ تسبيح دارد و آن هم مجري و تهيه کننده است که با ورود هر مهمان به برنامه آنها يک قصه متفاوت هم رقم مي خورد. چند بازيگر اصلي دارد و بقيه بازيگران مهمان خواهند بود.

اين نويسنده درباره اينکه آيا فضاي اين مجموعه شبيه برنامه ماه عسل است يا نه؟ عنوان کرد: بله، تا حدودي شبيه اين برنامه است. البته بايد بگويم که هر اپيزود اين مجموعه کاملاً متفاوت است و تلاش کرديم قصه هاي جذاب را از دل واقعيات جامعه انتخاب کنيم. به همين دليل مرتب من و آقاي سلطاني اخبار رسانه ها را دنبال مي کنيم تا از قصه هاي واقعي زندگي مردم الهام بگيريم.

صديقي در پاسخ به اين سئوال که براي نگارش اين سريال کار را چگونه بين خودتان تقسيم کرديد؟ تصريح کرد: ما يک گروه نويسنده حرفه اي و کار بلد داريم. قصه ها را خودمان طراحي مي کنيم و بعد در اختيار گروه قرار مي دهيم و بعد از نگارش، مجدد من و آقاي سلطاني بازنويسي مي کنيم تا قصه ها از پراکندگي خارج شده و زبان قصه يکدست شود.. البته بايد تاکيد کنم که گروه نويسندگان با دقت و حساسيت انتخاب شدند و قصه ها را به زيبايي مي نويسند.

وي درباره روند نگارش قصه گفت: نگارش اين سريال از اسفند ماه آغاز شد.  فکر مي کنم مخاطبان هم قصه ها را دوست داشته باشند، زيرا داستان هر اپيزود براي مخاطبان قابل لمس و باور است. در مجموع بايد بگويم قصه هاي سريال ديوار شيشه اي از جنس مردم است.

اين نويسنده درباره جايگاه اين مجموعه در کارنامه اش گفت: من تا به حال سريال اپيزوديک ننوشته بودم و اولين بار است چنين تجربه اي کسب کنم. تجربه شيرين اما دشواري است. راستش نگارش هر اپيزود به اندازه نگارش يک تله فيلم زمان مي برد و انرژي نياز دارد. با ديوار شيشه اي توانستم يک تجربه خوب و مفيد هم کسب کنم.

مجموعه «دیوار شیشه ای» به قلم روح الله صدیقی و حمید سلطانی در ۳۰ قسمت ۴۵ دقیقه ای در مرکز گسترش فیلم نامه نویسی رسانه ملی به نگارش درآمده است.

 

 

«دیوار شیشه‌ای» قصه‌هایی از دل واقعیت‌های جامعه دارد

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو