تمام محبتت را به پای دوستت بریز نه تمام اعتمادت را. (حضرت علی علیه‌السلام)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » شایعه مسموم شدن حجاج کشته شده با گاز سمی

شایعه مسموم شدن حجاج کشته شده با گاز سمی

آیا حجاج در حادثه سرزمین منا در مکه با گاز سمی مسموم شده اند؟

تصاویر مردن زائران مکه در منا

سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت در پاسخ به پرسشی مبنی بر احتمال مسمومیت حجاج بر اثر گاز سمی که بر اثر آن حادثه رمی جمرات رخ داده است، اظهار کرد:

همیشه در چنین مواقعی شایعات زیاد می‌شود. ما تجربه حادثه در مکه در سال ۶۶ را نیز داشتیم و معتقدیم این حادثه به دلیلی بی‌تدبیری اتفاق افتاده است و بنابراین بهترین کار که التیامی برای خانواده متوفیان باشد پذیرش این حادثه از طرف عربستان و عذرخواهی آنان از مسلمانان است.

هرکس که تاکنون در مراسم منا حضور یافته است، به راحتی می پذیرد که در چنین تجمع بزرگی کمترین بی‌تدبیری منجر به حادثه می‌شود، بنابراین همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند، عربستان انصاف داشته باشد و مسئولیت این حادثه را بپذیرد بنابراین هنوز هم دیر نشده است و عربستان با پذیرش مسئولیت حادثه می‌تواند التیامی به بازماندگان متوفیان ببخشد.

سازمان حج و زیارت و مرکز پزشکی حج در روزهای گذشته فشارهای زیادی تحمل کردند بنابراین براساس برنامه‌های ستادی که در این باره تصمیم‌ می‌گیرد مشخص شده است تا وزارت راه برای انتقال مجروحان و مصدومان به کشورمان تمام تدابیر لازم را انجام دهد و وزارت کشور نیز در تمام استان‌ها آمادگی‌های لازم را ایجاد خواهد کرد، بنابراین هلال‌احمر و وزارت بهداشت نیز که از روزهای قبل اعلام آمادگی کرده بودند برای انتقال مجروحان، سایر حجاج آمادگی لازم را دارد. حتی درخواست برای سفر به عربستان کرده بودیم که متاسفانه سعودی‌ها با این درخواست موافقت نکردند.

از امروز حجاج به ندرت به ایران بازمی‌گردند بنابراین بیمارستان‌های کشور نیز آماده هستند تا در صورت احتیاج بتوانند حجاجی که به بستری نیاز دارند پذیرش کنند. براین اساس وضعیت بیمارستان‌ها هم اینک خوب است.

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو