مرد پارسی دروغ نگوید حتی بهنگام مرگ در جنگ (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » رایتل در راه ورود به بورس/آیا رایتل وارد بورس میشود؟!

رایتل در راه ورود به بورس/آیا رایتل وارد بورس میشود؟!

رایتل در راه ورود به بورس/آیا رایتل وارد بورس میشود؟!

_gbukint6

رایتل در راه ورود به بورس/آیا رایتل وارد بورس میشود؟!

اسماعیل درگاهی، مدیر پذیرش بورس تهران از انجام مذاکرات جدی مقامات شرکت رایتل، اپراتور سوم تلفن همراه ایران، با بورس خبر داد و گفت: مدیران شرکت رایتل تاکنون صحبت‌های جدی با بورس تهران برای ورود به بورس انجام داده‌اند و قرار است به‌زودی درخواست‌شان را به بورس تهران ارائه کنند.

مدیر پذیرش بورس تهران در گفت‌وگو با همشهری از وجود فرمول‌های مختلف برای ورود ایرانسل به بورس خبر داد و اعلام کرد: بنیاد مستضعفان برنامه‌های زیادی برای ورود شرکت‌های زیر‌مجموعه‌اش به بورس دارد و در همین رابطه تلاش می‌کند ایرانسل را تا پایان سال وارد بورس کند.

او تأکید کرد: بنیاد مستضعفان راغب است سهام ایرانسل وارد بورس شود اما با توجه به اینکه شرکت‌ام تی ان آفریقای جنوبی هم در ترکیب سهامداری حضور دارد باید دراین باره توافق‌هایی انجام شود.او افزود: مذاکرات اولیه از سوی بنیاد مستضعفان انجام شده و قرار است با برگزاری یک جلسه سه‌جانبه که بورس تهران هم در آن شرکت خواهد کرد فرمول نهایی برای نحوه ورود ایران به بورس تعیین شود.

درگاهی درباره زمان برگزاری این نشست سه‌جانبه گفت: به‌احتمال زیاد این نشست آبان‌ماه امسال در تهران برگزار خواهد شد.

او در پاسخ به این پرسش که سهام ایرانسل چه زمانی در بورس عرضه می‌شود، گفت: در صورت انجام توافق‌های نهایی سهام ایرانسل تا پایان امسال در بورس تهران عرضه خواهد شد ضمن اینکه برنامه بنیاد مستضعفان این است که سهام ایرانسل امسال در بورس عرضه شود.

مدیر پذیرش بورس تهران درباره یکی از پیشنهاد‌هایی که قرار است به سهامدار آفریقای جنوبی اعلام شود، گفت:با توجه به اهداف بلندمدت بازارسرمایه یکی از پیشنهاد‌های ما فهرست شدن همزمان شرکت ایرانسل در بورس تهران و بورس آفریقای جنوبی است، این کار مزایای زیادی هم برای بازار سهام ایران و هم برای سهامدار آفریقایی دارد.

او افزود: طبیعتا ‌ام‌تی‌ان به عنو ان یک شرکت بین‌المللی از ورود یکی از شرکت‌های بین‌المللی‌اش به بورس استقبال می‌کندچراکه بورس شرکت‌ها را تحت نظارت عمومی (under watch) قرار می‌دهد و این موضوع وجهه بین‌المللی شرکت را به‌شدت افزایش می‌دهد.

او با بیان اینکه با ورود ایرانسل به بورس شفافیت این شرکت بیشتر می‌شود، تأکید کرد: طبیعتا به توافق رسیدن با ‌ام‌تی‌ان آفریقای جنوبی با بنیاد مستضعفان بستگی به این دارد که ما چه فرمولی به آنها بدهیم و چگونه مزایای ورود به بورس تهران را برای آنها تشریح کنیم اما ما فرمول‌هایی داریم که مسیر ورود ایرانسل به بورس را هموار می‌کند.

او اشاره‌ای به جزئیات فرمول‌های دیگر نکرد اما در عین حال تأکید کرد: آبان‌ماه امسال شاهد خبر‌های خوبی در مورد سهام ایرانسل خواهیم بود.

او درباره پذیرش شرکت‌های دیگر و برنامه عرضه ابزار‌های مالی جدید گفت: شرکت شاتل نیز قرار است به‌زودی برای تأمین مالی بخشی از منابع مالی مورد نیازش از طریق بورس تهران صکوک منتشر کند.

درگاهی همچنین از عرضه سهام شرکت آسان پرداخت و تجارت الکترونیک فردا متعلق به بانک آینده به‌زودی در بورس تهران خبر داد و گفت: این دو شرکت درخواست پذیرششان را به بورس تهران ارائه کرده‌اند.

رایتل در راه ورود به بورس/آیا رایتل وارد بورس میشود؟!

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو