سعادت عادت است آنرا پرورش دهید.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » شرکت دانا گاز به دنبال گرفتن جریمه ۲۶٫۵ میلیارد دلاری از منطقه کردستان عراق

شرکت دانا گاز به دنبال گرفتن جریمه ۲۶٫۵ میلیارد دلاری از منطقه کردستان عراق

بلومبرگ اعلام کرد:شرکت داناگاز امارات با طرح شکایت در دادگاهی در آمریکا به دنبال گرفتن جریمه ۲۶٫۵ میلیارد دلاری از منطقه کردستان عراق هست، این شرکت اماراتی از کشور عزیزمان ایران هم در دادگاه‌های بین‌المللی شکایت کرده هست.

شرکت دانا گاز به دنبال گرفتن جریمه 26.5 میلیارد دلاری از منطقه کردستان عراق

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، به نقل از بلومبرگ، اسناد دادگاهی در آمریکا نشان می دهد شرکت داناگاز به دنبال گرفتن خسارات ۲۶٫۵ میلیارد دلاری از کردستان عراق به بهانه به تأخیر انداختن پروژه های نفت و گاز در این منطقه هست.

براساس اسناد دادگاه آمریکا، شرکت داناگاز و شرکایش که در مجموع به نام پرل پترولیوم نام دارند و در امارات مستقر هست، برگه دادخوهی را در ۱۲ می در دادگاه فدرال واشنگتن دی سی پر کرده است که براساس آن می خواهند کردستان عراق رأی داوری لندن را به رسمیت آشنا و به اجرا بگذارد.

عبارات مهم : دادگاه – امارات

این دادخواست بخشی از فرایند قانونی است که اگر کردستان عراق به رأی صادره قبلی در لندن توجه نکند احتمالاً به شرکت پرل پترولیوم اجازه خواهد داد تا در قبال این جریمه، دارایی های کردستان را ضبط کند،
وزیر انرژی کردستان عراق هم در تصویر العمل به این اقدام گفته است: کردستان عراق با قدرت جهت استیفای حقوق خود پیگیر خواهد بود و از منافع خود دفاع خواهد کرد.
شرکت داناگاز راجع به اسناد دادگاه آمریکا هیچ اظهارنظری نکرده استت کرسنت بزرگترین سهامدار و نیز بخشی از این پرونده نیز اظهارنظری در این باره نکرده است.
شرکت داناگاز اکثر فعالیت های نفت و گازی خود را در عراق و مصر انجام می دهد، این شرکت ادعا کرده است که مطالبات پرداخت نشده از سوی این دو کشور باعث شده است ظرفیت تولید و سرمایه گذاریش کمتر شده است و در پرداخت مطالبات طلبکاران با مسئله مواجه شود.
در نوامبر ۲۰۱۵ دادگاه داوری لندن به شرکت پرل پترولیوم جهت دریافت ۲ میلیارد دلار به خاطر تأخیر در پرداختی ها رأی داد.
براساس اسناد داوری لندن که به پرونده دادخواهی در دادگاه آمریکا الصاق هست، دادگاه داوری لندن در ماه ژانویه رأی داده که منطقه کردستان عراق همچنین مانع از کار توسعه شرکت پرل پترولیوم در میدان نفتی این منطقه شده است و نیاز است دادگاه وقت بیشتری جهت تصمیم گیری راجع به میزان خسارت داشته باشد، بنابراین پرونده در این باره نیز مفتوح است
بزرگترین سهامداران پرل پترولیوم شرکت داناگاز و کرسنت هستند که هر دو در امارات مستقرند.
شرکت OMV اتریش، گروه انرژی مجارستان موسوم به مول نیرت و شرکت RWE آلمان نیز جزو سهامدار هستند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: دادگاه | امارات | آمریکا | کردستان | انرژی | پرونده | اقتصادی | دانا گاز

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو