هنر ما را به گونه اي رويايي از درد هستي رها مي سازد.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » نخستین محموله بنزین ستاره خلیج فارس وارد تناوب توزیع شد

نخستین محموله بنزین ستاره خلیج فارس وارد تناوب توزیع شد

نخستین محموله بنزین تولیدی پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس به میزان ۲۱ میلیون لیتر وارد انبار شرکت ملی پخش فرآورده‎های نفتی منطقه بندرعباس شد.

نخستین محموله بنزین ستاره خلیج فارس وارد تناوب توزیع شد

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان به نقل از شانا، همزمان با افتتاح رسمی فاز نخست پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس از دهم اردیبهشت امسال تاکنون نفتای سنگین به واحد CCR تزریق و حدود ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین نیز از این واحد تولید شده است است.
عباس کاظمی، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی اعلام کرد: از همان روز افتتاح، بزرگترین واحد بنزین سازی کشور عزیزمان ایران با خوراک میعانات گازی، در سرویس بوده و هیچ موقع متوقف نشده است.
وی با بیان این که این واحد یک تجربه تازه در صنعت پالایش کشور عزیزمان ایران به شمار می‎آید، افزود: این واحد به مرور در حال تثبیت تولید است.

عبارات مهم : ۱۰۰ میلیون – ستاره

کاظمی با بیان اینکه چهار مخزن ذخیره سازی در پالایشگاه ستاره خلیج فارس وجود دارد ، گفت : تاکنون حدود ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین تولید شده است که در مخازن پالایشگاه ستاره خلیج فارس است و به انبار نفت بندرعباس تحویل خواهد شد.
وی همچنین به مرحله راه اندازی واحد ایزومریزاسیون این پالایشگاه در روزهای آینده اشاره کرد و گفت: این واحد هم اکنون در حال اسیدشویی است.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با بیان این که هم اکنون و بدون احتساب بنزین تولیدی پالایشگاه ستاره خلیج فارس حدود ۶۲ میلیون لیتر بنزین پایه در کشور تولید می شود، اظهار کرد: این میزان در ماه آینده به حدود ۷۰ میلیون لیتر خواهد رسید.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون روزانه حدود ۱۰ میلیون لیتر بنزین وارد کشور شده است هست، ادامه داد: با رشد توسعه اقتصادی و زیاد کردن تعداد اتومبیلها و زیاد کردن قابل توجه سفرهای مردم در کشور میزان مصرف بنزین هم زیاد کردن یافته است که البته طبیعی است.
کاظمی با بیان اینکه وضع پالایشگاه ستاره خلیج فارس از وقت تزریق خوراک تا کنون مطلوب بوده و مسئله خاصی ندارد و در حال تثبیت تولید هست، تاکید کرد: کشور در حال رهایی از نگرانی ها راجع به امنیت انرژی (در مقوله بنزین) است.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ۱۰۰ میلیون | ستاره | بنزین | ایران | میلیون | بنزین | توسعه اقتصادی | پالایشگاه

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو