کیش خوب همانند فوتبال خوب است، حرف نمی زند ، عمل می کند.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » کامپیوتر و اینترنت » چند درصد از سازندگان ضامن امنیت اپلیکشن‌هایشان هستند؟

چند درصد از سازندگان ضامن امنیت اپلیکشن‌هایشان هستند؟

نفوذ به اطلاعات بازدیدکنندگان در حال زیاد کردن است و به نوعی به یکی از بزرگترین نگرانی‌های آنها تبدیل شده است است.

چند درصد از سازندگان ضامن امنیت اپلیکشن‌هایشان هستند؟

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛مقابله با نفوذ به اطلاعات که به وسیله هکرها انجام می‌شود، به یکی از بزرگترین نگرانی‌های بازدیدکنندگان تبدیل شده است هست، با وجود این هنوز هم بعضی از اپلیکیشن‌هایی که ساخته می‌شوند، امنیت تمام و کمال را جهت بازدیدکنندگان فراهم نمی‌کنند.

امروزه تلاش‌های زیادی جهت ساخت اپلیکیشن‌ یا برنامه‌های موبایلی انجام می‌شود و شرکت‌ها و توسعه‌دهندگان سازندگان این اپلیکیشن‌ها نیز در تلاش جهت جذب کاربر هستند. ولی کدام یک از ویژگی‌ها در جذب کاربر اثرگذار است؟ کاربردی بودن؟ بازی‌های موبایلی؟ ظاهر زیبا؟ یا فراهم کردن امکان برقراری ارتباط به مخاطبان کاربران؟ در حالی که تمامی این جنبه‌ها مهم هستند، یکی از ویژگی‌هایی که به شدت نادیده گرفته شده است است و همچنین در جذب بازدیدکنندگان هم اهمیت زیادی دارد، امنیت گوشی‌های گوشی تلفن همراه است.

نفوذ به اطلاعات بازدیدکنندگان در حال زیاد کردن است و به نوعی به یکی از بزرگترین نگرانی‌های آنها تبدیل شده است هست. با توجه به تحقیقاتی که به وسیله شرکت IBM انجام شد و اطلاعات سایت فتا، در سال ۲۰۱۴ بیش از یک میلیارد اطلاعات شخصی به وسیله حملات سایبری هکرها مورد حمله قرار داده شد و در هر لحظه ۶.۱۱ میلیون دستگاه گوشی تحت تاثیر بدافزارها قرار داشتند.

چند درصد از سازندگان ضامن امنیت اپلیکشن‌هایشان هستند؟

در مواجهه با تقاضای کاربران، شرکت‌ها در حال ساخت اپلیکیشن‌هایی هستند که به سرعت وارد بازار می‌شوند ولی آنها این اطمینان را ایجاد نمی‌کنند که برنامه‌شان به اندازه کافی جهت کاربر در برابر نفوذ به اطلاعات محرمانه مطمئن و امن است.

امروزه شرکت‌های بزرگ به طور میانگین هر سال ۳۴ میلیون دلار جهت توسعه برنامه‌های گوشی تلفن همراه صرف می‌کنند و ما از آنها در مغازه، بانک و زیاد جاها استفاده می‌کنیم. با وجود این، ۵۰ درصد از شرکت‌ها هیچ بودجه‌ای را جهت تامین امنیت برنامه‌های گوشی خود اختصاص نمی‌دهند. به طور میانگین تنها ۵.۵ درصد از این بودجه هنگفت در تامین امنیت این برنامه‌ها در برابر هکرها و نقض‌کنندگان امنیت صرف می‌شود.

بدین ترتیب مشخص شد از میان ۴۰۰ سازمان، ۴۰ درصد از شرکت‌ها کدهای مخرب برنامه‌های گوشی را در برابر آسیب‌پذیری‌های امنیتی اسکن نمی‌کنند. همچنین به طور میانگین شرکت‌ها کمتر از نیمی از برنامه‌های گوشی ساخت خود را آزمون می‌کنند و ۳۳ درصد از آنها هرگز برنامه‌های خود را جهت اطمینان از ایمنی آزمون نمی‌کنند.

چگونه منابع مالی در برابر چیزهای دیگر هزینه می‌شود؟
در حالی که در سال ۲۰۱۴ میلادی ۳۳۰ میلیون صرف لباس حیوان خانگی، دو میلیارد صرف شیرینی مراسم خوش حالی هالووین، ۱۳ میلیارد صرف بازی‌های ویدیویی، ۱۴ میلیارد صرف انواع غذا، نوشیدنی، دکور و کالا، ۱۸ میلیارد دلار صرف بلیط رویدادهای ورزشی و ۷۰ میلیارد دلار صرف بخت‌آزمایی شده است هست، تنها ۱.۸ میلیون دلار در جهت امنیت برنامه‌های کاربردی هزینه شده است هست. نباید کارها بیشتری جهت حفظ امنیت خود هنگام استفاده از برنامه‌های گوشی انجام دهیم؟

نفوذ به اطلاعات بازدیدکنندگان در حال زیاد کردن است و به نوعی به یکی از بزرگترین نگرانی‌های آنها تبدیل شده است است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اطلاعات | اپلیکیشن | برنامه | کاربردی | کاربران | همراه | امنیت | میلیون | برنامه

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو