هرچه اکنون هستیم محصول افکاری است که سابقاً داشته ایم و حالا داریم.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » کامپیوتر و اینترنت » میلیون‌ها کاربر سامسونگ در معرض هک

میلیون‌ها کاربر سامسونگ در معرض هک

شرکت سامسونگ با تمدید نکردن یکی از دامین‌های خود، میلیون‌ها کاربر را در معرض هک شدن قرار داده است.

میلیون‌ها کاربر سامسونگ در معرض هک

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ یک محقق امنیتی به نام João Gouveia سریع متوجه این خطر شد و قبل از دسترسی افراد دیگر، مسئله این دامین را برطرف کرد.

دامین مورد نظر Ssuggest.com نام دارد که به برنامه‌های متوقف شده است سامسونگ در سال ۲۰۱۴ مرتبط می‌شود. عملکرد کلیدی S suggest، ویجت‌هایی بودند که برنامه‌های پیشنهادی سامسونگ را معرفی می‌کردند و کاربر می‌توانست آن‌ها را از Play Store دانلود کند. این وبسایت یک جنبه اجتماعی نیز داشت، با ادغام با اکانت شبکۀ اجتماعی فیس بوک کاربر به وی نشان می‌داد که دوستان وی از چه برنامه‌هایی استفاده می‌کنند. حتی اگر از آن برنامه دیگر پشتیبانی نمی‌شد یا با گوشی‌های مدل جدیدتر سامسنوگ سازگاری نداشت، بازهم به روی دستگاه‌های قدیمی بعضی از بازدیدکنندگان وجود داشت و درصورتی‌که این دامین در دستان افراد سود جو با نیت شوم می‌افتاد، دستگاه‌های قدیمی این دسته از بازدیدکنندگان زیاد از دیگران در معرض خطر قرار می‌گرفت.

میلیون‌ها کاربر سامسونگ در معرض هک

Gouveiaکه مدیر ارشد بخش تکنولوژی شرکت Anubis Lebs هست، توضیح می‌دهد که وب سایت S Suggest اجازه دسترسی به گوشی بازدیدکنندگان را داشت و می‌توانست دستگاه‌های آنان را Reboot کند یا برنامه‌ها را به صورت اتوماتیک راه اندازی کند که به همین علت دستگاه‌های بازدیدکنندگان در معرض خطر زیادی قرار می‌گرفت. ظاهرا هرکسی که به دامین دسترسی داشته هست، می‌توانسته به آسانی نرم افزارهای مخرب را به روی گوشی‌های بازدیدکنندگان راه اندازی کند و مسیر سواستفاده باز می‌شد. شرکت سامسونگ مدعی است که حتی اگر فردی به این دامین دسترسی پیدا می‌کرد نیز اجازه راه اندازی بدافزارها را نداشت و بالطبع قادر به کنترل دستگاه بازدیدکنندگان نیز نبود. این شرکت هیچ گونه اطلاعات بیشتری در اختیار خبرنگاران و در رابطه با این عنوان قرار نداد. صحت این ادعای سامسونگ هم هنوز تایید نشده است.

سامسونگ قبلا نیز به علت کارهای ضعیف اینچنینی مورد انتقاد قرار گرفته هست. یک محقق چند ماه پیش اعلام کرده بود که برنامه Tizen بدترین کدهای امنیتی که وی تا به حال مشاهده کرده است را دارد. به گفته وی، این برنامه سرشار از باگ و بسیار آسیب پذیر هست. با وجود همه اخباری که اطراف پرسشها امنیتی محصولات سامسونگ وجود دارد، این شرکت باید جهت نگه‌داری اعتبار و حسن شهرت خود تلاش بیشتری کند.

شرکت سامسونگ با تمدید نکردن یکی از دامین‌های خود، میلیون‌ها کاربر را در معرض هک شدن قرار داده است.

منبع: آی تی ایران

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سامسونگ | دستگاه | برنامه | اندازی | کنترل | برنامه | سامسونگ | هک سامسونگ

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو