هر برادری که از منافع برادر خود مانند نفع خویش حمایت کرد به کار خود سامان داده است (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » از ۱۶۰۰ متقاضی فرزندخواندگی در کشور تا پرسشها واگذاری نوزادان

از ۱۶۰۰ متقاضی فرزندخواندگی در کشور تا پرسشها واگذاری نوزادان

رییس شرکت بهزیستی با بیان اینکه در برابر ۱۶۰۰ متقاضی فرزندخواندگی، ۹۰۰ شیرخوار در کل کشور داریم گفت: از این میزان بر اساس آمار ما،  20 تا ۲۵

از 1600 متقاضی فرزندخواندگی در کشور تا پرسشها واگذاری نوزادان

رییس شرکت بهزیستی با بیان اینکه در برابر ۱۶۰۰ متقاضی فرزندخواندگی، ۹۰۰ شیرخوار در کل کشور داریم گفت: از این میزان بر اساس آمار ما، ۲۰ تا ۲۵ درصد این کودکان فاقد سرپرست هستند که ما برایشان شناسنامه می‌گیریم و زمینه واگذاری ارزش را فراهم می کنیم و مابقی باید به صورت «امین موقت» به خانواده ها سپرده شوند.

مراسم افطار در شیرخوارگاه آمنه

انوشیروان محسنی بندپی در ضیافت افطار شیرخوارگاه آمنه که شب گذشته برگزار شد، با بیان اینکه شیرخوارگاه آمنه یکی از عالی ترین شیرخواگاه‌های کشور است گفت: در حال حاضر ۱۱۸ شیرخوار در این مرکز نگه‌داری می‌شوند. در کل کشور ۹۰۰ شیرخوار داریم. بسیاری از خانوادها خواستار دریافت سرپرستی کودکان دختر هستند این در حالیست که در حال حاضر ۱۶۰۰ متقاضی فرزندخواندگی داریم.

عبارات مهم : شیرخوارگاه – شناسنامه
وی افزد: متقاضیان فرزندخواندگی زیاد هستند و سیاست ما این است که در مناسب ترین وقت آنها را به خانواده‌ها واگذار کنیم. قانون تسهیلاتی در این زمینه قایل شد و حتی جهت واگذاری فرزند به زنان مجرد هم اجازه صادر شده است است.

رییس شرکت بهزیستی با بیان اینکه کودکانی که در این مرکز نگه داری می‌شوند عمدتا بد سرپرست هستند و زمینه واگذاری دائم آنها وجود ندارد گفت: جهت این عنوان هم قانونگذار مشخص کرده است که این فرزندان به صورت «امین موقت» به خانواده‌ها سپرده شوند و خانواده نسبت به مواظبت و تربیت آنها اقدام کند. البته در این زمینه متقاضی کم است و زیاد علاقه مند هستند به صورت دائم کودکانی را به فرزندخواندگی بپذیرند. بر اساس آمار، ۲۰ تا ۲۵ درصد این کودکان فاقد سرپرست هستند که ما برایشان شناسنامه می‌گیریم و زمینه واگذاری ارزش را فراهم می کنیم.

محسنی بندپی ادامه داد: مابقی یا بدسرپرست هستند و یا به بیماری و اختلالاتی مبتلا هستند که درمان می‌کنیم. در عین حال خانواده‌ها را به طرح امین موقت تشویق می‌کنیم.

وی راجع به به نام زدن بخشی از اموال به فرزندخوانده گفت: ما به لحاظ ظرفیت زوجین علاقه مند از منظر روحی، اجتماعی و برخورداری از بنیه اقتصادی بایداطمینان داشته باشیم و بدانیم کودک مراقبت‌های مورد نیاز را دریافت می‌کند.

رییس شرکت بهزیستی راجع به محرمیت والدین با فرزندخوانده نیز گفت: این مورد به لحاظ شرعی، قانونی و حقوقی حل شده است و در شناسنامه ارزش ثبت می‌شود که آن کودک، فرزند این خانواده است.

از ۱۶۰۰ متقاضی فرزندخواندگی در کشور تا پرسشها واگذاری نوزادان

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


واژه های کلیدی: شیرخوارگاه | شناسنامه | خانواده | کودکان | دریافت | فرزندان | خانواده | فرزند

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو