باورها و ارزش‌ها، بهترين راهنما و مشاور زندگي شما هستند.(آنتوني رابينز)
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » برخورد با عرضه کنندگان کولرهای آبی غیر استاندارد

برخورد با عرضه کنندگان کولرهای آبی غیر استاندارد

سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: بر اساس تفاهمات این شرکت با شرکت ملی استاندارد کشور عزیزمان ایران کارها نظارتی و بازرسی در خصوص عرضه کولرهای آبی فاقداستاندارد در کشور شدت می گیرد.

برخورد با عرضه کنندگان کولرهای آبی غیر استاندارد

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، شرکت حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با صدور اطلاعیه ای مبنی بر اینکه با عرضه کنندگان کولرهای آبی فاقد نشان استاندارد برخورد می شود اعلام کرد:

با ورود شرکت حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و پیگیریهای انجام شده است در جهت استیفای حقوق مصرف‌کنندگان ؛ با لحاظ اولویت و با انجام بازرسی ها و در قالب گشت های یکسان با متخلفان در عرضه کولرهای آبی غیر استاندارد برخورد می شود.

با عنایت به اینکه از سوی شرکت ملی استاندارد کشور عزیزمان ایران ، استاندارد تجدیدنظر شده است کولرهای آبی در اسفند ۹۲ جهت اجرا به واحدهای تولیدی و نهادهای ذیربط ابلاغ گردیده است و در این خصوص نیز طبق توافق فیمابین شرکت ملی استاندارد با تولید کنندگان و عرضه کنندگان کولرهای آبی و مهلت اعطایی به ایشان، مقرر گردید ظرف مدت ۹ ماه از تاریخ تصویب‌ این‌ توافقنامه‌، ‌اقدامات‌ لازم‌ جهت عرضه باقیمانده مدلهای تولید شده است با استاندارد قبل از ۱۳۹۲ و موجودی های انبار وقت صورت پذیرد .

برخورد با عرضه کنندگان کولرهای آبی غیر استاندارد

سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نیز در جهت جلوگیری ازتضییع حقوق مصرف کنندگان و به منظور جلوگیری از عرضه کولرهای آبی فاقد استاندارد اقدام به نظارت مستمر در سطح عرضه و برخورد قانونی با متخلفان از طریق شرکت های صنعت ، معدن و تجارت استانها نموده است.

براساس این گزارش ؛ استمرار نظارتهای اعمالی تاکنون منجر به شناسایی و جمع آوری این دسته از کالاها در بعضی از استانها منجمله قم ، کرمان و فارس گردیده است .

لذا به مصرف کنندگان توصیه می شود ؛ هنگام خرید از وجود علامت استاندارد معتبر درج شده است بر روی محصول اطمینان حاصل نموده و جهت استعلام اعتبار پروانه مربوطه نسبت به ارسال کد ده رقمی حک شده است زیر نشان استاندارد محصول به سامانه پیامکی شرکت ملی استاندارد کشور عزیزمان ایران باشماره ۱۰۰۰۱۵۱۷ اقدام و در صورت تأیید اقدام به خرید نمایند.

علاوه بر آن چون این کالا مستقیما با سلامتی و ایمنی مردم مرتبط است لذا عرضه آن بدون نشان استاندارد و یا با کیفیتی پایین‌تر از حد قابل قبول غیرقانونی بوده و با عرضه کنندگان و واحدهای صنفی متخلف برخورد قانونی مورد نیاز به عمل می‌آید.

سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: بر اساس تفاهمات این شرکت با شرکت ملی استاندارد کشور عزیزمان ایران کارها نظارتی و بازرسی در خصوص عرضه کولرهای آبی فاقداستاندارد در کشور شدت می گیرد.

مردم در صورت مشاهده فعالیت واحدهای غیرمجاز که به تولید محصولات فاقد استاندارد و کیفیت مبادرت می نمایند ، می توانند مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ این شرکت به سامانه دریافت و پیگیری به شکایات منعکس تا مراتب در مناسب ترین وقت بررسی و کارها مورد نیاز جهت جلوگیری از فعالیت غیرقانونی آنها انجام گیرد.

انتهای پیام/

عرضه کولرهای آبی غیر استاندارد

واژه های کلیدی: برخورد با متخلف | استاندارد | قانونی | محصولات | جلوگیری | محصول | فعالیت | برخورد

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو