آینده را قضا و قدر می سازد و امید و تلاش تو آن را می گذراند.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » زلزله ای به بزرگی ۴٫۷ ریشتر شهر نهاوند را لرزاند

زلزله ای به بزرگی ۴٫۷ ریشتر شهر نهاوند را لرزاند

 رئیس جمعیت هلال احمر نهاوند گفت: زلزله ای صبح جمعه به بزرگی ۴٫۷ رشتر در ساعت ۵:۳۴ شهرستان نهاوند در استان همدان را لرزاند.

زلزله ای به بزرگی 4.7 ریشتر شهر نهاوند را لرزاند

 رئیس جمعیت هلال احمر نهاوند گفت: زلزله ای صبح جمعه به بزرگی ۴٫۷ رشتر در ساعت ۵:۳۴ شهرستان نهاوند در استان همدان را لرزاند.

 زلزله ای به بزرگی ۴٫۷ ریشتری در شهر نهاوند

محمد تقی شهبازی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس گزارش مرکز لرزه نگاری موسسه ژئو فیزیک دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران ، مرکز این زمین لرزه در ۲ کیلومتری شرق نهاوند و در عمق ۲ کیلومتری زمین رخ داده است .

وی افزود: بدنبال وقوع این زمین لرزه ستاد بحران شهرستان به حال آماده باش در آمده و معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان همدان به همراه تیم تصویر العمل سریع نیز در شهرستان حضور یافته و از مناطق بافت فرسوده شهر نهاوند و همچنین روستای کوهانی دیدار به عمل آوردند .
وی افزود: در بعضی منازل شهری و روستایی باعث ترک برداشتن و ریختن گچ منزل ها و یا شکسته شدن بعضی اجسام شیشه ای شده است است .

عبارات مهم : خیابان – همدان
وی گفت: تا کنون سه بعد لرزه در اعماق پائین تر زمین رخ داده که شدت آن کمتر از ۲ بوده ولی شدت زمین لرزه اولیه باعث وحشت مردم و آمدن آنها به خیابان شد .
شهرستان نهاوند در استان همدان یکی از شهرهای استان همدان است که در روی کمر بند زلزله قرار داد طی سالیان اخیر زلزله هایی با ریشترهای نسبتا شدید این شهرستان را مدام لرزانده ولی تا کنون به لطف خدا خسارت جانی و مالی در بر نداشته است .
شهرستان نهاوند با دارا بودن جمعیتی بالغ بر ۱۹۰ هزار نفر در ۱۰۵ کیلومتری جنوب استان همدان واقع شده است است .

گردآوری:گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:ایرنا

زلزله ای به بزرگی ۴٫۷ ریشتر شهر نهاوند را لرزاند

 

 

واژه های کلیدی: خیابان | همدان | زلزله | جمعیت | خبر | اجتماعی |

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو