ضعیف‌الاراده کسی است که با هر شکستی بینش او نیز عوض شود.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » همکاری یکسان در حوزه های برق، انرژی، بانک و ترابری هوایی ، ارتقای سطح همک

همکاری یکسان در حوزه های برق، انرژی، بانک و ترابری هوایی ، ارتقای سطح همک

وزیر نیرو در دیدار با وزیر ارشد هماهنگ کننده امور دریایی جمهوری اندونزی خواهان ارتقای سطح توسعه اقتصادی بین کشور عزیزمان ایران و اندونزی شد.

همکاری یکسان در حوزه های برق، انرژی، بانک و ترابری هوایی ، ارتقای سطح همک

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان به نقل از پاون حمید چیت چیان وزیر نیرو با “لوهوت بینسار پنجاهیتن ” وزیر ارشد هماهنگ کننده امور دریایی جمهوری اندونزی در ساختمان ستادی وزارت نیرو با بیان اینکه جمهوری اندونزی به عنوان بزرگترین کشور اسلامی در دنیا مطرح بوده و اندونزی و کشور عزیزمان ایران هر دو از اعضای مهم کشورهای اسلامی عضو جامعه بین الملل هستند، ضمن تقدیر از سخنان وی در خصوص ستایش مقاومت مردم کشور عزیزمان ایران در برابر زورگویی های غرب گفت: بعضی کشورها با استقلال و خودکفایی کشور عزیزمان ایران مخالف هستند و تلاش می کنند با ایجاد دشمنی و نفاق، سد راه پیشرفت کشور عزیزمان ایران در رسیدن به توسعه باشند.

وی با اشاره به اینکه در سال های اخیر بعد از برجام همواره تلاش کشور عزیزمان ایران در برقراری ارتباط دوستانه با سایر کشورها بوده است گفت: به رغم توافق با ۱+۵ ، اخیرا کشور امریکا قدم هایی جهت خدشه دار کردن این توافق بین المللی برداشته است.

همکاری یکسان در حوزه های برق، انرژی، بانک و ترابری هوایی ، ارتقای سطح همک

چیت چیان با بیان اینکه آنچه در طول سال های تحریم آموخته ایم این است که بتوانیم توانمندی های حوزه خود را زیاد کردن دهیم افزود: جمهوری اسلامی تلاش کرد تا رشد ملی خود را با تکیه بر توانمندی و ظرفیت های موجود در کشور ادامه دهد و بر این عنوان واقف است که همکاری بین کشورهای اسلامی و در حال رشد قطعا به نفع ملت های کشورهای در حال رشد است و آن ها را در برابر فشارهای دولت های قدرتمند مقاوم تر می کند.

وزیر نیرو با اشاره به علاقمندی کشور عزیزمان ایران به توسعه روابط با اندونزی گفت: جمهوری اندونزی از ظرفیت های خوبی برخوردار است که این همکاری باعث خواهد شد تا هردو کشور از ظرفیت های یکدیگر منتفع شوند.

وی با بیان اینکه در گذشته تفاهم نامه همکاری ارتباط روابط در حوزه برق و انرژی با جمهوری اندونزی به امضا طرفین رسیده است و مسئولان اندونزیایی از شرکت مپنا نیز دیدار هایی را داشته اند، اظهار داشت: جمهوری اسلامی آماده است تا روابط اقتصادی و فنی خود را با جمهوری اندونزی زیاد کردن دهد.

حمید چیت چیان با بیان اینکه در وقت کنونی صادرات اندونزی به کشور عزیزمان ایران حدود دو برابر صادرات کشور عزیزمان ایران به اندونزی است افزود: این امکان فراهم است تا سطح صادرات را به سطح متعادلی ارتقا دهیم و همکاری های فی مابین تا سطح انتقال تکنولوژی زیاد کردن یابد.

وزیر نیرو در دیدار با وزیر ارشد هماهنگ کننده امور دریایی جمهوری اندونزی خواهان ارتقای سطح توسعه اقتصادی بین کشور عزیزمان ایران و اندونزی شد.

وی با اشاره به اینکه جهت اندونزی به صورت سنتی راه های تبادل اقتصادی با اروپا و امریکا باز است و جهت کشور عزیزمان ایران نیز ارتباط با اروپا فراهم است افزود: همکاری با کشور اندونزی می تواند بجز برق و انرژی در زمینه های بانکی و ترابری نیز توسعه یابد.

وزیر نیرو با استقبال از پیشنهاد وزیر ارشد هماهنگ کننده امور دریایی جمهوری اندونزی در خصوص پرواز های مستقیم بین پایتخت های دو کشور اظهار امیدواری کرد، گفت و گوهای تخصصی دو کشور در خصوص دو بلوک نفتی نیز به خوبی ادامه یابد و به نتیجه های مطلوبی برسد.

“لوهوت بینسار پنجاهیتن ” وزیر ارشد هماهنگ کننده امور دریایی جمهوری اندونزی نیز با اشاره به اینکه کشور عزیزمان ایران دارای تاریخچه و تمدن شاخصی در میان سایر کشورهای دنیا هست، ضمن ستایش فرهنگ مقاومت مردم کشور عزیزمان ایران در برابر زورگویی های غرب گفت: مردم کشور عزیزمان ایران الگوی خوبی جهت مردم اندونزی هستند.

وی با بیان اینکه کشور اندونزی با همکاری کشور عزیزمان ایران می تواند به توسعه بیشتری راه یابد گفت: همکاری کشور عزیزمان ایران باعث سربلندی مردم اندونزی در دنیا خواهد شد.

وزیر ارشد هماهنگ کننده امور دریایی جمهوری اندونزی با اشاره به اینکه همکاری اندونزی با شرکت مپنا بایستی به صورت مدیریت و اجرا باشد گفت: ظرفیت توسعه برق اندونزی ۷ هزار مگاوات است و سرمایه گذاری در این زمینه می تواند زیاد کردن یابد.

وی تکنولوژی کشور عزیزمان ایران را در سطح جهانی بسیار پیشرفته دانست و اظهار امیدواری کرد، میزان توسعه اقتصادی کشور عزیزمان ایران و اندونزی به سطح قابل قبولی ارتقا پیدا کند.

همکاری یکسان در حوزه های برق، انرژی، بانک و ترابری هوایی ، ارتقای سطح همک

پنجاهیتن ضمن استقبال از زیاد کردن سطح روابط همکاری های کشور عزیزمان ایران و اندونزی گفت: این کار باعث می شود تا اندونزی وابسته به تکنولوژی آمریکایی یا کشور خاصی نشود.

وی در خاتمه از وزیر نیرو خواست تا در جلسات حضوری متخصصان دو کشور موانع موجود بر سر راه های توسعه همکاری بین کشور عزیزمان ایران و اندونزی برداشته شده است و پرواز مستقیم بین پایتخت های دو کشور نیز اجرایی شود.

انتهای پیام/

همکاری یکسان در حوزه های برق، انرژی، بانک و ترابری هوایی

واژه های کلیدی: اندونزی | صادرات | دریایی | اندونزی | اقتصادی | ایران | همکاری | اسلامی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو