باورها و ارزش‌ها، بهترين راهنما و مشاور زندگي شما هستند.(آنتوني رابينز)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » ماه هر لحظه خطرناک کاخ سفید و خطرناک‌تر جهت ترامپ , اوت

ماه هر لحظه خطرناک کاخ سفید و خطرناک‌تر جهت ترامپ , اوت

صبح دوشنبه شروع نخستین هفته کامل تعطیلات دونالد ترامپ بعد از نخستین شش ماه پر چالش ریاست جمهوری بود. ماه اوت همواره جهت روسای جمهور آمریکا دردسر ساز بوده؛

ماه هر لحظه خطرناک کاخ سفید و خطرناک‌تر جهت ترامپ , اوت

اوت؛ ماه هر لحظه خطرناک کاخ سفید و خطرناک تر جهت ترامپ

عبارات مهم : مجلس نمایندگان – ریاست جمهوری

صبح دوشنبه شروع نخستین هفته کامل تعطیلات دونالد ترامپ بعد از نخستین شش ماه پر چالش ریاست جمهوری بود. ماه اوت همواره جهت روسای جمهور آمریکا دردسر ساز بوده؛ زمانی مناسب جهت گروه بندی های مجدد، ماه آرام تعطیلات و خطرناک جهت ساکنان کاخ سفید.

به گزارش ایسنا، روزنامه واشنگتن پست در گزارشی می نویسد: شاید هم اینطور نباشد. مقام های کارکشته کاخ سفید در دوران جورج بوش و باراک اوباما می گویند اوت خطرناک ترین ماه هست. جهت کاخ سفیدی که دست دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکاست و از همه طرف نشانه هجمه قرار دارد، اوت می تواند ضربه نهایی را به او وارد آورد.

ماه هر لحظه خطرناک کاخ سفید و خطرناک‌تر جهت ترامپ , اوت

دو اشتباه ویرانگر ریاست جمهوری بوش در ماه اوت رخ داد. بوش در روز ۶ اوت ۲۰۰۱ در اطلاعات روزانه خود هشدار معروف “بن لادن مصمم به حمله به آمریکاست” را دریافت کرد ولی عدم تصویر العمل به موقع او به این هشدار که مصادف با “ماه تعطیلات” شد، انتقادهایی را از عملکرد او در رابطه با حملات ۱۱ سپتامبر ایجاد کرد که تا آخر ریاست جمهوری او ادامه داشت. چهار سال بعد، در اواخر اوت ۲۰۰۵، توفان کاترینا هم نیواورلئان را ویران کرد و دومین دوره ریاست جمهوری بوش را به ورطه نابودی کشاند.

اگر راجع به ماه اوت از کارکنان کاخ سفید در دوران اوباما پرسش کنید، شوکه می شوید. اوت ۲۰۰۹ بود که مخالفت حزب چای با اصلاحات بهداشتی علنی شد و “قانون مواظبت مقرون به صرفه” به نقطه ضعف سیاسی تبدیل شد. اوت ۲۰۱۱ بودجه و مذاکرات مالی شکست خورد و “سال تلف شده” دوران ریاست جمهوری اوباما شد. در ماه اوت ۲۰۱۴، مایکل براون در فرگوسن کشته شد و داعش در اربیل و موصل شاهد پیشرفت های چشمگیری شد. در آخرین ماه اوت اوباما، رییس جمهوری آمریکا به علت اینکه تعطیلاتش را نیمه کاره رها نکرد تا از منطقه سیل زده لوئیزیانا دیدار کند، نشانه انتقادات بسیاری قرار گرفت.

صبح دوشنبه شروع نخستین هفته کامل تعطیلات دونالد ترامپ بعد از نخستین شش ماه پر چالش ریاست جمهوری بود. ماه اوت همواره جهت روسای جمهور آمریکا دردسر ساز بوده؛

اوت ۲۰۱۷ هم خطرناک هست، خصوصا جهت ترامپ

سناتورهای جمهوری خواه و اعضای مجلس نمایندگان آمریکا بعد از یک ماه به منزل بر می گردند. مطمئنا ترامپ می تواند به نوشتن توئیت هایش ادامه داده و بگوید که تراز بازار سهام بالاست و قیمت بیکاری کم است ولی زمانی که تقریبا ۸۰ درصد سهام فقط دست هشت درصد است و اشتغال زایی در پنج ماه اول دوران ترامپ، از پنج ماه آخر اوباما عقب تر هست، این توئیت های ریاست جمهوری به مشکل می تواند مانع نمایندگان از به راه انداختن جنجالی داغ در ماه اوت شود.

متحدان ترامپ در کنگره در ماه اوت بدون پیگیری به اصلاحات مواظبت بهداشتی به منزل می روند و بدتر از آن، مجبور به دفاع از رای مثبت به لایحه ای شکست خورده و غیر قابل قبول هستند. ترامپ حتی طرح های جدی در مورد اصلاحات مالیاتی، زیرساخت ها، مواظبت از کودکان، برون سپاری ارائه نکرده هست؛ همه وعده هایی که جهت “۱۰۰ روز اول” بوده ولی تاکنون محقق نشده هست. رای دهندگان از انفجار رسوایی های روز افزون ترامپ خشمگین هستند. جمهوری خواهان کنگره در ماه اوت قصد دارند حوزه های انتخابیه خشمگین و رهبران محلی را شناسایی کنند. ذخیره سرسام آور ترامپ در کنگره بیش از پیش غرق خواهد شد.

علاوه بر جریان غم انگیز ناآرامی ها، خطر بروز یک توفان واقعی هم وجود دارد. تا به امروز بحران های دائمی مرتبط با کاخ سفید خود تحمیلی بوده هست؛ ما شاهد آن نبودیم که تیم ترامپ چگونه چالش خارجی را مدیریت خواهد کرد. این خطر که نخستین چالش یک توفان در ماه اوت هست، چندان دور از انتظار نیست.

ماه هر لحظه خطرناک کاخ سفید و خطرناک‌تر جهت ترامپ , اوت

آیا دولت ترامپ می تواند تصویر العمل موثری نشان دهد؟

رئیس جمهوری آمریکا وزارت امنیت داخلی را از حضور رهبرش خالی کرده و همین صدای اعتراض مدیر در حال کناره گیری آینده نگری توفان را درآورده است که چگونه کم کردن بودجه او می تواند روی این کار تاثیر بگذارد.

صبح دوشنبه شروع نخستین هفته کامل تعطیلات دونالد ترامپ بعد از نخستین شش ماه پر چالش ریاست جمهوری بود. ماه اوت همواره جهت روسای جمهور آمریکا دردسر ساز بوده؛

و همانطور که دولت با تعدادی از خطرات اوت از جمله چالش های جهانی، سیاسی و طبیعی مواجه هست، باید آن را با کمترین امکانات انسانی انجام دهد. حتی در ماه اوت مدیرانی کارآمد با تعداد نیروی کافی به مسئله بر می خورند آیا که بازیکنان کلیدی به تعطیلات می روند و زمانی که اوضاع بحرانی می شود پدیده “کسی منزل نیست” ایجاد می شود. جهت ترامپ که در کاخ سفیدش نیروی کافی ندارد و به شدت جهت پر کردن پست های کلیدی در شرکت های فدرال مسئله دارد، این خطر شدت یافتن می شود. تقریبا نیمی از کابینه هیچ مقام تصویب شده است ای از جانب سنا ندارند که در صورت غیبت وزیر مسوولیت ها را عهده دار شود.

نشانه های این چالش اکنون مشهود هست. لایحه مواظبت های درمانی ترامپ نخستین بار زمانی در مجلس نمایندگان آمریکا از دست رفت که خانواده کوشنر (داماد ترامپ) در ماه مارس جهت تعطیلات بهاره به اسکی رفته بودند؛ بار بعد هم این لایحه زمانی به شدت آسیب دید که جارد کوشنر و ایوانکا در جریان پیگیری سنا به آن راهی تفرجگاه سان ولی در ایالت آیداهو شدند.

ماه هر لحظه خطرناک کاخ سفید و خطرناک‌تر جهت ترامپ , اوت

چه اتفاقاتی قرار است در ماه اوت که شاهد بزرگتری خلاء نیروهای عالی رتبه هست، رخ دهد؟ آن هم در شرایطی که مشکلاتی در کره شمالی و خاورمیانه ظهور کرده و حتی ممکن است مشکلاتی در جبهه داخلی به وجود آید.

یکبار تی اس الیوت گفته بود: “آوریل ممکن است بی رحم ترین ماه باشد.” ولی جهت تیم ترامپ که آمادگی، نیرو و دستاوردی ندارد، اوت خطرناک ترین ماه است.

واژه های کلیدی: مجلس نمایندگان | ریاست جمهوری | دونالد ترامپ | داماد ترامپ | دولت ترامپ | اوباما | آمریکا | بهداشتی | کلیدی | توفان | اوباما

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو