باورها و ارزش‌ها، بهترين راهنما و مشاور زندگي شما هستند.(آنتوني رابينز)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
A
خانه » گالری عکس » عکس های ترول و خنده دار » وقتی بازیگران و مجری ها در حوزه هم کار می کنند

وقتی بازیگران و مجری ها در حوزه هم کار می کنند

ممنوع الفعالیت | بازیگران سینما | مجری تلویزیون | بهنوش بختیاری | دوره بازیگری | تلویزیون | سینمایی | بازیگری | تلویزیون | بازیگران | برنامه

وقتی بازیگران و مجری ها در حوزه هم کار می کنند

وقتی بازیگران و مجری ها در حوزه هم کار می کنند 

شمار زیادی از مجریان ایرانی بوده اند که در سینما و تلویزیون در نقش بازیگر ظاهر شده است اند و برعکس این قضیه هم بارها رخ داده هست. میان بازیگر بودن و مجری بودن تفاوت و فاصله عمده است ولی خیلی ها این فاصله را نادیده می گیرند و هر دو حیطه را تجربه می کنند. احتمالاً دیدنی ترین اظهارنظر در این اساس متعلق به همان بازیگری هست

که مجری شده است بود و در حین اجرای برنامه اش می گفت: «من مجری نیستم. درواقع همین اکنون دارم نقش مجری را بازی می کنم.» در سینما و تلویزیون کشور عزیزمان ایران تا امروز بعضی از بازیگران نقش مجری را نقش بازی کرده اند و بعضی از مجری ها هم به اجرای یک نقش سینمایی یا تلویزیونی پرداخته اند. بعضی دیگر هم گرچه در هر دو حیطه توانمند و متخصص بوده اند. بیایید با بعضی از این صورت ها آشنا شویم.

وقتی بازیگران و مجری ها در حوزه هم کار می کنند

حسنی نگو یه دسته گل!

فرزاد حسنی

کسی درست یادش نیست که او اول مجری بود و بعداً بازیگر شد، یا برعکس. نخستین خاطره اي که از فرزاد حسنی بازیگر داریم به سریال محبوب «مسافری از هند» بر می گردد و نخستین تصویری که از فرزاد حسنی مجری در ذهن مان باقیمانده به اجراهای او در دو برنامه نوجوانانه «نیم رخ» و «کوله پشتی» بر می گردد که دومی بعدها از حالت نوجوانانه اش خارج شد و سر و صدای زیادی هم به پا کرد.

ممنوع الفعالیت | بازیگران سینما | مجری تلویزیون | بهنوش بختیاری | دوره بازیگری | تلویزیون | سینمایی | بازیگری | تلویزیون | بازیگران | برنامه

حسنی با توسل به صراحت لهجه اش و سوالات تند و تیزی که از مسئولان می پرسید خیلی سریع حسابش را از سایر مجری هاي تلویزیون جدا کرد و به شهرت رسید. برخورد حسنی با سردار رادان، رییس پلیس وقت شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران از فرازهای دوران کاری او بود که به یکی از دلایل بالارفتن شهرت و محبوبیتش هم تبدیل شد.

چند سال بعد ازدواج این مجری- بازیگر با آزاده نامداری این دو را به یکی از پرسر و صداترین زوج هاي هنری تبدیل کرد والبته جدایی زودهنگام این زوج محبوبیت هر دو آن ها را تحت تاثیر قرار داد.ارتباط حسنی و تلویزیون کشور عزیزمان ایران در سال هاي تازه شبیه طرح زوج و فرد شده است هست! او معمولاً نصف سال را ممنوع الکار و ممنوع التصویر هست

اما نصف دیگر سال پول خوبی از تلویزیون میگیرد تا تدارک یک برنامه پرزرق و برق را جهت لحظه تحویل سال ببیند. به هر حال این هم یک شکل جدیدی از حسنی بودن هست.

وقتی بازیگران و مجری ها در حوزه هم کار می کنند

طلوع ماه و مالک اشتر

داریوش محترم

یکی از قدیمی ترین بازیگران سینما، تلویزیون و تئاتر که بعد از سال ها بازیگری روی صحنه و برابر دوربین آخر هوس مجری شدن هم به سرش زد و برنامه «طلوع ماه» را در تلویزیون اجرا کرد. داریوش محترم هنگامی که به فکر اجرای یک برنامه تلویزیونی افتاد که پیش از آن مراحل پیشرفت را هم در سینما و هم در تلویزیون سپری کرده

ممنوع الفعالیت | بازیگران سینما | مجری تلویزیون | بهنوش بختیاری | دوره بازیگری | تلویزیون | سینمایی | بازیگری | تلویزیون | بازیگران | برنامه

و به بحبوحه رسیده بود. گرچه در آن وقت هنوز از حشمت فردوس خبری نبود ولی محترم جهت عامه مخاطبان با نقش مهم و به یادماندنی مالک اشتر آشنا می شد

او در برنامه «طلوع ماه» کار بسیار مشکل داشت چون این برنامه با حضور بزرگ ترین استادان و دانشمندان کشور عزیزمان ایران مباحث تخصصی، علمی و فرهنگی را دنبال میکرد. محترم که در سینما و تلویزیون تقریباً همۀ گونه نقشی را ایفا کرده و در تمامی آن ها هم پیروز بوده، از این امتحان هم تا حدود زیادی پیروز بیرون آمد.

وقتی بازیگران و مجری ها در حوزه هم کار می کنند

اگرچه نظر ها و نظرات در مورد نتیجه کار او بسیار متفاوت بود ولی او در قامت یک مجری از خیلی از بینندگان و کارشناسان تلویزیون نمره قبولی گرفت.

آقای تاک شو

رضا رشیدپور

رضا رشیدپور نخستین بار با اجرای برنامه صبحگاهی شبکه ۳ در تلویزیون دیده شد و هم اکنون هم بعد از چندین سال هم چنان در برنامه صبحگاهی همان شبکه آماده هست. ولی در فاصله این دو برنامه و این سال ها او فعالیت هاي گوناگونی داشته و حاشیه هاي بسیاری را هم پشت سر گذاشته هست.

رشیدپور بعد از این که با اجرای برنامه هاي صبحگاهی صورت اش را نزد بینندگان تلویزیون تثبیت کرد، وارد حیطه پرمخاطب تری شد و چند برنامه ستاره محور را اجرا کرد که به گفت و گو هایي بی پرده و مردم پسند با ستاره هاي سینما و تلویزیون کشور عزیزمان ایران اختصاص داشتند.

«شب شیشه اي»، «مثلث شیشه اي» و چند جنس شیشه اي دیگر، «تاک شو»هایي بودند که او در تلویزیون و اغلب در شبکه ۵ اجرا کرد و به اعتبار همین برنامه هاي محبوب، برند خود را تثبیت کرد.

ورود رشیدپور به دنیای بازیگری و سینما به وسیله حمید نعمت الله و با فیلم «بی پولی» کلید خورد. او بعداً در «سوپراستار»، «شیش و بش»، «در امتداد شهر» و چند فیلم نمونه دیگر هم بازی کرد ولی در مجموع بازیگری را به اندازه اجرا جدی نگرفت. رشیدپور هم مثل خیلی از مجری هاي تلویزیون مدتی در صدا و سیما ممنوع الکار شد

و به شبکه هاي اینترنتی روی آورد. ولی مدتی است مجدد به تلویزیون برگشته تا باز هم بینندگان سحرخیز شبکه ۳، روزشان را با تصویر و صدای او نخست کنند.

مثل یه نور کوچولو اومدی ستاره شدي و…

شهاب الدین حسینی

این یکی از قدیمی ترین و مطرح ترین افراد مشهور است که از اجرای یک برنامه تلویزیونی شروع کرد و تا ستاره شدن در سینما و جوایز بین المللی در بازیگری پیش رفت. تصویر شهاب حسینی سال ۱۳۷۷ جهت نخستین بار در تلویزیون دیده شد. یعنی زمانی که او ۲۵ سال داشت و بعنوان مجری در برنامه جوانانه «اکسیژن» برابر دوربین قرار گرفت.

۱۸ سال بعد هنگامی که شهاب حسینی پاداش ارزشمند بازیگری را از جشنواره کن فرانسه گرفت، عکسهای کوتاهی از همان برنامه اکسیژن در کانال هاي مجازی و تلفن هاي همراه دست به دست می شد تا نقطه شروع کارهای هنری به وسیله این برنده نخل طلا را به همۀ تذکر کند.

در بین تمام افراد مشهور که بعنوان مجری کارشان را شروع کرده و بعداً به حیطه هاي دیگر و درجات بالاتری رسیده اند، قطعا شهاب حسینی امروز بالاترین جایگاه را دارد. او اضافه بر یک کارنامه پیروز بازیگری در سینما، تجربه فیلمسازی و کارگردانی را هم با «ساکن طبقه وسط» به دست آورده و اکنون هم در حال اجرای نمایش «اعتراف» روی صحنه تئاتر هست. نمایشی که اسم وی را بعنوان کارگردان و بازیگر بر پیشانی خود دارد.

استندآپ بازیگر

رامبد جوان

رامبد دیگر نیاز چندانی به معرفی ندارد، چون هم در قامت بازیگر آشنا شده است است و هم در قامت مجری و برنامه ساز، یکی از پرطرفدارهای تلویزیون محسوب میشود. رامبد جوان با «همسران» و «منزل سبز» شروع کرد و تقریباً دو دهه بعد از آن ورود پرسر و صدا و مملو از جست و خیز، اکنون به جایی رسیده که نویسندگی، کارگردانی و بازیگری را در هر دو مدیوم سینما و تلویزیون تجربه کرده هست.

او بعنوان کارگردان، هم سریال پربیننده تلویزیونی را در کارنامه اش دارد و هم فیلم سینمایی پرفروش و پیروز. بعنوان بازیگر هم کارنامه اي پر از نقش هاي گوناگون از او به جا باقیمانده و اکنون هم چند سالی است که بعنوان تهیه کننده، مجری و همۀ کاره برنامه «خندوانه» یکی از پربیننده ترین برنامه هاي تلویزیونی این سال ها را می سازد و اکنون برنامه دنبال دارش را به فصل چهارم هم رسانده هست.

رامبد جوان گرچه تجربه اجرای تلویزیونی را سال ها گذشته از اجرای خندوانه با برنامه «منزل اي با طرح نو» در سال ۸۶ به دست آورده بود که این برنامه را به همراه اشکان خطیبی اجرا میکرد. این دو بعدها با برنامه «گپ» این تجربه را به شکل دیگری ادامه دادند و گرچه در «گپ» سحر دولتشاهی هم در کنار رامبد و اشکان خطیبی حضور داشت.

جشنواره ي احسان

احسان کرمی

احسان کرمی از آن دسته مجریانی است که با تیم منصور ضابطیان و رادیو هفتی ها در تلویزیون مطرح شد. بنابراین او هم مثل همه ي اعضای آن تیم و آن برنامه از تشخص خاصی در کارش برخوردار هست. کرمی به موازات اجراهایش در برنامه «رادیو هفت» در شبکه بازار هم فعالیت داشت و معمولاً برنامه هایي اجرا میکرد

که سطح کیفی انها همۀ وقت} بالاتر از میانگین بود. کرمی که کارش را در رادیو شروع کرده بود، تدریجی جای پایش را در تلویزیون محکم کرد و طی دو، سه سال تازه آخر پایش به صحنه تئاتر هم رسید. او گرچه در اساس بازیگری بدون اعتبار هم نبود و اموزش هاي مورد نیاز در اساس بدن و بیان را نزد میکاییل شهرستانی گذرانده بود.

کرمی نخستین بار با نمایش «P2» در تالار حافظ روی صحنه رفت و در این نمایش با آزاده صمدی همبازی بود. بعد از آن دو، سه تئاتر دیگر با بازی او روی صحنه رفت و بااهمیت ترین کارگردانی که کرمی وقت کار با وی را پیدا کرد، محمد رحمانیان بود.

کرمی همین ۴ ماه گذشته با نمایش «مانوس» در سالن قشقایی تئاتر شهر روی صحنه بود که آخرین اجرای صحنه اي این بازیگر- مجری محسوب می شود. او در کنار فعالیت هاي بازیگری اش کار اجرا را نیز هم چنان با جدیت ادامه می دهد و اجرای برنامه هاي مهمی از قبیل اختتامیه جشنواره فجر و… در سال هاي تازه به او سپرده شده است هست.

یه جوک بگم؟

بهنوش بختیاری

بهنوش بختیاری هم یک ناخنک کوچکی به دنیای اجرا زده و بعنوان مجری در یک برنامه تلویزیونی ظاهر شده است هست. بختیاری که نخستین تجربه هاي بازیگری اش هم در تلویزیون رخداد افتاد و بعدها به سینما رسید، در نخستین روزهای افتتاح شبکه نسیم برنامه اي را در این شبکه اجرا می کرد. بختیاری زمانی به کار اجرا روی آورد

که پیش از آن در ۲۸ تله فیلم سینمایی و نزدیک به ۲۰ سریال تلویزیونی نقش بازی کرده بود. درواقع او بعنوان یکی از آشنا شده است ترین صورت هاي کمدی جهت اجرای این برنامه گزینش شد.

این برنامه موضوعی طنزآمیز داشت و مجری برنامه باید جهت بینندگان تلویزیون لطیفه و جوک تعریف میکرد. لطیفه هایي که اغلب آن ها از شبکه هاي مجازی و کانال هاي مجازی به دست می آمدند و لحن بهنوش بختیاری جهت اجرا و تعریف کردن آن ها مناسب به نظر میرسید. این برنامه که «آبرنگ» اسم داشت ها بعد از مدتی با روی غلطک افتادن برنامه هاي شبکه نسیم تعطیل شد و جای خود را به برنامه هاي جدیدتری داد.

بلیت رفت و برگشتِ تلویزیون- سینما

پژمان بازغی

او یکی از افراد این فهرست بود که مسیر را تقریباً برعکس سایرین پیمود و از بازیگری به اجرا رسید. گرچه فعالیت بازغی بعنوان مجری تلویزیونی عمده هم گسترده نیست و به چند برنامه مناسبتی و گهگاهی محدود می شود. ولی او با صورت بافایده و فن بیان مناسبش در این اساس هم مثل بازیگری پیروز عمل کرد و کارنامه خوبی از خود به جا گذاشت.

بازغی اخیرا با اظهارنظری در مورد محمدرضا گلزار که در یک برنامه تلویزیونی عنوان شد، بسیار خبرساز شده است هست. او این جملات را هنگامی که میهمان یک برنامه تلویزیونی بود به زبان آورد و زمانی که مجری بود کمتر از این اظهارنظرها میکرد.

دانشگاه تربیت مدرس!

امیرحسین مدرس

او هم یکی از قدیمی ترین صورت هاي این حوزه است که کار اجرا را از سال هاي خیلی دور و کار بازیگری را هم چند سال بعد از آن نخست کرد. امیرحسین مدرس، متولد شهریورماه سال ۱۳۴۹ در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در عرصه هاي دیگری هم فعال بوده و اکنون دیگر بعنوان مجری، خواننده، شاعر، نویسنده و بازیگر آشنا میشود.

شروع فعالیت او با برنامه «نیم رخ» بود که از برنامه هاي مجری محور صدا و سیما محسوب می شد و تقریباً تمام افرادی که در این برنامه بعنوان مجری کار کردند بعدها توانستند در اینکار سری بین سرها در بیاورند.

مدرس اضافه بر «نیمرخ» در مسابقه «هوش برتر» نیز بعنوان مجری حضور داشته و در سریالهای «راستش را بگو»، «یوسف پیامبر»، «تذکر»، و… نقش بازی کرده هست. او در سینما هم پیشینه بازیگری در چند فیلم از جمله «نرگس مست»، «در امتداد شهر»، «ما همۀ گناهکاریم» و «گرگ و میش» را در کارنامه دارد. مجموعه هاي موسیقی «ماه نی»، «خورشید» و «روز رستاخیز» هم از آثار او در حوزه موسیقی میباشند.

مدرس علی رغم دیگر مجریان جوان تلویزیون از جمله فرزاد حسنی، علی ضیاء، احسان علیخانی و.. در تمام این سال بدون سر و صدا فعالیت کرده و حاشیه خاصی نداشته هست. احتمالا او تنها مجری صدا و سیما محسوب می شود که حتی یک روز هم در این شرکت ممنوع الفعالیت نبوده هست!

مجری با زیرپوش رکابی

نوید محمدزاده

نوید محمدزاده با درخشش دو، سه سال تازه در سینما و جوایز متوالی اش چشم ها را خیره کرده و طرفداران سینه چاک زیادی هم دارد. او اکنون آنقدر مشهور و محبوب است که هنگامی که حمید گودرزی میگوید سینما افتاده دست کاراکترهای کثیفی با زیرپوش رکابی، همه ي یاد نوید می افتند. ولی احتمالاً خیلی ها نمی دانند او گذشته از بازیگری برابر دوربین، در یک برنامه تلویزیونی مجری بوده هست.

نوید محمدزاده، متولد فروردین ماه ۱۳۶۵ در ایلام، اموزش هاي بازیگری را ابتدا در یک موسسه بازیگری در کرج نخست کرد. او بعد از پیمودن این دوره بازیگری، تدریجی وارد دنیای تئاتر شد ولی از سوی دیگر در برنامه «رفقا» در شبکه جام جم هم مدتی به کار اجرا مشغول بود. این برنامه تلویزیونی که مخاطبانی در رده سنی نوجوان داشت، چند مجری جوان هم تربیت کرد که رخداد بعضی از آن ها بعدها به بازیگران خوبی تبدیل شدند.

از جمع مجریان آن برنامه در حال آماده نوید محمدزاده، سارا رسول زاده، کیوان ساکت اف، میثم نوروزی و… در تئاتر و سینما و تلویزیون به بازیگری مشغول اند. نوید ولی خیلی سریعتر از بقیه مطرح شد. او در تئاتر بسیار درخشید، در سینما با همان دو، سه کار اول، میخ خودش را محکم کوبید و در جشنواره هاي داخلی هم که دائما جهت دریافت پاداش روی سن می رفت.

 به گزارش پارس ناز او اکنون جوان اول این سینما هست. گزینه اول همۀ کارگردان ها جهت بازی در نقش جوان هاي عاصی و عصبی. جوان هایي که حتی اگر در فیلمنامه و روی کاغذ هم عصبی نباشند، در هنگام خلق شدن به وسیله این بازیگر کمی عصبی می شوند!

پدرخوانده ۵

مهران مدیری

تقریباً از زمانی که نشستن پای تلویزیون را یاد گرفتیم مهران مدیری هم همه ي وقت در یکی از شبکه ها مشغول خنداندن مان بوده هست! او نه تنها خودش می تواند یکی از بااهمیت ترین صورت هاي پرونده مجری- بازیگرها باشد بلکه شاگردان زیادی هم تربیت کرده و بازیگران بزرگی زیر دستش به شهرت رسیده اند که اکنون خودشان میتوانند جایی در این مقاله داشته باشند.

به طور مثال مهران غفوریان و جواد رضویان که اخیرا در برنامه «سه شو» در شبکه ۳ بعنوان مجری روی صندلی نشستند؛ می توانند در این جای داشته باشند. ولی بزرگ تر همۀ آن ها یعنی مهران مدیری تقریباً ربع قرن پیش در تلویزیون اینکار را شروع کرده و بعدها در شبکه نمایش خانگی به اینکار ادامه داده هست. او در اجرای برنامه سبک جدیدی را اختراع کرد و توانست در صمیمیت با مخاطبان برنامه اش از همۀ مجری هاي گذشته از خودش سبقت بگیرد.

همانطور که در بازیگری، نگاه کردن به دوربین را نخستین بار مدیری اختراع کرد و جا انداخت، در اجرا هم امضاهای خاص این کمدین آنقدر جهت مخاطبان دلچسب بوده که بعدها دیگران هم از آن ها بهره گیری کرده اند. او اخیرا با برنامه دورهمی کاملا در قالب یک مجری فرورفته و حتی گفت و گو هایش از تاک شوهای خیلی از مجریان قدیمی این حوزه بهتر و دیدنی تر از کار درآمده اند.

واژه های کلیدی: ممنوع الفعالیت | بازیگران سینما | مجری تلویزیون | بهنوش بختیاری | دوره بازیگری | تلویزیون | سینمایی | بازیگری | تلویزیون | بازیگران | برنامه

وقتی بازیگران و مجری ها در حوزه هم کار می کنند

وقتی بازیگران و مجری ها در حوزه هم کار می کنند

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو