هنر ما را به گونه اي رويايي از درد هستي رها مي سازد.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » مراحل اعطای کارت بازرگانی باید به بخش شخصی واگذار شود

مراحل اعطای کارت بازرگانی باید به بخش شخصی واگذار شود

عضو اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: به منظور کم کردن تصدی گری دولت در اقتصاد بهتر است که مراحل اعطای کارت بازرگانی به بخش شخصی واگذار شود.

مراحل اعطای کارت بازرگانی باید به بخش شخصی واگذار شود

رضا پدیدار عضو اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، در پاسخ به این پرسش که آیا با واگذاری روند اعطای کارت های بازرگانی به بخش شخصی موافق هستید یا خیر گفت: با نگاه تطبیقی به فرآیندهای اجرایی کشورهای منطقه و آسیای میانه می توان دریافت، از آنجایی که پروسه زمانی این فرآیندها بسیار زمانبر و پرهزینه است لذا انتظار می رود تا این عوامل به بخش شخصی واگذار شود.

وی با اشاره به ترکیب سبد مدیریت اقتصادی کشور افزود: در حال حاضر ۸۴ درصد اقتصاد کشور به صورت دولتی اداره می شود درحالیکه سهم بخش شخصی تنها ۱۶ درصد است و این به معنای فاجعه ای جهت کشور تلقی می شود و کارآیی اقتصادی در گرو کاهش تصدی گری های دولت است.

پدیدار با بیان اینکه کارت بازرگانی یک هویت هست، عنوان کرد: از آنجایی که شناسایی فعالان اقتصادی برعهده اتاق بازرگانی بوده و مجریان پارلمان بخش شخصی عموما افراد موجهی هستند پیشنهاد می شود تا تمام مراحل اعطای کارت بازرگانی به این بخش واگذار شود.

مراحل اعطای کارت بازرگانی باید به بخش شخصی واگذار شود

عضو اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران در آخر بیان کرد: تحقق این امر نه تنها به فعالیت های بخش خصوصی سرعت می بخشد بلکه از وظایف سنگین و فعالیت های زمانبر دولت می کاهد به همین منظور انتظار می رود تا دولت به منظور کم کردن قیمت تمام شده است کالاها و درنهایت زیاد کردن بازدهی، بهره وری و انتفاع اقتصادی مردم شرایط را جهت محقق شدن این مسئله فراهم کند.

انتهای پیام/

۸۴ درصد اقتصاد کشور به صورت دولتی اداره می شود

واژه های کلیدی: بازرگانی | اقتصاد | شناسایی | اقتصادی | ایران | اداره | فعالیت | کارت بازرگانی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو