تنها راه تغییر یافتن یک تصمیم واقعی است.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » میوه های تابستانه به فصل پاییز می رسند

میوه های تابستانه به فصل پاییز می رسند

رئیس اتحادیه میوه و سبزی گفت: با توجه به کم کردن تقاضا و ذخیره سازی شبرنگ، آلو، هلو و غیره در سردخانه، آینده نگری می شود که در فصل پاییز، میوه‌های تابستانه عرضه شود.

میوه های تابستانه به فصل پاییز می رسند

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، قیمت انواع میوه و تره بار در مقایسه با هفته های اخیر در زیاد اقلام با ثبات نسبی همراه است.

بررسی های میدانی حاکی از آن است که قیمت بعضی میوه های تابستانه نظیرآلو، هلو، شلیل، شبرنگ، هندوانه، خربزه، سیب و توت فرنگی به باعث ازدیاد عرضه و کم کردن تقاضا سیر نزولی به خود گرفته است.

حسین مهاجران مدیر اتحادیه میوه و سبزی در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی با اشاره به آخرین اوضاع بازار میوه و تره بار اظهار داشت: در حال حاضر قیمت هر کیلو طالبی ۸۰۰ تا هزار و ۵۰۰ ،خربزه ۸۰۰ تا هزار و ۵۰۰ ،هندوانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومان است.

میوه های تابستانه به فصل پاییز می رسند

وی قیمت هر کیلو آلو را هزار تا ۳ هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هر کیلو هلو هزار تا ۳ هزار و۵۰۰ ، گیلاس تکدانه ۱۴ هزار ،زردآلو هزار تا ۴ هزار ت، انجیر زرد ۴ تا ۱۲ هزار و انجیر سیاه ۲ تا ۶ هزارتومان است.

مهاجران با اشاره به قیمت سایر میوه های تابستانه در بازار گفت: هر کیلو انگور عسگری با قیمت هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ ،آلبالو رسمی ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار ،توت فرنگی ۵ تا ۶ هزار،گلابی شاه میوه ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار،گلابی بیروتی ۳ تا ۱۱ هزار ،هلوانجیری هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار ۵۰۰ تومان در میدان عرضه می شود.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی قیمت هر کیلو خیار رسمی را ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و اظهار داشت: قیمت هر کیلو خیار گلخانه ۷۰۰ تا ۲ هزار و ۲۰۰ ،گوجه فرنگی گلخانه هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار، سیب زمینی هزار و ۸۰۰ تا ۲ هزار و ۲۰۰ تومان است.

وی با اشاره به اینکه قیمت هر کیلو پیاز هزار و ۸۰۰ تا ۲ هزار و ۲۰۰ تومان هست، بیان کرد: علی رغم پیش بینی‌های صورت گرفته، قیمت پیاز نسبت به هفته قبل کم کردن نیافته است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی گفت: با توجه به کم کردن تقاضا و ذخیره سازی شبرنگ، آلو، هلو و غیره در سردخانه، آینده نگری می شود که در فصل پاییز، میوه‌های تابستانه عرضه شود.

به گفته مهاجران قیمت هر کیلو سبزی خوردن هزار تا هزار و ۷۰۰ و سبزی جور(پلو،آش،قورمه) ۸۰۰ تا هزار تومان است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی از رکود حاکم بر بازار میوه و تره بار خبر داد و گفت: با وجود عرضه میوه های رنگارنگ تقاضای چندانی در بازار وجود ندارد از این رو نمی توان آینده نگری دقیقی از اوضاع قیمت ها طی روزهای آتی داشت.

وی تصریح کرد: با توجه به کم کردن تقاضا و ذخیره سازی شبرنگ،آلو، هلو و… در سردخانه آینده نگری می شود که در فصل پاییزمیوه های تابستانه عرضه شود.

انتهای پیام/

آخرین قیمت ها از بازار میوه و تره بار

واژه های کلیدی: کشاورزی | خبرنگار | گلخانه | گلابی | فرنگی | تجارت | بازار | آخرین

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو