آیا او (خدا) برای بنده اش کافی نیست؟ (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » کامپیوتر و اینترنت » اینفوگرافی + از کربلا تا شام بر حضرت رقیه (س) چه گذشت؟

اینفوگرافی + از کربلا تا شام بر حضرت رقیه (س) چه گذشت؟

آنچه بر حضرت رقیه سه ساله در شام گذشت یکی از سوزناکترین روایاتی است که از اسارت اهل بیت علیهم السلام در تاریخ ثبت شده است است.

اینفوگرافی + از کربلا تا شام بر حضرت رقیه (س) چه گذشت؟

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ در ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) رسم است که روز و شب سوم محرم به روضه و مرثیه سرایی جهت حضرت رقیه (س) دختر سه ساله امام حسین (ع) اختصاص داده شود، دردانه ای که با دیدن سر بریده پدر و بعد از درد و دل های کودکانه جان باخت و همنشین پدر شد.

حضرت رقیه (س) در خانواده ای رشد یافت که همگی سیراب از زلال معرفت امام حسین (ع) بودند، خانواده ای که بزرگترین اسطوره های علم، ادب، معرفت و ایثار همانند حضرت زینب کبری (س)، حضرت ابوالفضل العباس (ع)، امام سجاد (ع) و … تشکیل شده است بود.

اینفوگرافی زیر حضور وی در کربلا تا آنچه در راه اسارت کاروان اهل بیت علیهم السلام از کوفه به شام گذشت، درگذشت دختر سه ساله اباعبدالله (ع) بر اثر فراق پدر زمانیکه سر مقدس حضرت را جهت رقیه آوردند، وداع حضرت زینب با دردانه برادر در وقت ترک شام به سوی مدینه و زوایای دیگری از زندگی ایشان را روایت خواهد کرد.

اینفوگرافی + از کربلا تا شام بر حضرت رقیه (س) چه گذشت؟

همچنین در این اینفوگرافی علاوه بر سرگذشت حضرت رقیه (س) از کربلا تا شام، با تعدادی از یاران باوفای سرور و سالار شهیدان آشنا خواهید شد.

برای نمایش تصویر در سایز بزرگ بر روی آن کلیک کنید

انتهای پیام/

اینفوگرافی بُرشی از زندگی حضرت رقیه (س) در کربلا

واژه های کلیدی: اینفوگرافی | خانواده | کربلا | مدینه | زندگی | سرگذشت حضرت رقیه | دختر ساله امام حسین | اهل بیت در شام

اینفوگرافی + از کربلا تا شام بر حضرت رقیه (س) چه گذشت؟

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو