ایستایی وجود ندارد ، هر چه هست جوشش و جاری بودن است.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » بررسی حساب بانکی اصناف غیرقانونی است

بررسی حساب بانکی اصناف غیرقانونی است

رئیس اتاق اصناف کشور طی نامه ای به مدیر شرکت امور مالیاتی، نسبت به بررسی تراکنش مالی اصناف در بعضی استانها اعتراض کرد.

بررسی حساب بانکی اصناف غیرقانونی است

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، شرکت امور مالیاتی که بدنبال حداکثر کردن درآمدهای مالیاتی دولت هست، در تلاش است تا به استناد ۲۳۷ قانون مالیاتها، مالیات اصناف را از سال۹۱ تاکنون محاسبه و دریافت کند و در جهت این هدف، شرکت امور مالیاتی بعضی استانها تراکنش مالیاتی اصناف را مورد بررسی قرار داده اند تا بتوانند بر مبنای این بررسی، برگه تشخیص مالیات از سال ۹۱ را صادر کنند.

همین مساله، اعتراض اصناف را در پی داشته و موجب شده است علی فاضلی، مدیر اتاق اصناف کشور عزیزمان ایران در نامه ای به تقوی نژاد، مدیر شرکت امور مالیاتی نسبت به این اقدام اعتراض کند.

در نامه فاضلی به تقوی نژاد آمده است: «احتراما هماهنگونه که مستحضرید، نشانه از مباره با پولشویی ضمن رضد و پایش فعالیت های اقتصادی پنهان و زیرزمینی و تشویق به انجام امور اقتصادی و مبتنی بر شفافیت می باشد. لذا با عنایت به چنین مهمی، صرفا بررسی تراکنش های بانکی افراد با هویت مشخص صنفی به وسیله مدیران مالیاتی(همانگونه که در استانهای قم و کرمان و سایر استان های کشور به وضوح قابل مشاهده است) فاقد وجاهت قانونی و عملی است.

بررسی حساب بانکی اصناف غیرقانونی است

با عنایت به موارد مطروحه خواهشمند است مقرر فرمائید تا نسبت به ممانعت از صدور برگه تشخیص تا آخر سال ۹۵ اقدام مورد نیاز صورت پذیرفته و نتیجه امر ابلاغ گردد.»

انتهای خبر/

فاضلی به اتاق اصناف نامه زد

واژه های کلیدی: مشاهده | اعتراض | اقتصادی | مالیات | نامه مدیر اتاق اصناف | اخبار اقتصادی | سازمان امور مالیاتی |

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو