تمام محبتت را به پای دوستت بریز نه تمام اعتمادت را. (حضرت علی علیه‌السلام)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » صنایع کوچک جهت صادراتی شدن نیاز به حمایت دارد

صنایع کوچک جهت صادراتی شدن نیاز به حمایت دارد

یزدانی گفت: اگرمی خواهید اتفاق خاص ای در اقتصاد کشور رخ دهد باید اهتمام زیادی به بحث صنایع کوچک و صادرات داشته باشیم.

صنایع کوچک جهت صادراتی شدن نیاز به حمایت دارد

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان،علی یزدانی در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری شرکت صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با صندوق گارانتی صادرات اظهار کرد: اگرمی خواهید اتفاق خاص ای در اقتصاد کشور رخ دهد باید اهتمام زیادی به بحث صادرات داشته باشیم.

یزدانی تصریح کرد: در داخل شهرک های صنعتی حدود ۴۰ هزار واحد صنعتی مستقر هستند که این تعداد توانسته ۸۰۰ هزار شغل ایجاد کند،بر اساس آمار یک سوم اشتغال صنعتی کشور در داخل شهرک ها و نواحی صنعتی است.

مدیرسازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور عزیزمان ایران گفت: آخرین آمارها حاکی از آن است که بیش از هزار بنگاه کوچک در نقاط متفاوت در کشور در حوزه صادرات فعال هستند که حتی بعضی از آن ها در مناطق محروم واقع شده است اند.

صنایع کوچک جهت صادراتی شدن نیاز به حمایت دارد

یزدانی با اشاره به اهمیت نقش صندوق گارانتی صادرات در زیاد کردن صادرات کشور اضافه کرد: یکی از مهم ترین وظایف صندوق ها پوشش ریسک صادر کنندگان کشور است و بنگاه های کوچک کشور جهت شروع یک فعالیت صادراتی می بایست از ریسک پایین مبادلات خود اطمینان حاصل کنند.

وی بیان کرد: موضوعی که صنایع کوچک را مورد توجه همگان و مسئولان کشوری قرار داده، نقش پر اهمیت آنها در ایجاد اشتغال تولید و صادرات است وبه طور حتم این صنایع زیاد از صنایع بزرگ نیاز به همراهی و هدایت دارد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد: در حدود ۷ ماه ابتدای سال ۹۶ ،میزان صادرات بنگاه های کوچک یک میلیارد و ۹۰ میلیون تومان بوده است و امیدواریم تا آخر سال این عدد به ۲ میلیون دلار برسد.

وی در آخر با اشاره به اینکه تفاهم نامه ای در گذشته بین شرکت صنایع کوچک صندوق گارانتی صادرات به امضا رسیده هست، گفت: با تجدید این تفاهم نامه و حمایت هر چه زیاد از بنگاه های کوچک کشور، به دنبال رونق صادرات در این حوزه هستیم.

یزدانی گفت: اگرمی خواهید اتفاق خاص ای در اقتصاد کشور رخ دهد باید اهتمام زیادی به بحث صنایع کوچک و صادرات داشته باشیم.

افزایش ۴۰ میلیون دلاری صادرات غیرنفتی

در ادامه این جلسه کمال سید علی مدیرعامل صندوق گارانتی صادرات در حاشیه امضای این توافق نامه اظهار کرد: تا به حال ۱۲ همایش در صندوق گارانتی صادرات جهت حمایت از صنایع کوچک برگزار شده است و آنچه که مهم است این است که بحث خوشه های صادراتی از این میان باید زیاد مورد توجه قرار بگیرد.

وی افزود: یکی از اهداف مهم ما در چند سال گذشته اعطای کارگزاری به خود شهرک های صنعتی بوده است و تا به امروز در این امر تا حد زیادی موفق بوده ایم.

سید علی تأکید کرد: جهت رونق صادرات در بنگاه های کوچک صنعتی پوشش ریسک و تأمین مالی اهمیت دارد که صندوق گارانتی صادرات می تواند با کمک کارگزاری های خود در زمینه پوشش ریسک معاملات صادراتی کارها موثری انجام دهد.

وی اضافه کرد: در سال ۸۰ تنها سه میلیارد دلار صادرات غیر نفتی کل کشور بوده و این عدد اکنون به ۴۰ میلیون دلار رسیده است و این موضوع، نتیجه فعالیت خوب دستگاه های حمایت کننده صادرات در کشور است.

سید علی در آخر تصریح کرد: صادرات موتور متحرکه تولید کشور است و ارتباط تنگاتنگ و برنامه ریزی یکسان صندوق گارانتی صادرات و شهرک های صنعتی می تواند موجب رونق این بخش حیاتی در کشور شود.

انتهای خبر /

صنایع کوچک جهت صادراتی شدن نیاز به حمایت دارد

واژه های کلیدی: گارانتی | صادرات | صندوق | میلیون | فعالیت | اشتغال | صادرات غیر نفتی | اخبار اقتصادی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو