دانشگاه تمام استعدادهای افراد از جمله بی استعدادی آن ها را آشکار می کند.(آنتوان چخوف)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار سیاسی » رونمایی شد، آفاق&#۱۸۷، سامانه ‌پیشرفته راداری &#۱۷۱

رونمایی شد، آفاق&#۱۸۷، سامانه ‌پیشرفته راداری &#۱۷۱

سامانه ‌پیشرفته راداری آفاق با توانایی رصد شناورها در برد ۲۰۰ کیلومتر رونمایی شد.

رونمایی شد، آفاق&#187، سامانه ‌پیشرفته راداری &#171

سامانه پیشرفته راداری «آفاق» رونمایی شد

سامانه پیشرفته راداری آفاق با توانایی رصد شناورها در برد ۲۰۰ کیلومتر رونمایی شد.

به گزارش بیاکافه به نقل از خبرگزاری فارس، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم رونمایی از سامانه راداری آفاق، در تشریح این دستاورد مهم دفاعی اظهار داشت: با تلاش و مجاهدت متخصصان افتخارآفرین صاشیراز وابسته به شرکت صنایع الکترونیک وزارت دفاع امروز شاهد رونمایی از سامانه پیشرفته راداری آفاق هستیم.
وی با بیان اینکه رادار مواظبت ساحلی، توانایی رصد شناورها تا برد ۲۰۰ کیلومتر را دارد، افزود: سامانه پیشرفته راداری آفاق می تواند اهداف هو ایی را نیز شکار کند.

عبارات مهم : الکترونیک – رونمایی
وزیر دفاع توانایی تحرک پذیری مناسب و برخورداری از توانمندی های ضدجنگ الکترونیک را از دیگر شاخصه های این سامانه راداری پیشرفته بر شمرد و اظهار داشت: رادار آفاق می تواند همزمان ۱۰۰ نشانه شناوری ر ا مورد پایش و ردگیری قرار دهد.
امیر حاتمی با اشاره به اینکه این رادار می تواند در مواظبت و گشت ساحلی نیروی انتظامی کاربرد و نقش برجسته ای داشته باشد، تصریح کرد: مجموعه صنایع الکترونیک کشور عزیزمان ایران و همچنین صنایع الکترونیک شیراز به عنوان بخشی از صنایع مهم دفاعی کشور در سه دهه اخیر در زمینه تحقیقات و تولید محصولات و سامانه های دفاعی کشور درخشش خوبی داشته است.
وی تکیه بر الطاف خداوندی، توجهات حضرت ولی عصر (عج) و هدایت های حکیمانه و راهبردی فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) را رمز موفقت متخصصان صنعت دفاعی دانست و اظهار داشت: ایثار و مقاومت، پویایی، پایداری، ابتکار و خلاقیت و تلاش و مجاهدت مردم و نیروهای مسلح در دوران دفاع مقدس گنجینه آخر ناپذیری است که می توان با اعتبار آن کشور را در حوزه های متفاوت و متنوع به سمت خود اتکایی و پیشرفت و تعالی سوق داد.
وزیر دفاع خاطرنشان کرد: این دستاوردها که از سطح بالای فناوری روز دنیا برخوردار ند، در شرایط تحریم های سخت دشمن های ملت کشور عزیزمان ایران و با بهره گیری از توان تخصصی صنایع دفاعی کشور و دانشگاه ها و شرکت های فناوری داخلی (شبکه همکاران )به دست آمده که بیانگر این است که هیچ سدی جلودار عزم و اراده ملت در حوزه دفاعی نخواهد بود.
امیر حاتمی در آخر به ثمر نشستن این دستاوردهای ارزشمند را به محضر فرماندهی معظم کل قوا و ملت شریف کشور عزیزمان ایران تبریک گفت و از همه متخصصان و مدیران سختکوشی که در تحقق آنها ایفای نقش کردند تقدیر و قدردانی کرد.
وزیر دفاع همچنین از پروژه ها و سامانه های تحقیقاتی مشمول بر سامانه های متفاوت راداری در زمینه هدایت و کنترل آتش و تصویربرداری راداری، سامانه های هدایت و ناوبری شناوری وایستگاهی فرودگاهی، سامانه های سوناری کشف و شناسایی مین های دریایی و ارتباط سطحی و زیرسطحی و سامانه ها ی متفاوت جنگالی در حوزه جمع آوری و تحلیل اطلاعات و اخلالگرهای راداری دیدار کرد.


منبع: فارس

واژه های کلیدی: الکترونیک | رونمایی | رادار | ایران |

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو