گنج هائی که در قلب هستند ، قابل سرقت نیستند.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار ورزشی » تراکتورسازی پرسروصداترین تیم نقل و انتقالات ، گزارش خاص , محرومیت تمام شد

تراکتورسازی پرسروصداترین تیم نقل و انتقالات ، گزارش خاص , محرومیت تمام شد

وبسایت رسمی برنامه نود – با آخر نیم فصل اول مسابقه های لیگ برتر، محرومیت یکساله تراکتورسازی از نقل و انتقالات به آخر رسید و این تیم حالا می‌تواند رسما وارد بازار نقل و انتقالات نیم فصل شود.

تراکتورسازی پرسروصداترین تیم نقل و انتقالات ، گزارش خاص , محرومیت تمام شد

وبسایت رسمی برنامه نود – با آخر نیم فصل اول مسابقه های لیگ برتر، محرومیت یکساله تراکتورسازی از نقل و انتقالات به آخر رسید و این تیم حالا می تواند رسما وارد بازار نقل و انتقالات نیم فصل شود.

به گزارش وبسایت نود، تراکتور که نیم فصل دوم لیگ قبل و زمانی که قصد داشت ITC شهباززاده را اخذ کند در سیستم TMS با اخطاری مبنی بر محرومیت نقل و انتقالاتی از دو پنجره به علت پرداخت نکردن مطالبات ژائو ویلا مواجه شد که حکم آب سردی بود بر پیکره باشگاه، کادرفنی و هواداران پرشور آذربایجانی. توصیه جالب این بود که این کلوب قبل از متوجه شدن محرومیت خود با سه بازیکن یعنی عالیشاه، نوراللهی و بیگ زاده قرارداد بسته بود و چهار بازی از آنها استفاده کرده بود!

عبارات مهم : نقل و انتقالات زمستانی – نقل و انتقالات
* محرومیت نقل و انتقالاتی، آب سرد بر پیکره تراکتورسازی

امیر قلعه نویی در نیم فصل دوم لیگ گذشته هدایت تراکتورسازی را به عهده داشت ولی دردسر مهم جهت سرمربی فصل بعد بود که می خواست تیم را با نظر خودش ببندد و راهی مسابقه های کند. یحیی گل محمدی که با جوان گرایی تلاش کرد این دوره بحرانی را طی کند در اندیشه جذب بازیکنان کارآمد لیگ برتری و خارجی است تا تراکتورسازی تقویت شده است و بتواند در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا به تیمی مدعی تبدیل شود.

*پشتوانه ای که فصل گذشته ساخته نشد

 تراکتور فصل قبل چندان جوان گرایی نکرد و در نقل   انتقالات تابستانی هم نفرات مشهور و ملی پوشی چون اخباری به علت تحت قرارداد بودن با سایپا، آقایی به علت اختلاف با کلوب و پیوستن به سپاهان، خالد شفیعی به علت درخواست یک میلیارد و سیصد میلیونی و پیوستن به تیمی کره ای، ادینهو بدلیل پرسشها خانوادگی و بازگشت به برزیل، کرار به خاطر عدم میل به به ماندن و پیوستن به تیم مربی سابق خود کمالوند و بنگر به علت اینکه گل محمدی تمایلی به تمدید با او نداشت را از دست داد. در چنین شرایطی سینا عشوری ده هفته از لیگ را به علت مصدومیت از دست داد و هادی محمدی هم به علت پارگی رباط صلیبی از همراهی تیم محروم شد و نفراتی مثل نادری، ابراهیمی، آقاسی، نوری و حاتمی هم چند بازی را به علت مصدومیت از دست دادند تا گل محمدی و تراکتور با بحرانی بی سابقه مواجه شده است باشند.

*جوانانی که از دل آکادمی بیرون آمدند

یحیی جهت عبور از این بحران عملکرد بازیکنان پایه را زیر نظرگرفت و جوان هایی مثل آزادی، اسدزاده، حسین علی زاده، محمدیان، عبدی، اسماعیلی، ببری، حسینی، سیف احمدی، دهقان و غفاری را به تیم بزرگسالان آورد که از میان آن ها آزادی تبدیل به بازیکن فیکس تیم تبدیل شد(۱۵ بازی، ۸۳۶ دقیقه) و نفراتی چون اسدزاده، حسین علی زاده، عبدی و اسماعیلی به عنوان بازیکن ذخیره به مراتب وارد زمین شدند و جوان هایی مثل نصرآزادانی (۱۲ بازی، ۶۸۳ دقیقه)، تهامی (۱۰ بازی، ۶۸۶ دقیقه)،  طاهران (۱۳ بازی، ۱۰۷۵ دقیقه)، مسلمی پور (۸ بازی، ۶۷۳ دقیقه) و آقاسی (۵ بازی، ۳۴۶ دقیقه) که فصل قبل اندک دقایقی در لیگ بازی کرده بودند را هم در ترکیب مهم بسیاری از دیدارهای امسال به میدان فرستاد و بازیکنی چون نادری که فصل گذشته به طور قرضی به نساجی رفته بود در ۱۳ بازی و ۱۱۱۳ دقیقه جهت تراکتور در نیم فصل اول به میدان رفت و حالا این جوان گرایی موجب شده است تا تراکتور از اعتبار خوبی برخوردار شود. تا جایی که نفراتی مثل آزادی، نادری و نصرآزادانی به پدیده های لیگ تبدیل شده است اند و توجه همه را به خود جلب کرده اند. گل محمدی در تراکتورسازی طی نیم فصل اول حدود ۴۰ درصد وقت بازی خود را به نفرات سهمیه سنی اختصاص داد، معادل دو و نیم برابر میانگین سایر تیم های لیگ برتری.

*کم تجربگی، مسئله اساسی تراکتور در فاز دفاع

تیم گل محمدی در این نیم فصل از ناحیه دفاع و دروازه لطمه زیادی خورد آیا که پنج عنصر فیکس فاز دفاعی از تیم رفته بودند و او مجبور بود از مدافعان غیرتخصصی و نفرات کم تجربه بهره ببرد. فرزین گروسیان گلر این فصل تراکتور و بعضی مدافعان با غلط های فردی در چند بازی مانع از کسب امتیاز زیاد شدند هر چند که گروسیان مدافعان کم تجربه تیم حالا با اعتماد به نفس بهتر و تجربه زیاد به نفرات مطمئن تر تبدیل شده است و در چند بازی کلین شیت هم کرده اند.

* امیدوار به نیم فصل دوم با جذب بازیکنان جدید

تراکتورسازی از نیم فصل دوم عالیشاه را در اختیار دارد و اگر مسئله نوراللهی حل نشود او هم باید به تیم بازگردد. در خبرها هم آمده که اسماعیلی فر، مهدی پور و پهلوان نیم فصل دوم سرباز شده است و به تراکتوری ها ملحق خواهند شد. این تیم قطعا دو یا سه بازیکن خارجی هم جذب خواهد کرد. دروازه بان، دفاع وسط، دفاع چپ، هافبک میانی، وینگر و مهاجم نوک از جمله پست هایی است که تراکتوری ها در آن به دنبال جذب بازیکن هستند و در این میان جذب گلر، یک دفاع میانی، دفاع چپ و مهاجم مهم ترین نیازهای تیمی است که به رغم چنین بحرانی در لیگ نسبت به بعضی تیم های پرهزینه نتیجه های بدتری نگرفته و در جام حذفی هم توانسته شانس خود را جهت قهرمانی حفظ کند و علی رغم بسیاری از تیم های لیگ برتری که از دور مسابقه های کنار رفتند، در دو مرحله قبلی با عبور از پدیده و فجرسپاسی به مرحله یک چهارم نهایی رسیده است.

تراکتورسازی را می توان از حالا فعال ترین تیم نقل و انتقالات زمستانی دانست. تیمی که بنا به تاکید گل محمدی هنگامی که راه خود را در اوج بحران و ناکامی پیدا کرد که بعد از سه باخت در سه هفته نخست لیگ تماشاگران پرشورش تا نیم ساعت بعد از باخت تیم را که ناباورانه مغلوب حریف  شده است بود ایستاده در آزادی تشویق کردند و با عیبی یوخ نشان دادند در شرایط سخت تیم محبوب ارزش را تنها نمی گذارند.

تراکتورسازی پرسروصداترین تیم نقل و انتقالات ، گزارش خاص , محرومیت تمام شد

واژه های کلیدی: نقل و انتقالات زمستانی | نقل و انتقالات | تراکتورسازی | تراکتور | گل محمدی | بازیکنان | اسماعیلی | بازیکن | تراکتور | تبدیل

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو