گفتگو با خردمندان و دانشوران ، پاداشی کمیاب است.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » تشکیل شعبه خاص پیگیری به تخلفات نهادهای غیرمجاز

تشکیل شعبه خاص پیگیری به تخلفات نهادهای غیرمجاز

در جلسه امروز شورای پول و اعتبار،به پیشنهاد دادستان کل کشور، مقرر شد تا شعبه ویژه‌ای در یکی از دادسراهای تهران، جهت پیگیری به تخلفات مدیران و سهامداران نهادهای پولی غیرمجاز، تشکیل شود.

تشکیل شعبه خاص پیگیری به تخلفات نهادهای غیرمجاز

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان به نقل از بانک مرکزی، در یک هزار و دویست و چهل و یکمین جلسه شورای پول و اعتبار، گزارش کارها انجام‌شده به وسیله این بانک بر اساس مصوبه سران و نمایندگان منتخب سه قوه درخصوص آخرین اوضاع تعاونی‌های غیرمجاز فرشتگان، افضل توس، وحدت، البرز ایرانیان و ثامن‌الحجج ارائه شد و شورا ضمن قدردانی از عملکرد بانک مرکزی، بر پیگیری شناسایی دارایی هایی که در این تعاونی ها از محل منابع سپرده گذاران تهیه شده است یا مورد استفاده قرار گرفته با نشانه تامین حداکثری منافع سپرده گذاران تا ساماندهی نهایی عنوان تأکید کرد.

همچنین براساس مصوبات این جلسه، حادثه‌دیدگان آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو دارای چک برگشتی به مدت دو سال از محدودیت‌های دستورالعمل حساب جاری جهت دریافت دسته چک جدید، مستثنی شدند. این افراد به وسیله اتاق اصناف کشور عزیزمان ایران به شورای هماهنگی بانک‌ها و در نهایت به بانک‌های عامل مربوط معرفی خواهند شد. بدیهی است چک‌های برگشتی مربوط به دسته‌چک‌های تازه صادره مشمول این حکم نمی‌باشد.

شورای پول و اعتبار در مصوبه دیگر خود مقرر کرد؛ ورود و صدور پول مرسوم کشور به وسیله هر مسافر – اعم از اتباع ایرانی و یا اتباع خارجی- حداکثر تا مبلغ پنجاه میلیون ریال بلامانع است و در صورت عدم رعایت این سقف، با متخلفین وفق ماده ۴۲ قانون پولی و بانکی کشور و همچنین سایر مقررات موضوعه واکنش‌ها خواهد شد.

تشکیل شعبه خاص پیگیری به تخلفات نهادهای غیرمجاز

انتهای پیام/

تصمیم شورای پول و اعتبار مبنی بر صدوردسته‌چک جهت پلاسکویی‌ها

واژه های کلیدی: اتباع ایران | بانک مرکزی | غیرمجاز | مرکزی | اعتبار | تعاونی غیرمجاز | بانک مرکزی | پلاسکو

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو