نیکوترین عادت تفکر است و حکمت زاده تفکر.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » انتقاد علم‌الهدی از سفر مقامات اروپایی به ایران

انتقاد علم‌الهدی از سفر مقامات اروپایی به ایران

امام جمعه مشهد از سفر هفته گذشته بوریس جانسون، وزیر امور خارجه انگلیس و هم‌چنین برنامه‌ریزی جهت سفر امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه به کشور عزیزمان ایران انتقاد کرد

انتقاد علم‌الهدی از سفر مقامات اروپایی به ایران

امام جمعه مشهد از سفر هفته گذشته بوریس جانسون، وزیر امور خارجه انگلیس و هم چنین برنامه ریزی جهت سفر امانوئل مکرون، مدیر جمهور فرانسه به کشور عزیزمان ایران انتقاد کرد

آیت الله علم الهدی در خطبه های نماز جمعه

عبارات مهم : نماینده ولی فقیه – وزیر امور خارجه

آیت الله سیداحمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: در هفته ی گذشته ما شاهد یک نقطه منفی در کشور و منافی با اصل ارزشی مقاومت در انقلاب اسلامی بودیم و آن وزیر خارجه انگلیس در کشور عزیزمان ایران و ملاقات او با مسئولین نظام بود.
وی با اشاره به این که «مسئله مقاومت در برابر دشمن به عنوان یک اصل قطعی ارزشی انقلاب و اسلام مطرح است»، ادامه داد: منافی ناقض و صددرصد این اصل، سازش در برابر دشمن است و سازش با دشمن با اصل مقاومت ما سازگار نیست. توصیه ای که در این مسئله پیش آمد، حضور انسانی بود که یک نماد و تابلو در کشور ما ایجاد کرد که موجب یأس و ناامیدی در همه صورت ها و همه عنصرهای انقلابی در جوامع بیدار شده است اسلامی شد.
علم الهدی با بیان اینکه «مقاومت جهت ما اصل است»، تصریح کرد: هنگامی که مقاومت در برابر دشمن، این چنین اصل قرآنی، ارزشی، دینی و انقلابی است باید بدانیم هر سازشی با دشمن در این مملکت و نظام ما، مقابله با قرآن، دین و انقلاب است.
وی با اشاره به سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران، عنوان کرد: او به عنوان حمایت از دو جاسوس آمده و می گوید من به کشور عزیزمان ایران آمدم تا نظر خود در حقوق بشر را به ایرانی ها نشان دهم؛ با این وقاحت می آید و بعد هم مردها با او جلسه گذاشته، نشست و برخاست می کنند، حرف می زنند و مذاکره می کنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این که «انگلیس مگر کیست و او نماینده کدام کشور است؟»، ادامه داد: این نماینده کشوری است که به تعبیر مقام معظم رهبری بزرگراه صاف کن آمریکا و منبع نکبت ملت های منطقه هست. نماینده چنین دولتی به اینجا آمد، دولتی که هم اکنون عربستان سعودی با اسلحه اش در یمن این همه کودک را خاک و خاکستر می کند و این سرنوشت را به سر مسلمانان یمن آورده هست، دولتی که حمایتش از آل خلیفه جریان شیعه و متدینین بحرین را این گونه به خاک و خون کشیده و با علما چنین می کند. نماینده دولتی که در همه جنایات دستش در دست آمریکاست به اینجا آمد و مردها با او نشستند تا به قول خودشان با او تعامل کنند؛ این تعامل نیست، سازش با دشمن است.
وی افزود: در این دیدارها هیچ کدام از مردها یک کلمه هم نگفتند که آیا کشور شما به عربستان اسلحه می دهد تا مردم یمن را بکشند؟ البته تنها کسی که این مسئله را گفت دبیر شورای عالی امنیت ملی بود، آن هم به علت این که خاک خورده جبهه بود، بقیه حتی یک کلمه هم حرف نزدند.
علم الهدی اضافه کرد: بعد هم می گویند این آقا شریک و هم پیمان ما در برجام است و ما در مورد اجرایی شدن برجام با او صحبت می کنیم. این مردک آمده دوتا جاسوس و وطن فروش را از دست شما نجات داده و به دنبال مأموریت جاسوسی خودش ببرد و شما می خواهید با او راجع به برجام به عنوان یک هم پیمان حرف بزنید. صحبت های شما با این هم پیمان در خصوص برجام چه شد و این صحبت ها چه مشکلی از پرسشها ما حل کرد و آن ها چه قدمی راجع به انجام معاهدات ارزش در برجام برداشتند؟
وی با اشاره به سخنان موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر این که «در مقدمه برجام جمله ای با این مضمون وجود دارد که این توافق می تواند مسیر را جهت نوع دیگری از تعامل یا تعاملی سازنده تر در منطقه فراهم کرده و زیربنای آن را ایجاد کند و این جمله به درخواست کشور عزیزمان ایران در برجام گنجانده شده است است»، بیان کرد: شما نماینده امین این مردم بودید و مقام معظم رهبری عمل شما را تأیید کردند، شما رفتید که این جمله را در برجام بگنجانید که مسیر تعامل با اروپا و امریکا را در آینده باز کند.
امام جمعه مشهد ادامه داد: هم چنین موگرینی مدعی شده است که دولت کشور عزیزمان ایران قصد داشته از توافق هسته ای با گروه ۵+۱ در چارچوب منازعه سیاسی خود با جناح های رقیب به عنوان ابزاری جهت کسب مجوز جهت تعامل با دنیا استفاده کند؛ تعامل دنیا نه، جهت سازش با دشمن استفاده کند.
وی با بیان این که «معاون وزیر خارجه وجود این جمله و این تحلیل را رد نکرد»، تصریح کرد: شما در برجام یک جمله ای گذاشتنید که راه را باز کند تا بعد زیاد سازش کنید و بی خود نیست این ها می گویند مذاکره موشکی داریم، به استناد همین جمله است.

علم الهدی خاطرنشان کرد: هنوز چیزی نشده در حال آماده سازی فضا هستند تا با سرسخت ترین دشمن های این نظام و انقلاب، مدیر جمهور فرانسه که یک روباه جیره خور آمریکایی ست به کشور عزیزمان ایران بیاید. انگلیس جهت حمایت از دوتا جاسوس به کشور عزیزمان ایران بیاید و فرانسه هم جهت حمایت از جریان مذاکره موشکی بیاید تا ما دیگر موشک نسازیم و مردها هم با آن ها ملاقات کنند و فرش قرمز پهن کنند و با این کار عنصرهای به پا خاسته بیداری اسلامی در منطقه را ناامید شوند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: نماینده ولی فقیه | وزیر امور خارجه | بیداری اسلامی | برجام چه شد | علم الهدی | ایرانی | انگلیس | انقلاب | انقلابی | ایران | مذاکره

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو