آینده را قضا و قدر می سازد و امید و تلاش تو آن را می گذراند.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » رتبه جهانی اعتباری کشور عزیزمان ایران ۵ پله ارتقا یافت

رتبه جهانی اعتباری کشور عزیزمان ایران ۵ پله ارتقا یافت

بر اساس اعلام رسمی کمیته مسئول رتبه‌بندی ریسک کشورهای دنیا در OECD، مبتنی بر تصمیم آن سازمان، رتبه اعتباری کشورمان به ۵ ارتقا پیدا کرد.

رتبه جهانی اعتباری کشور عزیزمان ایران 5 پله ارتقا یافت

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، وزارت امور اقتصاد و دارایی، اعلام کرد: بعد از آنکه حدود ۱۰ سال رتبه اعتباری یا ریسک کشوری کشور عزیزمان ایران ۷، یعنی پایین ترین درجه ممکن بود، از ۲ سال قبل شرکت سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی کشور عزیزمان ایران با همکاری وزارت امور خارجه، صندوق گارانتی صادرات اقداماتی را جهت مذاکره و اصلاح رتبه اعتباری شروع کرد که نهایتا علیرغم مخالفت معدودی از کشورهای عضو، رتبه کشور عزیزمان ایران در سال ۲.۱۷ از ۷ به ۶ ارتقا یافت.

بر پایه این گزارش، ولی از سال ۲۰۱۷ مجددا مشورت ها به وسیله شرکت سرمایه گذاری در وزارت امور اقتصادی و دارایی و با همکاری صندوق و بویژه وزارت امورخارجه ( سفارت کشورمان در اتریش) از سرگرفته شد و بعد از انجام مذاکرات مورد نیاز و تشریح دستاوردهای اقتصادی و بویژه موفقیت‌های حاصله در انجام توافق‌های مالی با کشورهای متفاوت دنیا که خود حاکی از کم کردن ریسک‌های سیاسی و اقتصادی کشور هست، نهایتا سازمان همکاری اقتصادی و توسعه( OECD ) عنوان را مجددا مورد بحث قرار داده و رتبه کشور عزیزمان ایران را به پنج ارتقا داد.

کاهش رتبه ریسک کشور عزیزمان ایران در کم کردن هزینه های تامین سرمایه از نظر مالی معمولا تا حدود ۱۰ درصد و از نظر جلب سرمایه گذاران خارجی و اساسا اصلاح اعتبار کشور در محافل مالی و بین المللی بسیار موثر است.

رتبه جهانی اعتباری کشور عزیزمان ایران ۵ پله ارتقا یافت

گفتنی است که درجه بندی رتبه ها در OECD از ۱ الی ۷ بوده و کشور عزیزمان ایران در عالی ترین حالت در دهه هشتاد به رتبه ۴ دست یافته بود.

بدیهی است که تصمیمات متخذه در آن شرکت تحت تاثیر عوامل سیاسی و به خاص فشار بعضی قدرت های بزرگ است که علیرغم آن، شرکت مذکور رتبه کشور عزیزمان ایران را اصلاح بخشید. این در حالی است که انتظار می‌رود این رتبه در آینده نزدیک به وضع بهتری ارتقا یابد.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: وزارت امور خارجه | سرمایه گذاری | سرمایه گذار | اقتصادی | صندوق | سیاسی | ایران | همکاری

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو