امام حسين(ع):اگر دين نداريد لااقل آزاده باشيد.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » حاشیه های اجرای ضعیف خمسه با خر در خنداننده برتر خنداونه

حاشیه های اجرای ضعیف خمسه با خر در خنداننده برتر خنداونه

حاشیه های اجرای ضعیف دیشب در مسابقه خنداننده برتر خندوانه

خمسه در خندوانه از شیر خر‌خوری مهاجرانی یاد می‌کند..

علیرضا خمسه خر الاغ خندوانه

اجرای ضعیف خمسه به همراه یک خر و کره اش آنقدر سرد و بی مزه بود، که مخاطبان زنده برنامه (تماشاگران حاضر در استودیو) هم عکس العملی به اجرای او نداشتند. خمسه با خواندن شعری قدیمی و اشاره به مسائل اجتماعی و زیست محیطی سعی بر بیان دیدگاه های خود به زبان طنز داشت. اما شیوه اجرای او که به قول خودش از قبل نوشته، طراحی و کارگردانی کرده بود و برای آن مجبور به تهیه یک دست لباس از شهرک سینمایی گردیده بود با شکست مواجه شد.

شوخی های بی مزه که از لطیفه های قدیمی و دم دستی نشات گرفته بود، اجرای پر غلط شعر و سانسورهای شعر فولکلور، اشارات به زمان گذشته و شوخی های اجتماعی سرد، همه دلیلی برای شکست یک کمدین معروف سینماست که استند آپ کمدی را با یک برنامه طنز اجتماعی اشتباه گرفته است. خمسه در بخشی از ترانه خوانی خود با اشاره به محسنات خر و برشمردن آن ها و خواندن این مصرع که : «خر مشکل گشاست، کی میگه نه؟ » و گفتن این جمله که «تو این مملکت برای خرجماعت ارزش قائل نمی شن» و یا خانواده خواندن الاغ و اجرای استندآپ کمدی خانوادگی و ساختن قافیه های دم دستی همچون دخترم و خرم، سعی در خنداندن مخاطبان خود داشت که البته به نتیجه مدنظر نرسید.

خرسواری علیرضا خمسه یک حاشیه نیز به همراه داشت. وی که درحین اجرای خود با اشاره به فواید شیر خر، به سخن وزیری اشاره کرد که دلیل وزارتش را خوردن شیر خر در کودکی دانسته بود، خوردن شیر خر را دلیلی بر پیشرفت در آینده کودکان دانست. اشاره خمسه به عطاءالله مهاجرانی، وزیر ارشاد کابینه اصلاحات بود که در جریان استیضاح خود در مجلس پنجم گفته بود در کودکی شیر خر خورده و فالگیری گفته بود که وی در آینده معجزتی برایش رخ خواهد داد.

خمسه در بخش دیگری از اجرای خود با نشان دادن کتاب «خرنامه» مخاطبان برنامه را به مطالعه این کتاب تشویق کرد. “خرنامه “یا “منطق‌الحمار “برگرفته از كتابی است كه در سال ۱۳۰۶ه‌.ق تحت عنوان “الحمار یحمل اسفارا “ـ نگااشته شده است. این كتاب ترجمه و اقتباس آزادی است از كتاب “خاطرات یك خر “نوشته “كنتس دوسگور “فرانسوی كه ترجمه و اقتباس آن را به “میرزا حسن‌خان اعتمادالسلطنه ” نسبت داده‌اند” .خرنامه “حاوی مطالب انتقادی، اجتماعی، اخلاقی و سیاسی زمان یعنی عهد ناصرالدین شاه قاجار است.

موج کتابهای «خریت» این روزها بازار را به دست گرفته و کتابهایی همچون: «حزب خران»، «خاطرات یک الاغ»، «عاشقانه های یک الاغ خر»، «چگونه خرها خر شدند»، «شاهزاده ای که خر شد» و …. به وفور یافت می شود. پیش از این نیز خمسه در برنامه خندوانه کتاب «بی شعوری» را تبلیغ کرده بود که این کتاب نیز در جمله ی کتابهای «خریت» به شمار می رود.

این دسته از کتاب ها با رویکردی سیاسی در قالب طنز اجتماعی، گونه ای اعتراض اجتماعی را ترویج می کند.

متاسفانه ناظر سیمای جمهوری اسلامی به دلیل بی اطلاعی یا کم اطلاعی، اجازه ترویج این دو کتاب را از رسانه ی ملی می دهد.

منبع : فردا نیوز

دانلود
امتیاز 4.25 ( 4 رای )

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو