هر برادری که از منافع برادر خود مانند نفع خویش حمایت کرد به کار خود سامان داده است (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » کامپیوتر و اینترنت » آیا شایعه هک‌شدن سه میلیون گوشی اندرویدی واقعیت دارد؟

آیا شایعه هک‌شدن سه میلیون گوشی اندرویدی واقعیت دارد؟

آیا شایعه هک‌شدن سه میلیون گوشی اندرویدی واقعیت دارد؟

براساس یک گزارش جدید حدودا سه میلیون گوشی هوشمند اندرویدی در معرض خطر حمله هکرها قرار گرفته‌اند. این گوشی‌ها از نظر پراکندگی جغرافیایی در نقاط مختلفی قرار دارند اما در درجه اول بیشترین تعداد آن‌ها در ایالات متحده آمریکا قرار گرفته‌اند. شیوه هک شدن گوشی‌ها به این شکل است که اطلاعات دستگاه‌ها را جمع‌آوری می‌کند و به یک سرور در چین می‌فرستد.

ظاهرا شرکتی به نام BitSight Technologies که در حوزه امنیت سایبری فعال است این مشکل را کشف کرده است. براساس ادعای این شرکت حدودا سه میلیون گوشی در معرض خطر سرقت اطلاعات قرار دارند.

ظاهرا اطلاعات کاربران از طریق یک نرم‌افزار خاص که به شرکت چینی Shanghai Adups تعلق دارد به سرقت رفته است. سرورهای خاصی در چین اطلاعات گوشی‌ها شامل برخی متن‌ها، تماس‌ها و داده‌های مربوط به موقعیت جغرافیایی را به سرقت برده‌اند.

تولیدکننده‌های گوشی‌های هوشمند چینی مانند هوآوی، ZTE و BLU به عنوان شرکت‌هایی مطرح شده‌اند که نرم‌افزار چینی مورد بحث را بر روی گوشی‌های‌شان نصب کرده‌ بودند. این شرکت‌ها به شکل رسمی در این زمینه اظهارنظر کرده‌اند. ZTE گفته هیچ‌کدام از گوشی‌هایش چنین نرم‌افزاری نداشته و هوآوی هم گفته با شرکت مورد بحث، هیچ وقت هیچ نوع تعاملی نداشته است. ظاهرا دستگاه‌های هک شده به حوزه‌های مختلفی از جمله سیستم‌های دولتی و بانکی متصل بوده‌اند.

احتمالا در روزهای آینده اطلاعات بیشتری از این واقعه منتشر خواهد شد تا ابعاد ماجرا بهتر از قبل روشن شود.

آیا شایعه هک‌شدن سه میلیون گوشی اندرویدی واقعیت دارد؟

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو