یكدیگر را مسخره نكنید (اگر دین دارید)
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » آخرین اوضاع طغیان آفات و امراض در باغات

آخرین اوضاع طغیان آفات و امراض در باغات

معاون کنترل آفات شرکت حفظ نباتات گفت: شرایط مساعد بارندگی علاوه بر نشان از روزهای پرمحصول و فراوانی محصولات زراعی و باغی، زمینه را جهت عوامل خسارت زا و طغیان و آفات خسارت‌ها فراهم می‌کند.

آخرین اوضاع طغیان آفات و امراض در باغات

یحیی ابطالی معاون کنترل آفات شرکت حفظ نباتات در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، با اشاره به زیاد کردن احتمال طغیان بیماری آفات در باغات اظهار داشت: شرایط مساعد بارندگی علاوه بر آنکه از روزهای پرمحصول و فراوانی محصولات زراعی و باغی نوید می دهد، زمینه را جهت عوامل خسارت زا و طغیان و آفات خسارت ها فراهم می کند.
وی با اشاره به طغیان آفات و امراض در باغات افزود: بیماری لکه سیاه سیب در پی رطوبت کافی و دما بالا مناطق شمال غرب کشور را ترساندن می نماید که از این رو شرکت حفظ نباتات براساس سیستم پیش آگاهی دستورالعمل های مورد نیاز را به استان های تولید کننده ارسال کرده است.

عبارات مهم : بیماری – کنترل

ابطالی ادامه داد: پیشگیری و مبارزه با بیماری لکه سیاه سیب از لحاظ اقتصادی اهمیت زیادی دارد آیا که این بیماری با کم کردن مقدار محصول و زیاد کردن هزینه های بهره برداری یکی از پرخسارت ترین بیماری سیب در کشور محسوب می شود.
معاون کنترل آفات شرکت حفظ نباتات با اشاره به شیوع بیماری لب شتری هلو در باغات استان های شمالی گفت: بیماری لب شتری هلو از دیگر بیماری های قارچی مهم به شمار می رود که عملیات مبارزه با آن در دو نوبت سم پاشی انجام شده است است.
وی با اشاره به شیوع دیگر آفات در باغات بیان کرد: سفیدک کرکی مو بیماری مهم دیگری است که سال گذشته خسارت سنگینی به باغات انگور استان های خراسان شمالی وارد کرد که از این رو شرکت اقدام به توزیع سم بین موکاران این مناطق کرده است.
ابطالی در خصوص بیماری باکتریایی افزود: باکتریایی میوه های هسته دار از جمله بیماری های است که منشا غیر قارچی دارد و در درختان زردآلو، هلو و بادام شیوع یافته و با ایجاد زخم سیاه و فرورفته خود را نشان می دهد.
به گفته وی جهت مبارزه با این بیماری توصیه می شود که سم، مقدار و تعداد دفعات آن با کارشناسان مربوطه مشورت شود.
معاون کنترل آفات شرکت حفظ نباتات ادامه داد: مگس زیتون، مگس مدیترانه ای و پسیل پسته طی سال های اخیر کم کردن کیفیت و کمیت محصول را به دنبال داشته که خوشبختانه در این زمینه علاوه بر تامین آفت کش های کافی روش های مبارزه غیر شیمیایی از جمله مبارزه زراعی، مکانیکی و بیولوژیکی در دستور کار قرار گرفته است.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: بیماری | کنترل | خسارت | اقتصادی | محصولات زراعی و باغی | سازمان حفظ نباتات | شیوع آفات و بیماری | لکه سیاه سیب

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو