سعی کنید اشتباهات دیگران را ببخشید، حس انتقام انرژی منفی دارد.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » همه ولی و اگر های پروازهای زائران ایرانی به نجف

همه ولی و اگر های پروازهای زائران ایرانی به نجف

فرودگاه نجف، مقصد و مبداء نیمی از پروازهای زائران ایرانی در سفر به عراق است که شرکت هواپیمایی کشور عزیزمان ایران به خاطر زیاد کردن تعرفه‌ها و عوارض

همه ولی و اگر های پروازهای زائران ایرانی به نجف

فرودگاه نجف، مقصد و مبداء نیمی از پروازهای زائران ایرانی در سفر به عراق است که شرکت هواپیمایی کشور عزیزمان ایران به خاطر زیاد کردن تعرفه‌ها و عوارض گمرکیِ آن، در اقدامی اعتراض‌آمیز بر آن شده است تا پرواز در این مسیر را به حالت تعلیق درآورد، تصمیمی که سفر زائران ایرانی را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد.

سفر زائران ایرانی به فرودگاه نجف “روی هوا مانده”

سازمان هواپیمایی کشور عزیزمان ایران چندی پیش به استناد گزارش شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد؛ فرودگاه نجف شرکت‌های هواپیمایی را به پرداخت عوارض گمرکی از دهم تیر ماه، به ازای هر پرواز ۸۵ دلار و هر صندلی پرواز ۱۵ دلار ملزم کرده که به اعتراض شرکت‌های هواپیمایی منجر شده است هست. این فرودگاه به واسطه آن‌که به وسیله بخش شخصی اداره می‌شود، در زیاد کردن تعرفه‌هایی از این دست که مستقیم یا غیرمستقیم از زائران و مسافران دریافت می‌کند، پرسابقه هست، به نوعی که بعضی آن را در شمار فرودگاه‌های گران‌فروش دنیا قرار داده‌اند.

عبارات مهم : شرکت هواپیمایی – حج و زیارت
در حال حاضر ۱۰ شرکت هواپیمایی ایرانی به نجف پرواز دارند که مجوزشان را از شرکت هواپیمایی کشوری دریافت کرده‌اند.

مدیر روابط عمومی شرکت هواپیمایی کشوری در تصویر العمل به اقدامی که فرودگاه نجف در دستور دارد، گفته؛ زیاد کردن قیمت‌ها از سوی این فرودگاه هزینه‌های گزافی را به زائران ایرانی تحمیل می‌کند، بنابراین ادامه پروازها به سمت نجف مبنی بر متعارف کردن نرخ‌ها خواهد بود و شرکت هواپیمایی کشوری نیز در تلاش است تا مسؤولان فرودگاه نجف را متقاعد کند تا نسبت به تصمیمات اخیرشان تجدید نظر کنند.

سازمان هواپیمایی همچنین تصمیم گرفته فعلا پروازهای نجف را به فرودگاه بغداد هدایت کند که در این صورت سفرنامه زائران ایرانی نیز با جابجایی همراه خواهد شد، آیا که قبلا این زائران از نجف تا کاظمین را شهر به شهر زیارت می‌کردند و از بغداد خارج می‌شدند و یا برعکس این مسیر را می‌رفتند، ولی حالا باید راه زمینی طولانی‌تری را در وقت بیشتری طی کنند تا فرودگاه نجف را دور زده باشند.

سازمان حج و زیارت که از اصلی‌ترین مصرف‌کنندگان خدمات این شرکت‌های هواپیمایی هست، هنوز مواضع “رسمی” نسبت به تصمیم شرکت هواپیمایی جهت قطع پروازهای فرودگاه نجف نشان نداده، ولی اخبار غیر رسمی گویای مذاکرات سازمان‌های حج و هواپیمایی با یکدیگر در این‌باره است تا سفرهای زیارتی با کمترین آسیب اجرا شود. در هر حال تا وقت حصول نتیجه تصمیم بر آن شده است در صورت همراهی نکردن فرودگاه نجف، تمام پروازها از کشور عزیزمان ایران به بغداد انتقال یافته شود.

همه ولی و اگر های پروازهای زائران ایرانی به نجف

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: شرکت هواپیمایی | حج و زیارت | فرودگاه | دریافت | ایرانی | اعتراض | فرودگاه | پرواز | بغداد | ایران | سازمان

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو