سعادت عادت است آنرا پرورش دهید.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » ایران چهارمین تولیدکننده نفت و سومین تولیدکننده گاز در دنیا شد

ایران چهارمین تولیدکننده نفت و سومین تولیدکننده گاز در دنیا شد

شرکت بریتیش پترولیوم در بروزترین گزارش خود اعلام کرد تولید نفت کشور عزیزمان ایران در سال ۲۰۱۶ با زیاد کردن ۱۸ درصدی به ۴٫۶ میلیون بشکه در روز رسیده هست.

ایران چهارمین تولیدکننده نفت و سومین تولیدکننده گاز در دنیا شد

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، شرکت انگلیسی بریتیش پترولیوم در گزارش «مرور آماری انرژی دنیا ۲۰۱۷» اعلام کرد: تولید نفت کشور عزیزمان ایران (به همراه میعانات گازی) تا آخر سال ۲۰۱۶، به ۴٫۶۰۰ میلیون بشکه در روز زیاد کردن یافته است.
بر اساس این گزارش، تولید نفت کشور عزیزمان ایران در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال پیش از آن ۷۰۳ هزار بشکه در روز یا ۱۸ درصد زیاد کردن یافته هست. تولید نفت کشور عزیزمان ایران در سال ۲۰۱۵ روزانه ۳٫۸۹۷ میلیون بشکه برآورد شده است بود.
بر اساس برآوردهای بریتیش پترولیوم، تولید نفت کشور عزیزمان ایران در سال ۲۰۱۵ نیز نسبت به سال ۲۰۱۴ با زیاد کردن ۴٫۵ درصدی مواجه شده است بود.
میزان تولید نفت کشور عزیزمان ایران در سال ۲۰۱۶ معادل ۵ درصد کل تولید نفت دنیا بوده هست. کشور عزیزمان ایران در سال ۲۰۱۵ هفتمین تولید کننده بزرگ نفت دنیا بود که این جایگاه در سال ۲۰۱۶ به چهارم ارتقا یافته است.
این شرکت انگلیسی، میانگین تولید نفت دنیا در سال ۲۰۱۶ را ۹۲٫۱۵۰ میلیون بشکه در روز برآورد کرده هست. تولید نفت دنیا در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال پیش از آن ۴۴۶ هزار بشکه در روز زیاد کردن داشته است.

عبارات مهم : تولید گاز – انگلیسی

متوسط تولید نفت دنیا در سال ۲۰۱۵ روزانه ۹۱٫۷۰۴ میلیون بشکه در روز اعلام شده است بود.
آمریکا با تولید ۱۲٫۳۵۴ میلیون بشکه نفت در روز رتبه نخست را از این نظر به خود اختصاص داده است.
کشورهای عربستان با ۱۲٫۳۴۹ میلیون بشکه در روز و روسیه با ۱۱٫۲۲۷ میلیون بشکه به ترتیب در رتبه های دوم و سوم از این نظر قرار گرفته اند.
بر اساس این گزارش همچنین میزان تولید گاز کشور عزیزمان ایران تا آخر سال ۲۰۱۶ یعنی پیش از لغو تحریم ها را ۲۰۲٫۴ میلیارد مترمکعب برآورد کرده که نسبت به سال ۲۰۱۵ از زیاد کردن ۶٫۶ درصدی برخوردار شده است است.
ایران سومین تولیدکننده گاز در جهان

براساس این گزارش، تولید گاز کشور عزیزمان ایران در سال ۲۰۱۵ نیز نسبت به سال ۲۰۱۴ زیاد کردن ۵٫۷ درصدی را شاهد بود. سهم کشور عزیزمان ایران از کل تولید گاز دنیا در سال گذشته میلادی ۵٫۷ درصد بوده است و کشور عزیزمان ایران در سال ۲۰۱۵ با کنار زدن قطر سومین کشور تولیدکننده گاز در دنیا شده است بود در سال ۲۰۱۶ این جایگاه را حفظ کرد.
ایران با دارا بودن ۳۳٫۵ تریلیون مترمکعب حجم ذخایر گازی اثبات شده، بزرگ ترین مالک ذخایر گازی در دنیا به شمار می رود.
تا سال ۲۰۱۴، کشور عزیزمان ایران بعد از آمریکا، روسیه و قطر، چهارمین کشور تولیدکننده گاز در دنیا بود که این جایگاه در سال ۲۰۱۵ میلادی یک پله ارتقا پیدا کرده است.
آمریکا با تولید ۷۴۹٫۲ میلیاردمترمکعب گاز بزرگترین تولید کننده گاز دنیا آشنا شده است و روسیه با ۵۷۹٫۴ میلیارد مترمکعب در رتبه دوم قرار دارد. قطر با تولید ۱۸۱٫۲ میلیارد مترمکعب بعد از کشور عزیزمان ایران در رتبه چهارم قرار دارد.
بر اساس این گزارش تولید گاز دنیا نیز در سال ۲۰۱۶ زیاد کردن داشته و به طور میانگین به ۳۵۵۱٫۶ میلیارد مترمکعب رسیده هست. تولید جهانی گاز در این سال نسبت به رقم ۳۵۳۰٫۶ میلیارد مترمکعبی سال پیش از آن ۲۱ میلیارد مترمکعب زیاد کردن داشته است.
شرکت انگلیسی بریتیش پترولیوم، یکی از بزرگ ترین شرکت های اکتشاف و استخراج نفت در دنیا است که به تازگی شصت و ششمین گزارش خود موسوم به گزارش مرور آماری انرژی دنیا ۲۰۱۷ را منتشر کرده است.
سری گزارش های مرور آماری انرژی دنیا از معتبرترین گزارش های بخش انرژی دنیا است که از دهه ۱۹۶۰ و به طور هر سال به وسیله بریتیش پترولیوم منتشر می شود.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: تولید گاز | انگلیسی | آمریکا | انگلیسی | روسیه | ایران | انرژی | میلیون

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو