سعادت عادت است آنرا پرورش دهید.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » نیمی از مطالبات چایکاران پرداخت شد

نیمی از مطالبات چایکاران پرداخت شد

رئیس شرکت چای از پرداخت ۵۲ درصد مطالبات چایکاران خبر داد و گفت: تا کنون ۸۱ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران پرداخت شده است که این میزان نسبت

نیمی از مطالبات چایکاران پرداخت شد

محمد ولی روزبهان مدیر شرکت چای در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، با اشاره به آخرین اوضاع برداشت برگ سبز چای اظهار داشت: تا کنون ۷۸ هزارتن برگ سبز چای با ارزش بالغ ۱۵۵ میلیارد تومان از چایکاران خریداری شده است که حدود ۱۸ هزارتن چای خشک از این میزان استحصال شده است است.

وی از پرداخت ۵۲ درصد مطالبات چایکاران خبر داد و گفت: تا کنون ۸۱ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران پرداخت شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، سه برابر زیاد کردن داشته است.

به گفته روز بهان ۵۰ درصد چای تولیدی درجه یک و مابقی درجه دو است.

نیمی از مطالبات چایکاران پرداخت شد

رئیس شرکت چای ادامه داد: علی رغم آنکه نزولات هوا به میزان قابل ملاحظه ای در سال زراعی جاری کم کردن یافته ، ولی تولید نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۲ درصد کم کردن یافته است.

این مقام مسئول با بیان اینکه روند زیاد کردن تولید همچنان مثبت است،گفت: با توجه به احیای باغات، عملیات زراعی و تغذیه باغات تولید نسبت به سال زراعی ۹۴ حدود ۳۰ درصد زیاد کردن یافته، این در حالی است که به باعث نزولات هوا مناسب در سال زراعی گذشته تولید با زیاد کردن ۶۰ درصدی روبرو بوده است.

روزبهان با اشاره به آخرین اوضاع فروش چای تولیدی بیان کرد: با توجه به کم کردن تقاضا در فصل تابستان روند فروش چای طبیعی هست، به طوریکه تا آخر سال مشکلی جهت فروش چای تولیدی خود نخواهیم داشت.

رئیس شرکت چای با اشاره به توجه دستگاه های دولتی به تولید داخل افزود: بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر آنکه دستگاه های دولتی باید مصرف کالای خارجی را بر خود حرام بدانند، از این رو با استقبال دستگاه های دولتی از خرید چای ایرانی مواجه شده است ایم.

رئیس شرکت چای از پرداخت ۵۲ درصد مطالبات چایکاران خبر داد و گفت: تا کنون ۸۱ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران پرداخت شده است که این میزان نسبت

وی با اشاره به اینکه شرکت های دولتی و حاکمیتی از مردم عادی عقب هستند، بیان کرد: طی سال های اخیر مردم استقبال قابل ملاحظه ای جهت خرید چای ایرانی عاری از سم و ارگانیک از خود نشان دادند که توجه خاص شرکت های دولتی رونق تولید و احیای باغات رها شده را به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام/

آخرین اوضاع تولید برگ سبز چای

واژه های کلیدی: سال زراعی | دستگاه | ایرانی | استقبال | آخرین | مطالبات چایکاران | اخبار اقتصادی | برداشت برگ سبز

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو