ضعیف‌الاراده کسی است که با هر شکستی بینش او نیز عوض شود.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » هر زائر چقدر ارز می‌تواند به عربستان ببرد؟

هر زائر چقدر ارز می‌تواند به عربستان ببرد؟

بنابر قانون عربستان، هر زائر هنگام ورود به این کشور حداکثر می‌تواند ۵۰۰۰ ریال سعودی همراه خود داشته باشد.

هر زائر چقدر ارز می‌تواند به عربستان ببرد؟

بنابر قانون عربستان، هر زائر هنگام ورود به این کشور حداکثر می تواند ۵۰۰۰ ریال سعودی همراه خود داشته باشد.

توصیه های مهم به زائران مناسک حج

در آستانه اعزام زائران ایرانی به عربستان جهت شرکت در مناسک حج، شرکت حج و زیارت توصیه هایی را جهت فرودگاه مبدأ و مقصد زائران ارائه کرده و از آن ها خواسته است حتی المقدور از همراه آوردن لپ تاپ، تبلت و لوازم جانبی از جمله کارت حافظه و همچنین مدارکی چون کارت ملی، شناسنامه و کارت های بانکی و اعتباری خودداری کنند.

عبارات مهم : کارت شناسایی – حج و زیارت
امسال همان طور که شرکت حج و زیارت اعلام کرده، بار زائران ۴۸ ساعت قبل از ورود به فرودگاه انتقال یافته خواهد شد و هیچ باری هنگام سوار شدن به هواپیما تحویل گرفته نمی شود.

چمدان ها باید از طرف نمایندگان کاروان ها تهیه شود و به یک اندازه باشد. هر حاجی تنها می تواند دو چمدان به ابعاد ۳۰×۴۰×۶۵ و ۲۵×۳۵×۶۰ همراه خود داشته باشد و حتما روی چمدان ها مشخصات زائر و کاروان نوشته شود. وزن هر چمدان نباید بیش از ۲۰ کیلوگرم باشد و توصیه شده است از قرار دادن اشیاء گرانقیمت در داخل چمدان هایی که به قسمت بار تحویل داده می شوند خودداری شود، آیا که شرکت های بیمه و هواپیمایی مسئولیتی را در قبال مفقود شدن اشیاء قیمتی قبول نکردند.

همچنین کارت واکسن مننژیت نباید داخل این چمدان ها قرار داده شود.

بار حجاج ۴۸ ساعت قبل در محلی که مدیر کاروان اعلام کرده جمع آوری می شود و یک جا به فرودگاه مبدأ می رود.

تحویل بار هنگام پرواز به وسیله حاجی امکان پذیر نیست. زائران فقط می توانند ساک دستی به ابعاد ۲۰×۳۰×۳۵به وزن ۵ کیلوگرم با خود به داخل هواپیما ببرند.

حرکت به سمت فرودگاه کاروانی انجام می شود، وقت و مکان نیز از قبل به وسیله مدیر کاروان اعلام خواهد شد. هر کاروان چهار ساعت قبل از پرواز باید در فرودگاه حاضر باشد.

توصیه شده است از آوردن چمدان ها و بسته های اضافی خودداری شود، چون شرکت های هواپیمایی به هیچ وجه آن ها را حمل نمی کند.

با توجه به شرایط پروازها درخواست شده است از حمل وسایل قیمتی، طلا و جواهرات، اوراق بهادار، گواهی نامه، شناسنامه، کارت های ملی و اعتباری، خوراکی ها و لوازم بهداشتی غیرضروری و کتاب های نامرتبط خودداری شود. بردن بسته های اضافی، نایلون، پتو و مایعات نیز به داخل هواپیما ممنوع است.

با توجه به شرایط حال حاضر عربستانف توصیه شده است از همراه داشتن لپ تاپ، تبلت با وسایل جانبی مثل کارت حافظه خودداری شود و در صورت نیاز مبرم حتما آن ها را از هر گونه فیلم، تصویر و نرم افزار پاک کرده تا هنگام ورود به عربستان موجب حساسیت و یا تفتیش نشود.

در عربستان نیز بعد از ورود به فرودگاه مقصد توصیه شده است زائرانِ یک کاروان در محلی که مدیر از قبل مشخص کرده منتظر بمانند و گذرنامه، بلیت، برگه ویزا و کارت ورود به عربستان (بلطاعة الدخول)را از مدیر کاروان دریافت کنند.

به بانوان نیز توصیه شده است با حجاب کامل و همراه با شالی که مزین به آرم شرکت حج و زیارت کشور عزیزمان ایران است در عربستان حاضر شوند تا مسئولان کاروان زائران خود را در بین انبوه جمعیت شناسایی کنند.

هنگام ورود به عربستان کارت شناسایی مربوط به حاجی باید همراه باشد آیا که در صورت نداشتن آن پلیس عربستان مانع ورود به این کشور می شود.

طبق قوانین عربستان نیز هر زائر می تواند حداکثر ۵۰۰۰ ریال سعودی یا معادل آن را همراه داشته باشد و توصیه مؤکد شده است که از همراه داشتن مبلغی بیش از این اجتناب شود.

امسال قرار است ۸۶ هزار و ۵۰۰ زائر ایرانی به عربستان اعزام شوند که سفر آن ها دو روز دیگر یعنی از نهم مردادماه شروع خواهد شد.

 

هر زائر چقدر ارز می‌تواند به عربستان ببرد؟

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

 

واژه های کلیدی: کارت شناسایی | حج و زیارت | هواپیما | فرودگاه | عربستان | عربستان، | هواپیما | عربستان | شناسایی | چمدان | همراه

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو