هر برادری که از منافع برادر خود مانند نفع خویش حمایت کرد به کار خود سامان داده است (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » اجرای عملیات راه آهن برقی پایتخت کشور عزیزمان ایران – مشهد با ۶۰ درصد توان داخلی انجام خواهد شد

اجرای عملیات راه آهن برقی پایتخت کشور عزیزمان ایران – مشهد با ۶۰ درصد توان داخلی انجام خواهد شد

معاون فنی و امور زیربنایی را‌ه‌آهن گفت: طبق توافق با طرف چینی در قرارداد برقی‌سازی راه‌آهن تهران-مشهد بیش از ۶۰ درصد پروژه با تاکید بر توان داخلی انجام می‌شود.

اجرای عملیات راه آهن برقی پایتخت کشور عزیزمان ایران - مشهد با 60 درصد توان داخلی انجام خواهد شد

به گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان مازیار یزدانی با اشاره به امضا قرارداد برقی سازی راه‌آهن تهران-مشهد در روز گذشته اظهار داشت: در بخش امور قراردادی، بر اساس امضا قرارداد مهم که روز گذشته منعقد شد، قرارداد سه جانبه‌ای با شرکت‌های داخلی و طرف خارجی نیز توانایی امضا پیدا می‌کند.

وی افزود: امیدواریم بحث قرار داد سه جانبه مربوط به لکوموتیو نیز تا ماه آینده نهایی شود.

معاون شرکت راه‌آهن در ادامه به مباحث تامین مالی این پروژه اشاره کرد و گفت: با نهایی شدن قرار داد تسهیلات، کشور عزیزمان ایران باید ۱۵ درصد حق کارفرمایی را به عنوان پیش پرداخت در دو قسط پرداخت کند و طبق آن ۴ مرداد‌ماه نامه درخواست این مبلغ از سوی شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به شرکت برنامه و بودجه ارسال می‌گردد.

اجرای عملیات راه آهن برقی پایتخت کشور عزیزمان ایران – مشهد با ۶۰ درصد توان داخلی انجام خواهد شد

یزدانی از شروع فعالیت اجرایی شرکت چینی در پروژه بعد از پرداخت نخستین قسط از سوی کشور عزیزمان ایران خبر داد و گفت: امیدواریم شرکت برنامه و بودجه درخواست شرکت راه‌آهن را با سرعت پیگیری کند.

آغاز کارها ارتقای مسیر حدفاصل نیشابور تا مشهد

معاون فنی و زیربنایی راه‌آهن با اشاره به امور مهندسی پروژه برقی‌سازی راه‌آهن تهران-مشهد گفت: جهت مدیریت زمان، از چند هفته‌ قبل قراردادی با یک شرکت مهندسی مشاور داخلی و خارجی منعقد و ابلاغ کردیم که طبق آن شرکت طرف قرارداد کار برداشت و تراکم سنجی در جهت ارتقای مسیر از حد فاصل نیشابور تا مشهد را شروع کرده است.

این مقام مسئول در شرکت راه‌آهن از توافق با طرف چینی در طراحی شبکه بالادستی این پروژه خبر داد و گفت: در عنوان مهم پروژه برقی سازی راه‌آهن تهران-مشهد یعنی مباحث مربوط به تامین توان و خطوط انتقال، یکسری کارها مطالعاتی و شبیه سازی رخ داده است.

وی با توجه به اهمیت مدیریت پروژه اظهار داشت: دستورالعمل‌ها و چارچوب‌ها جهت مدیریت پروژه‌ای در این سطح و عظمت تهیه و حتی به طرف چینی هم ابلاغ و همچنین نرم افزاری که باید جهت مدیریت پروژه استفاده شود نیز تعیین شده است است،

معاون فنی و امور زیربنایی را‌ه‌آهن گفت: طبق توافق با طرف چینی در قرارداد برقی‌سازی راه‌آهن تهران-مشهد بیش از ۶۰ درصد پروژه با تاکید بر توان داخلی انجام می‌شود.

یزدانی با اشاره به علت مهم تهیه آرشیو الکترونیکی پروژه برقی‌سازی راه‌آهن تهران-مشهد گفت: نخستین پروژه بزرگ کشور است که در خصوص برقی کردن حتما نیاز داریم تجربیات حاصل از این پروژه را جهت پروژه برقی سازی گرمسار-اینچه برون استفاده شود.

معاون فنی و زیربنایی راه‌آهن با اشاره به چالش‌های بخش اجرایی این پروژه گفت: این مسیر به علت اینکه یک مسیر دو خطه با ترافیک بالایی است و هر ۱۵ دقیقه یک قطار اعزامی دارد، لذا فعالیت بر روی این پروژه بسیار سخت است باید در کمترین وقت خط را مسدود کنیم و با استفاده از روش‌های مکانیزه عملیات اجرایی را انجام دهیم. در این راستا تمام فناوری‌های روز دنیا بررسی شده است و امیدواریم با در اختیار گرفتن ماشین آلات مکانیزه در ایران، عملیات برقی سازی راه‌آهن تهران-مشهد به روش مکانیزه انجام شود.

وی با بیان اینکه «رقم دقیق قرار داد ۱.۷ میلیارد دلار است که سهم کشور عزیزمان ایران ۲۰۰ میلیون دلار و ۱.۵ میلیارد دلار سهم همکاری طرف خارجی است.» گفت: در تمام بخش‌ها شرکت‌های ایرانی همکاری دارند و طبق توافق با طرف چینی بیش از ۶۰ درصد پروژه با تاکید بر توان داخلی انجام می‌شود.

یزدانی در آخر یادآور شد: سرعت بهره برداری ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت در نظر گرفته شده است که علاوه بر اصلاح وقت سرفاصله، باعث زیاد کردن سرعت سیر به کم کردن وقت مسیر تهران-مشهد به کمتر از ۶ ساعت می‌شود.

اتمام خبر/

اجرای عملیات راه آهن برقی پایتخت کشور عزیزمان ایران – مشهد با ۶۰ درصد توان داخلی انجام خواهد شد

واژه های کلیدی: نیشابور | استفاده | مدیریت | ایرانی | قرارداد | پروژه | خارجی | تهران | ایران

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو