امام حسين(ع):اگر دين نداريد لااقل آزاده باشيد.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » از نخستین علت فوت ایرانی‌ها تا شیوع چاقی در دانش‌آموزان

از نخستین علت فوت ایرانی‌ها تا شیوع چاقی در دانش‌آموزان

معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن اشاره به علل فوت ایرانیان، گفت: طبق آمارها از هر ۱۰ ایرانی بالای ۱۸ سال، ۹ نفر دچار کم تحرکی هستند و یک نفر سیگار می‌کشد.

از نخستین علت فوت ایرانی‌ها تا شیوع چاقی در دانش‌آموزان

معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن اشاره به علل فوت ایرانیان، گفت: طبق آمارها از هر ۱۰ ایرانی بالای ۱۸ سال، ۹ نفر دچار کم تحرکی هستند و یک نفر سیگار می کشد.

شیوع چاقی در دانش آموزان شهری

 دکتر علیرضا رئیسی در ستاد عالی فعالیت های ورزش دانش آموزی در سال تحصیلی ۹۶_۹۷ که در وزارت آموزش و پرورش برگزار شد با بیان اینکه از هر دو ایرانی بالای ۱۸ سال یک نفر چاق و از هر ۱۰ تن یک نفر فشار خون دارد، گفت: همچنین از هر ۱۰ نفر ایرانی بالای ۱۸ سال یک نفر دچار قند خون بالاست و البته بیشترین آمار مربوط به دیابت نوع دوم است که به کم تحرکی مرتبط است.

عبارات مهم : آموزش و پرورش – وزارت بهداشت
وی افزود: همچنین از هر ۱۰ ایرانی بالای ۱۸ سال ۹ نفر دچار کم تحرکی هستند، یک نفر سیگار می کشد و از هر ۱۰۰ ایرانی دو نفر الکل مصرف می کنند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، بیماری های قلبی و عروقی را نخستین علت فوت ومیر ایرانیان دانست و عنوان کرد: با کمک آموزش و پرورش طرح مدارس مروج سلامت را کلید زدیم که در ۱۸ هزار مدرسه به اجرا درآمد و در آن به تحرک فیزیکی توجه داشتیم. همچنین از هر ۱۰ دانش آموز یک نفر را به عنوان سفیر سلامت گزینش کردیم که مروج سلامت باشند.

رئیسی یکی دیگر از کارها انجام شده است در خصوص سلامت دانش آموزان را انجام مطالعه ای اطراف تعدادی از مدارس راجع به شیوع چاقی دانست و گفت: این مطالعه از سوی ۵۴ دانشگاه علوم پزشکی انجام و مشخص شد که شیوع چاقی در دانش آموزان در شهرها دو برابر مدارس روستایی هست. همچنین آمارها نشان داد ۲۱ درصد دانش آموزان پسر و ۲۰ درصد دانش آموزان دختر مبتلا به چاقی شکمی هستند،  ۱۳.۷ درصد آنها حداقل ۳۰ دقیقه در روز فعالیت فیزیکی می کنند و ۷.۴ درصد هیچ فعالیت فیزیکی ندارند.

 

از نخستین علت فوت ایرانی‌ها تا شیوع چاقی در دانش‌آموزان

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

واژه های کلیدی: آموزش و پرورش | وزارت بهداشت | ایرانیان | مطالعه | بهداشت | ایرانی | سلامت | فعالیت

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو