مرد پارسی دروغ نگوید حتی بهنگام مرگ در جنگ (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار سیاسی » امنیت کردها و مسلمانان در عراقِ بزرگ تامین می‌شود/ نقوی‌حسینی

امنیت کردها و مسلمانان در عراقِ بزرگ تامین می‌شود/ نقوی‌حسینی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه «صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها به دنبال تجزیه کشورهای منطقه و تبدیل آن به کشورهای کوچک هستند» گفت که بر

امنیت کردها و مسلمانان در عراقِ بزرگ تامین می‌شود/ نقوی‌حسینی

نقوی حسینی: امنیت کردها و مسلمانان در عراقِ بزرگ تامین می شود

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه «صهیونیست ها و آمریکایی ها به دنبال تجزیه کشورهای منطقه و تبدیل آن به کشورهای کوچک هستند» گفت که بر این اساس برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان به نفع کردها نیست و امنیت کردها، شیعیان و مسلمانان را تامین نمی کند.

به گزارش بیاکافه به نقل از ایسنا؛ سیدحسین نقوی حسینی در تصویر العمل به برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق گفت: یکی از پروژه هایی که صهیونیست ها در اجرای شعار از نیل تا فرات دنبال می کنند، تجزیه کشورهای منطقه و تبدیل آن به کشورهای کوچک است تا راحت تر بتوانند آنها را بلعیده و از سر راه خود بردارند.

عبارات مهم : کشورهای دیگر – نقوی حسینی
وی افزود: به همین جهت آمریکا و بعضی کشورهای منطقه آتش بیار معرکه شده است و طرح های استقلال طلبانه را دنبال می کنند. یکی از این طرح ها تجزیه عراق در لوای برگزاری همه پرسی استقلال کردستان عراق هست. نقوی حسینی با تاکید بر اینکه «اقلیم کردستان در کنار عراق بزرگ اهمیت دارد و می تواند تاثیرگذار باشد» گفت: اگر کردستان عراق بخواهد به تنهایی کشور دیگری باشد، تاثیرگذار نخواهد بود و ممکن است مورد طمع کشورهای دیگر قرار گیرد.

وی استقلال کردستان را به نفع کردها و اقلیم کردستان ندانست و گفت: این استقلال شکاف بین کردها ایجاد کرده و باعث اختلاف شدید، درگیری و تنش زیاد می شود. موضوعی که در نهایت نیز به نفع اقلیم کردستان نخواهد بود. لذا جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران نیز از ابتدای طرح این عنوان به صورت براق مخالفت و اعلام کرده با تجزیه و جدایی بخشی از هیچ کشوری موافق نیست.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: معتقدیم باید تمامیت ارضی کشور عراق حفظ شود که با این اعتقاد این اقدام را به نفع اقلیم کردستان عراق نمی دانیم چون امنیت کردها، شیعیان و مسلمانان در عراقِ بزرگ تامین می شود که شاید به همین علت قانون اساسی عراق با این همه پرسی مخالف است.


منبع: ایسنا

واژه های کلیدی: کشورهای دیگر | نقوی حسینی | استقلال | مسلمانان | کردستان | برگزاری | سیاست | امنیت

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو