شب آنگاه زیباست که نور را باور داشته باشیم.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » عکس+ سرنوشت مدلینگ‌هایی که به آتلیه می‌روند چه می‌شود؟

عکس+ سرنوشت مدلینگ‌هایی که به آتلیه می‌روند چه می‌شود؟

دختران جوان، هنگامی که در اینترنت پیشنهاد مدلینگ را می‌پذیرفتند هرگز تصوری از سرانجام شوم آن نداشتند.

عکس+ سرنوشت مدلینگ‌هایی که به آتلیه می‌روند چه می‌شود؟

دختران جوان، هنگامی که در اینترنت پیشنهاد مدلینگ را می پذیرفتند هرگز تصوری از سرانجام شوم آن نداشتند.

از آتلیه تا اینستاگرام !

تب شهرت و ثروت که شاید تا سالها پیش مربوط به حوزه خوانندگی و یا فوتبالیست شدن می شد، امروز به لطف اینترنت جایگزین بهتری جهت خود یافته هست. مدلینگ یا مانکن شدن گرایش امروز جوانان شده است هست. نه تنها در کشور عزیزمان ایران که در سرتاسر جهان، به این بحث به شکلی حرفه ای پرداخته می شود. افراد بسیاری جهت این حرفه تلاش می کنند و به عبارت راحت تر جهت آن دست و پا می شکنند. ولی چرا؟

عبارات مهم : انتشار تصویر – فضای مجازی
می توان یکی از دلایل مهم این سطح بالای اشتیاق به مدلینگ را راه سریع و ساده دستیابی به آن دانست. افراد مشتاق تنها با ساختن یک آی دی در اینستاگرام و پرداخت هزینه ای مختصر به آتلیه ها وارد دنیای مدلینگ می شوند. جذب فالور و تعداد بالای لایک، تصور خام و نسنجیده این افراد جهت رسیدن به شهرت و مانکن شدن هست. آنها با رویای دریافت های میلیونی پا به این حرفه می گذارند. در بسیاری از موارد شاید این لایک ها آنها را یک قدم به سمت هدفشان نزدیک کند ولی کدام نشانه و به چه قیمتی؟

فضای مجازی جهانی نامحدود و بی سر و ته هست، فضایی که پر شده است است از گرگ هایی که در کمین به دندان کشیدن معصومیت عده ای جوان هستند. شاید در نگاه اول موج فراگیر شدن این تب در میان جوانان چندان حائز اهمیت نباشد ولی عنوان جایی جدی می شود که پای عده ای سودجو به میان می آید. افرادی هستند که تنها با کمی جستجو و گشت و گذار در فضای مجازی، به پیج هایی بر می خورند که محتوای آنها تعدادی تصویر از دخترانی است که منتشر شدن تصویرهای نامناسب قصد جلب توجه دارند. افراد بی اعتماد به نفسی که جهت به عرض اندام و به نمایش گذاشتن خود به این راه ها متوسل می شوند و سودجویان در نقشه ای هوشمندانه از این ضعف استفاده کرده و به آنها پیشنهاد مدلینگ می دهند.

طی این اقدام مجرمانه از این افراد خواسته می شود تا تصویرهای نیمه برهنه و تمام قد خود را جهت آنها ارسال کنند تا به کارشناسان مربوطه نشان دهند، سپس با وعده مدل شدن و گرفتن عکسهای حرفه ای آنها را به آتلیه های زیرزمینی می کشند. بعد از تهیه چند تصویر نه چندان مناسب، این افراد راحت اندیش را مورد تعرض قرار می دهند و با ترساندن به انتشار تصویر ها و در جریان گذاشتن خانواده ها، آنها را وادار به سکوت می کنند.

نگاه ابزاری به دختران تنها به اینجا ختم نمی شود. تصویرهای دختران جوان به وسیله تعدادی از عکاسان در آتلیه ها جهت ژورنال ها استفاده می شود این امر جهت زیاد کردن درصد فروش لباس ها و یا کالاهای بعضی از تولیدکنندگان نه چندان مطرح هست. آنها با وعده رفتن به خارج از کشور خام و رام افراد سودجو می شوند؛ بیراهه ای که هرگز به مقصد نرسیده هست. دختران جوانی که جهت رویای مدلینگ شدن هزینه های فراوانی را مجبور شده است اند در حالی که هرگز به خارج از کشور فرستاده نمی شوند و تنها مورد سواستفاده قرار می گیرند.

یکی دیگر از آسیب های مدلینگ عوض کردن ذائقه و نگرش جوانان به مقوله ازدواج و همسریابی هست. گسترش تب مدلینگ و انتشار تصویرهای غیراخلاقی و نامناسب، باعث شده است است عده ای از جوانان معیارهایشان جهت گزینش همسر عوض کردن کند. ایده آل های نادرست و ناموفقی که حاشیه ها را اصل و اصل ها را به حاشیه می برد. در چنین فضایی است که تربیت و نظر خانواده مطرح می شود؛ اینکه چقدر جهت آگاهی جوانان وقت اختصاص داده می شود، چقدر نیازهایشان مورد توجه قرارمی گیرد و تا چه اندازه باید به خواسته هایشان بها داد.

بیایید با نگاهی عمیق تر، کمی از سطح پرسشها عبور کنیم و تلاش کنیم فرهنگ اصیل ایرانی، تحت تاثیر تهاجمات قرار نگیرد و همواره اصیل باقی بماند.

تصاویر زیر مربوط به صفحاتی در اینترنت است که جهت جذب مدلینگ فعالیت می‎‎ کنند.


عکس+ سرنوشت مدلینگ‌هایی که به آتلیه می‌روند چه می‌شود؟

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: کلوب خبرنگاران

واژه های کلیدی: انتشار تصویر | فضای مجازی | اینترنت | دختران | جوانان | تصویر | آتلیه | دختران

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو