امام حسين(ع):اگر دين نداريد لااقل آزاده باشيد.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » وزارت بهداشت از متخلفان ساخت بیمارستان‌های آسیب دیده در غرب کشور شکایت می‌کند

وزارت بهداشت از متخلفان ساخت بیمارستان‌های آسیب دیده در غرب کشور شکایت می‌کند

مدیرکل دفتر توسعه فیزیکی و عمرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت که این وزارتخانه به عنوان بهره‌بردار بیمارستان‌های ساخته شده است که در زلزله غرب کشورمان آسیب دیده‌اند، از مجریان و سازندگان آنها دعوی شکایت خواهد کرد.

وزارت بهداشت از متخلفان ساخت بیمارستان‌های آسیب دیده در غرب کشور شکایت می‌کند

مدیرکل دفتر توسعه فیزیکی و عمرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت که این وزارتخانه به عنوان بهره بردار بیمارستان های ساخته شده است که در زلزله غرب کشورمان آسیب دیده اند، از مجریان و سازندگان آنها دعوی شکایت خواهد کرد.

وزارت بهداشت از متخلفان ساخت بیمارستان های آسیب دیده شکایت می کند

مهندس امیر ساکی مدیرکل دفتر توسعه فیزیکی و عمرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: رخداد زلزله و آسیب های آن بسیار سخت و دردآور است و هنگامی که این درد سنگین تر می شود که مراکز درمانی و بیمارستان ها که باید کمک حال مردم زلزله زده باشند، هم دچار آسیب شوند.

عبارات مهم : وزارت بهداشت – اسلام آباد
متاسفانه وقتی خبر از تخریب دو بیمارستان در مناطق زلزله زده منتشر می شود، نگاه عمومی به سمت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی متوجه می شود، در صورتی که وزارت بهداشت هیچ نقشی در ساخت و ساز بیمارستان ها ندارد و فقط بهره بردار و البته شاکی از اوضاع پیش آمده است.

وی با تاکید بر اینکه باید دلایل این مسئله واکاوی شود. در رابطه با زلزله اخیر استان کرمانشاه، عنوان مهم این است که بیمارستان های سرپل ذهاب و توسعه ۱۲۷ تختی بیمارستان اسلام آباد، به وسیله شرکت مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی وزارت راه و شهرسازی ساخته شده و وزارت بهداشت فقط به عنوان بهره بردار بیمارستان است و با توجه به آنکه مجری و پیمانکار و مشاور مسئولیت ساخت، کنترل و نظارت پروژه ها را بر عهده داشته اند، باید در خصوص پرسشها به وجود آمده پاسخگو باشند.

ساخت هر دو بیمارستان در دو دوره بیش از ۱۰ سال به طول انجامیده؛ بیمارستان اسلام آباد غرب مصوب سال ۸۵ بوده و در سال ۹۶ به دانشگاه علوم پزشکی تحویل شده و ساخت بیمارستان سرپل ذهاب نیز در سال ۷۰ شروع شده است و در سال ۸۷ آخر یافته است که دوره طولانی ساخت بیمارستان ها به علت عدم تخصیص اعتبارات مورد نیاز بر کیفیت بیمارستان ها نیز اثر گذاشته است.

با توجه به خسارات جانی و مالی به هموطنان عزیز و تخریب بیمارستان های ساخته شده است به وسیله شرکت مجری وزارت راه و شهرسازی، وزارت بهداشت به عنوان شاکی، شکایت خود را به مراجع صالحه در مورد مجازات مجری، ناظر و پیمانکار و مشاور پروژه های فوق ارائه خواهد کرد.

اینگونه اهمال و قصور در به هدر دادن منابع عمومی دولت و خسارات وارده به مردم شریف، نمونه بارز خیانت در امانت بوده و وزارت بهداشت مصمم به پیگیری و برخورد مناسب وجدی با خاطیان ساخت بیمارستان اسلام آباد و سرپل ذهاب است و تا حصول نتیجه آن را پیگیری خواهد کرد و مردم شریف کشور عزیزمان ایران را در جریان آن قرار خواهد داد.

تیمی از وزارت بهداشت به منظور بررسی میزان خسارات وارده و بازسازی بیمارستان های آسیب دیده در سریع ترین وقت ممکن به کرمانشاه اعزام شد.


گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:isna.ir


وزارت بهداشت از متخلفان ساخت بیمارستان‌های آسیب دیده در غرب کشور شکایت می‌کند

واژه های کلیدی: وزارت بهداشت | اسلام آباد | بیمارستان | شهرسازی | بهداشت | پزشکی | زلزله | اسلام | آموزش | درمانی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو