خداوندا مرا از کسانی قرار دِه که دنیاشان را برای دینشان میفروشند نه دینشان را برای دنیاشان. (دکتر علی شریعتی)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » آیا تهرانی ها در سال آینده بدون آب می مانند؟

آیا تهرانی ها در سال آینده بدون آب می مانند؟

قائم مقام وزیر در امور بین الملل و پشتیبانی صنایع آب و برق وزارت نیرو، در خصوص کمبود آب در تابستان سال آینده با توجه به کم کردن بارش‌ها توضیح داد.

آیا تهرانی ها در سال آینده بدون آب می مانند؟

قائم مقام وزیر در امور بین الملل و پشتیبانی صنایع آب و برق وزارت نیرو، در خصوص کمبود آب در تابستان سال آینده با توجه به کم کردن بارش ها توضیح داد.

تکذیب خبر بی آب ماندن بعضی تهرانی ها

علیرضا دائمی قائم مقام وزیر در امور بین الملل و پشتیبانی صنایع آب و برق وزارت نیرو، گفت: این مطلب که گفته می شود بخشی از پایتخت کشور عزیزمان ایران یا نیمی از کشور در سال آینده بدون آب می ماند مورد تأیید وزارت نیرو نیست، لیکن وزارت نیرو چنانچه با شرایط اضطراری مواجه باشد به طور براق به مردم اطلاع رسانی کرده و مردم را در جریان امور قرار خواهیم داد.

عبارات مهم : برگزاری مراسم – سال آینده
علیرضا دائمی، امروز در حاشیه برگزاری هجدهمین دوره مراسم بنیاد جهانی انرژی در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه خشکسالی مشابه بسیاری از حوادث طبیعی دیگر نیازمند همکاری جمعی در دستگاه های مرتبط با مسئله آب و همه مردمی است که از آب استفاده می کنند، اظهار کرد: هنگامی که در شرایط خشکسالی قرار می گیریم برنامه ما بایستی منطبق بر شرایطی باشد که اتفاق می افتد، بنابراین برنامه های وزارت نیرو بر مبنای سازگاری با شرایط خواهد بود.

وی با بیان اینکه شورای عالی آب که متشکل از نمایندگان مجلس، دولت و دستگاه های ذیربط است جلساتی را جهت این امر اختصاص داده و تصمیماتی اتخاذ کرده که بر اساس آن برنامه هایی را تدوین کند تا در شرایط خشکسالی بتوان جهت تأمین آب شرب و مصارف کشاورزی برنامه های اجرایی را عملیاتی کند، عنوان کرد: وزارت نیرو جهت تک تک منابع آبی، سدها و آب های زیرزمینی برنامه دارد که به عنوان نمونه می توان به سد امیرکبیر که بخشی از آب پایتخت کشور عزیزمان ایران را تأمین می کند اشاره کرد. به طور مثال، سد امیرکبیر دارای برنامه مدونی جهت سال های خشکسالی، ترسالی و سال های عادی است که متناسب با آن عمل می کند.

قائم مقام وزیر در امور بین الملل و پشتیبانی صنایع آب و برق وزارت نیرو، در خصوص کمبود آب در تابستان سال آینده با توجه به کم کردن بارش ها، گفت: پیش بینی های شرکت هواشناسی مبنی بر ادامه خشکسالی در کشور به این مفهوم نیست که بارندگی نداشته باشیم و مطمئناً تا آخر سال آبی بارندگی هایی اتفاق خواهد افتاد، ولی وزارت نیرو همچون گذشته نیازمند همکاری تمام مردم در منطبق شدن با شرایط خشکسالی است.

وی در خصوص برگزاری هجدهمین دوره مراسم بنیاد جهانی انرژی در کشور، با بیان این مطلب که، این مجموعه دارای ۱۷۸ عضو و مرکز آن در وین پایتخت کشور اتریش هست، اظهار کرد: ابتکارات و طرح های مهمی که به وسیله مبتکران جهانی مطرح می شود، ابتدا ارزیابی و داوری شده است و سپس از بین آنها تعدادی گزینش می شود.

به گفته دائمی، این همایش هر ساله در کشورهای متفاوت از جمله مراکش، ژاپن، کانادا، اتریش و امسال نیز در کشور عزیزمان ایران برگزار می شود و به طرح های برتر جوایزی را اهدا خواهد کرد.

وی در خصوص نشانه از برگزاری این همایش به وسیله بنیاد جهانی انرژی که خود یک مجموعه غیردولتی و توانبخشی مبتکرین هست، گقت: این مجموعه جهانی طرح های ابتکاری در پنج مؤلفه آب، انرژی، خاک، محیط زیست و هوا را که از اهمیت خاصی برخوردار هستند، ارزیابی می کند.

قائم مقام وزیر در امور بین الملل و پشتیبانی صنایع آب و برق وزارت نیرو، افزود: این طرح ها بعد از گزینش به وسیله داوران بین المللی مورد تشویق قرار خواهند گرفت که امسال نیز این همایش با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از ۷۰ کشور دنیا از دیروز در پایتخت کشور عزیزمان ایران شروع شده است و تا امروز ادامه خواهد داشت که طرح های تعریف شده است بر اساس ظرفیت هایی که ایجاد می کنند و نقشی که در اوضاع اصلاح و اصلاح محیط زیست دارند معرفی شده است و موفق به کسب جوایزی خواهند شد.

برگزاری مراسم بنیاد جهانی انرژی در ایران، به علت پرسشها کشورمان در موقعیت خشک و نیمه خشک به عنوان مراسم جهانی آب نامگذاری شده است و چون این مجموعه در همه جای دنیا به صورت خودگردان اداره می شود، وزارت نیرو و نهاد ریاست جمهوری از این مراسم صرفاً حمایت معنوی داشتند و تعداد زیادی از دانشمندان دارای طرح های خاص در این مراسم حضور داشتند که از کشور عزیزمان ایران نیز طرح های خوبی ارائه شد که جوایزی را به خود اختصاص داد.

به گفته دائمی، در این مراسم به طرح هایی از کشورهای تاجیکستان، افغانستان، اروپا، اتریش، فرانسه، آلمان، کانادا، ژاپن، قطر و کشور عزیزمان ایران جوایزی اختصاص یافت.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

آیا تهرانی ها در سال آینده بدون آب می مانند؟

واژه های کلیدی: برگزاری مراسم | سال آینده | بین الملل | برنامه | خشکسالی | برگزاری | ایران | انرژی | مجموعه

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو