پس به یاد من باشید تا به یاد شما باشم (خداوند)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار سیاسی » مسئولان به درد مردم برسند

مسئولان به درد مردم برسند

خطیب این هفته نماز جمعه پایتخت کشور عزیزمان ایران تاکید کرد که مسئولان از حرف‌های حاشیه‌ای و چالشی بپرهیزند و به درد مردم برسند.

مسئولان به درد مردم برسند

مسئولان به درد مردم برسند

خطیب این هفته نماز جمعه پایتخت کشور عزیزمان ایران تاکید کرد که مسئولان از حرف های حاشیه ای و چالشی بپرهیزند و به درد مردم برسند.

به گزارش بیاکافه به نقل از خبرگزاری تسنیم، آیت الله سیداحمد خاتمی خطیب این هفته نماز جمعه پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به سبک زندگی قرآنی گفت: یادها همواره با ما هستند و ما با خاطرات همراه هستیم، خاطرات کودکی، دوران همراهی با خوبان، دوران جبهه و خاطرات پیروزمندانه اسارت از این موارد هستند، گویا یادها، یادمان ها و خاطرات جزء زندگی انسان هستند.

عبارات مهم : آیت الله خاتمی – بودجه کشور
وی ادامه داد: قرآن کریم به سه یاد تکیه دارد، اول یاد خدا، دوم به یاد نعمت ها بودن و سوم یاد اولیای خدا بودن.

خطیب این هفته نماز جمعه با بیان اینکه باید در ۸ عرصه به یاد خدا بود، اظهار داشت: در رویارویی با دشمن، به هنگام تصمیم، به هنگام قضاوت، به هنگام تقسیم، وقت عصبانی بودن در خلوت ها، در لذت های گناه آلود و هنگامی که که مشغول کار هستیم باید به یاد خدا بود.

آیت الله خاتمی افزود: امروز قرار بود آیت الله موحدی کرمانی نماز جمعه این هفته پایتخت کشور عزیزمان ایران را اقامه کنند که جهت ایشان عذری پیش آمد و بنده اقامه نمازه جمعه را برعهده گرفتم.

وی با بیان اینکه دو ماه پیش رو ماه حضرت فاطمه (س) است و این ۲ ماه عطر فاطمه (س) را دارد و باید فاطمیه اول و دوم را بزرگ بداریم.

خطیب این هفته نماز جمعه ضمن تسلیت به خانواده اتفاق دیدگان کارکنان نفتکش سانچی اضافه کرد: این شهدا شهیدان خدمت هستند و به حق این مصیبت بزرگ بود که این مصیبت را به خانواده عزاداران و بازماندگان آنها تسلیت می گویم.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه روز ششم بهمن سالگرد حماسه افتخارآمیز مردم آمل در برابر هجوم کمونیست های از خدا بی خبر به این شهر است گفت: مردم آمل هزاران سنگر تشکیل دادند و در برابر کمونیست ها ایستادگی کردند.

وی ادامه داد: بنده هفته گذشته خطیب نماز جمعه این شهر بودم و جهت بنده خاطره ای تعریف کردند به این مضمون که کمونیست ها در وهله اول که به آمل رسیدند به یک جوان برخورد کردند و لوله تفنگ را در برابر او گرفتند و به او گفتند به امام اهانت کن، ولی او این کار را نکرد و گفت درود بر امام (ره) کمونیست ها لوله تفنگ را بر دهان او گذاشتند و گفتند حال به امام توهین کن، ولی او باز هم این کار را نکرد و آنها گلوله را در دهانش خالی کردند و مغز آن جوان را متلاشی کردند. راجع به این حماسه در آمل جا دارد که مستندات و فیلم هایی ساخته شود.

خطیب این هفته نماز جمعه با تاکید بر اینکه اصل انقلاب بدون نام امام خمینی (ره) بی هویت است اظهار داشت: شناسنامه انقلاب اسلامی ما امام راحل است و استمرار این انقلاب از رهگذر عمل به رهنمودهای آن بزرگ می گذرد، الحمدلله رهنمودهای او زنده است و از طریق مفسر صحیح و درست خط امام که امام خمینی را با تمام وجود لمس کرده (امام خامنه ای) که در جمع ما هستند جهت ملت بیان می شود.

خطیب نماز جمعه پایتخت کشور عزیزمان ایران یادآور شد: این روزها قصه بودجه را درآورده اند و در سایت ها و اینترنت راجع به بودجه حوزه ها حرف هایی می زنند؛ به عنوان کسی که ۴۵ سال است طلبه هستم، به مردم می گویم که والله یک ریال از حقوق ماهانه طلاب که به آن «شهریه» می گویند، از بودجه کشور نیست؛ از وجوهات و سهم امام است که مردم می دهند.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه به حق انقلاب اسلامی نعمت بزرگ خداوند بر دنیا اسلام و به خصوص مردم عزیزمان بود ادامه داد: نعمت حاکمیت دین، استقلال، حاکمیت ملی مردم بر آینده خود، امنیت، خداباوری ملی و ده ها نعمت دیگر از رهگذر انقلاب اسلامی نصیب ملت کشور عزیزمان ایران شد.

وی با تاکید بر اینکه سنت خدا این است که نعمت ها با شکرگزاری می ماند، گفت: الحمدلله ۳۹ سال است این انقلاب پابرجا مانده و ما خودمان را آماده می کنیم که چهلمین سال پیروزی انقلاب را در سال آینده مراسم خوش حالی بگیریم.

خطیب این هفته نماز جمعه با بیان اینکه شکر نعمت خداوند دو بخش دارد گفت: یک بخش مردم هستند که انصافاً مردم دین خود را به انقلاب ادا کرده اند البته چون این انقلاب جهت خودشان است هر لحظه در این راه استوار بوده اند.

آیت الله خاتمی با تاکید بر اینکه دهه فجر امسال باید زیاد از سال های گذشته گرامی داشته شود، افزود: مردم همواره در راهپیمایی های ۲۲ بهمن باشکوه شرکت می کردند ولی امسال باید باشکوه تر شرکت کنند چون راهپیمایی امسال معنای عمیق تری از آنچه تاکنون داشته، دارد.

وی ادامه داد: دشمن های مردم با بازی های کودکانه می درخواست کردند آسیب هایی به انقلاب بزنند ولی راهپیمایی های خودجوش مانع از این کار شد و تکمیل آن در ۲۲ بهمن ماه اتفاق خواهد افتاد و مردم در این راهپیمایی اعلام خواهند کرد که ما تا آخرین نفس و قطره خون پای این انقلاب ایستاده ایم.

خطیب این هفته نماز جمعه با خطاب دادن مردم گفت: شما توطئه هایی از جمله جنگ قومیت ها، ۸ سال دفاع مقدس، فتنه منافقین آدم کش، فتنه ۷۸، ۸۸ و دی ماه ۹۶ را شما جمع کردید و فتنه های بعدی را نیز شما جمع کنید، چون شما می توانید.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه توطئه منافقین را این مردم بودند که جمع کردند، اضافه کرد: فردی آمد و گفت نزدیک منزل ما یک منزل تیمی است که باید جمع ارزش کنید و اینگونه بود که توطئه های آنها برچیده شد. مردم همه پاسدار انقلاب هستند و هر کجا توطئه و توطئه گر دیدند به عنوان یک واجب باید خبر دهند.

وی با تاکید بر اینکه شکر مسئولان نظام خدمت به این مردم است اظهار داشت: گشودن گره از کار مردم وظیفه و وظیفه مسئولان است چون آنها مسئولان را به این مسند آوردند و توقع دارند به مشکلاتشان بپردازند.

خطیب این هفته نماز جمعه با بیان اینکه دشمن های همواره طرح هایی جهت ضربه زدن به انقلاب داشتند گفت: انقلاب اسلامی در غفلت کامل غرب به پیروزی رسید یعنی اینها اگر احتمال می دادند انقلاب اسلامی به این میزان عمق پیدا کند قطعاً در نطفه آن را خفه می کردند و خدا خواست که آنها کر و کور شوند و انقلاب اسلامی به پیروزی برسد.

آیت الله خاتمی ادامه داد: اگر کسی فکر کند آنها از براندازی عبور کرده اند، اشتباه کرده آنها یک لحظه از براندازی عبور نکرده اند.

وی با تاکید بر اینکه دشمن های به دنبال ایجاد بدبینی و ناامیدی در میان مردم هستند، افزود: ملتی که رهبری آنچنانی دارد که حتی دشمن های می گویند دوراندیش است و ملتی اینچنین وفادار دارد هیچ مشکلی نخواهد داشت و می تواند همه پرسشها را حل کند.

خطیب نمازجمعه این هفته پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به مطرح کردن مباحثی راجع به بیمه طلاب علوم دینی گفت: طلبه ها هم شهروند این کشور هستند و باید مثل بقیه بیمه باشند؛ شورای عالی حوزه، استقبال می کند که جهت بیمه طلاب استقلال داشته باشد، ولی الان پولش نیست، وگرنه آرزوی همه علما و شورای عالی حوزه، استقلال مالی حوزه هاست.

خطیب این هفته نماز جمعه با بیان اینکه دشمن در پی سوءاستفاده از ابزارهای تازه اطلاع رسانی به مانند کانال های تلگرامی و اینستاگرام، اضافه کرد: ما با اینترنت مخالف نیستیم بلکه موافق اینترنت سالم هستیم، که داخلی باشد و دشمن های دخالتی در آن نداشته باشند، وضعیتی که امروز داریم با وضعیتی که می خواهیم داشته باشیم فاصله زیادی دارد. مردم جهت امنیت فرزندان و کشورشان اینترنت سالم می خواهند.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند مگس ها روی زخم می نشینند، ادامه داد: انتظار مردم از مسئولان این است که زخم ها برطرف شود که انتظاری بی جا نیست، کارگر کار می کند و می گوید سر ماه حقوق بنده را بدهید، این جهت بنده که یک طلبه هستم زجرآور است که کارگری ۳ یا ۴ ماه است که حقوق نگرفته است.

وی با بیان اینکه مسئولان به داد کسانی که مالباخته هستند برسند، اضافه کرد: نباید بعضاً واحدهای تولیدی تعطیل شوند و در ۲ ماهی که به انتهای سال مانده مسئولان از حرف های حاشیه ای و چالشی بپرهیزند و به درد مردم برسند.

آیت الله خاتمی با اشاره به ساز تازه تضعیف روحانیت گفت: روحانیت به عنون سرمایه استقلال و عظمت ملت بوده اند؛ دیدید که اغتشاشگران بدتر از حمله رژیم شاه به مدرسه فیضیه، به بعضی حوزه های علمیه حمله کردند که نشانه عمق کینه آنهاست.

خطیب نماز جمعه پایتخت کشور عزیزمان ایران یادآور شد: این روزها قصه بودجه را درآورده اند و در سایت ها و اینترنت راجع به بودجه حوزه ها حرف هایی می زنند؛ به عنوان کسی که ۴۵ سال است طلبه هستم، به مردم می گویم که والله یک ریال از حقوق ماهانه طلاب که به آن «شهریه» می گویند، از بودجه کشور نیست؛ از وجوهات و سهم امام است که مردم می دهند.

آیت الله خاتمی اظهار داشت: میانگین شهریه یک طلبه ما بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان است و حتی شهریه ای که رهبر انقلاب می دهند و بالاترین شهریه است و بالاترین شهریه ای که یک عالم ۲۰ سال درس خوانده می گیرد، زیر خط فقر است.

خطیب نمازجمعه این هفته پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به مطرح کردن مباحثی راجع به بیمه طلاب علوم دینی گفت: طلبه ها هم شهروند این کشور هستند و باید مثل بقیه بیمه باشند؛ شورای عالی حوزه، استقبال می کند که جهت بیمه طلاب استقلال داشته باشد، ولی الان پولش نیست، وگرنه آرزوی همه علما و شورای عالی حوزه، استقلال مالی حوزه هاست.


منبع: خبرگزاری تسنیم

واژه های کلیدی: آیت الله خاتمی | بودجه کشور | احمد خاتمی | اینترنت | استقلال | انقلاب | مسئولان | استقلال | ایران | اسلامی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو