گفتگو با خردمندان و دانشوران ، پاداشی کمیاب است.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۸ تیر ۱۳۹۶
A
خانه » سبک زندگی » روش عجیب دعوت کردن زوج ایرانی

پرداخت وجه درب منزل

shoparak shop

روش عجیب دعوت کردن زوج ایرانی

روش عجیب دعوت کردن زوج ایرانی

مراسمی سنتی یا آیینی است که طی آن آغاز یک ازدواج و زندگی مشترک یک زوج جشن گرفته می شود. این مراسم در کشورها و فرهنگ ها، ادیان و مذاهب، گروه های قومی و حتی طبقات اجتماعی گوناگون، به اشکال مختلفی برگزار می گردد.

میهمان های این عروسی متفاوت دعوت می شوند. همه آنها به جای اینکه کارت عروسی بگیرند، گلدان های کوچک «نهال مهر» را دریافت می کنند که روی آن نوشته یادگاری زندگی مشترک مان.

%d8%b9%d8%b1%d9%88%d8%b3-%d8%af%d8%a7%d9%85%d8%a7%d8%af-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86%db%8c

روش عجیب دعوت کردن زوج ایرانی

ماجرای گلدان های نهال مهر

مریم مومن زاده و میثم کارگر آزاد، عروس و دامادی هستند که تصمیم گرفتند در بزرگ ترین جشن زندگی شان یک کار متفاوت کنند؛ کاری که بتوانند با آن به عده ای کمک کنند و قرعه به نام کارتن خواب ها افتاد. آنها تصمیم گرفتند برای بهبودی معتادان کارتن خواب کاری انجام بدهند. همین نیت بهانه ای شد تا تصمیم بگیرند، به جای کارت عروسی، گلدان های کوچک «نهال مهر» را به دوستان و آشنایانشان بدهند؛ گلدان هایی که کارتن خواب های بهبودیافته پرورانده اند و آنها را می فروشند.

کمک به معتادان کارتن خواب

مریم می گوید:«ما دوست داشتیم در روز عروسی مان کاری کنیم که عده ای دیگر هم با ما خوشحال شوند؛ این شد که به فکر خریدن گلدان های «نهال مهر» افتادیم. گلدان هایی که با خریدش می توانیم به بهبود معتادان کارتن خواب کمک کنیم.»

او می افزاید:«شاید فکر خرید گلدان به جای کارت عروسی خیلی عجیب باشد، اما واقعا می توان تغییر را از هر جایی شروع کرد. یعنی می توان به جای اینکه از کارها و عادت هایی که همه عروس و دامادها انجام می دهند پیروی کنیم، خلاقیت به خرج بدهیم و کار متفاوتی کنیم. کاری که هم هدیه دادن گلدان در آن وجود دارد و هم کمک به بهبودی کارتن خواب ها. تصور کنید به جای کارت عروسی یک گلدان به آنها می دهیم که سبب می شود همیشه خاطره روز عروسی ما در ذهن شان بماند. زمان و محل مراسم را هم در کاغذ کوچکی که روی گلدان چسبیده، توضیح داده ایم.»

کارت دعوت ماندگار

میثم هم می گوید:«هدیه دادن گل چند فایده دارد. ما با این کار توانستیم به محیط زیست کمک کنیم و به جای اینکه کارت های کاغذی که بیشتر افراد آنها را دور می ریزند بخریم، گلدان هایی را هدیه می دهیم که سال ها در خانه هایشان به یادگار می ماند.»

او می افزاید:«از اینکه نماد زندگی مان گل است که می تواند رشد کند و باقی بماند، خیلی خوشحالم. شاید خیلی ها تصور کنند گلدان کاکتوس نمی تواند هدیه مناسبی باشد، اما این را باید بگویم به قول دوستانم در «جمعیت طلوع بی نشان ها» کاکتوسدر سخت ترین شرایط می تواند زندگی کند. درست مانند برخی معتادان کارتن خواب بهبودیافته که در سخت ترین شرایط توانسته اند زندگی کنند و حالا به جایی رسیده اند.»

میثم و مریم با هم قدمی جدید برداشته اند که هم به محیط زیست کمک کرده و هم به بهبود معتادان کارتن خواب که می خواهند از وضعیت گذشته شان رها شوند.

روش عجیب دعوت کردن زوج ایرانی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو

shoparak shop

پرداخت وجه درب منزل