عزیزانم هنگام نشستن, بزرگان و ریش سپیدان را بر خود مقدم بدانید.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » آرایش و زیبایی » روش هایی برای پاک کردن لکه و جای جوش

روش هایی برای پاک کردن لکه و جای جوش

روش هایی برای پاک کردن لکه و جای جوش

ماسک صورت دختر

برای درمان لکه ها حتما ابتدا جوش های صورت تان را از بین ببرید و سپس به فکر لکه های آن باشید. بهترین راه حل برای درمان لکه های جوش آن است که از همان ابتدا که جوش به وجود میاید از دستکاری آن بپرهیزید زیرا که این کار موجب ایجاد لکه های پوستی می شود. نوع لکه هایی که ایجاد می شود گوناگون است و با توجه به آن شیوه های درمان آن نیز متفاوت است.

وقتی جوش میزنیم چهار نوع جوشگاه یا جای جوش ممکن است باقی بماند؛ لک قرمز، لک تیره، فرورفتگی سطح پوست و برجستگی روی پوست.

برخی بیماران ۲ یا چند نوع از این آثار را همزمان در پوست خود دارند بنابراین دانستن اینکه با چه روش هایی میتوان جای این جوش ها را از بین برد، مهم است:

۱- لکه های قرمز :

ابتدا باید جوش های صورت کاملا درمان شوند. لکه های قرمز حداکثر ۶ ماه به دنبال بهبود جوش ها خودبه خود برطرف میشوند. اگر در برخی موارد مقاوم بودند و خودبه خود برطرف نشدند، با لیزر PDL میتوان آنها را درمان کرد. قبل از این اقدام باید مطمئن شد جوشها کاملا ریشه کن شدهاند.

۲- لکه های تیره :

ابتدا باید جوش های صورت کاملا درمان و از دستکاری جوش ها به طور جدی پرهیز شود. کرمهای لایه بردار راه اول درمان هستند. این کرم ها برای جلوگیری از عودکردن جوش ها موثرند. راه دوم، در صورت پاسخ نگرفتن از روش اول، پیلینگ یا میکرودرم ابریشن است. قبل از تمام این اقدام ها باید مطمئن شد جوش جدید ایجاد نمیشود.

۳- فرورفتگی سطح پوست :

فقط در برخی از افراد مبتلا به جوش، فرورفتگی روی پوست ایجاد میشود و این افراد به طور ژنتیکی مستعد این عارضه هستند. راه اول درمان، مصرف آکوتان است. اکوتان جوش ها را ریشه کن و از به وجود آمدن فرورفتگی های جدی پیشگیری میکند. آکوتان در بهبود فرورفتگی ها کمی موثر است. یک سال پس از مصرف آخرین اکوتان، اگر همچنان جاهای فرورفته باقی مانده بود، بهترین درمان لیزر فراکشنال CO2 است. البته فررفتگی های ناشی از جوش انواع مختلف دارند. برخی مثل دهانه چاه دیواره های عمودی و تیز دارند که در این موارد لیزر بهترین روش درمانی است و برخی مثل دره، دیواره های شیبدار دارند که در این صورت، بهترین راه، ابتدا عمل بازسازی سابسیژن و سپس لیزر خواهد بود. با وجود لیزر فراکشنال CO2، «درمابریشن» و «پانچ» منسوخ شده است.

۴- برجستگی روی سطح پوست :

این عارضه کمتر از موارد دیگر شایع است. اگر برجستگی به شکل گوشت اضافه یا «کلویید» در ناحیه بالای کمر و پشت و سینه ها ایجاد شود، بهترین راه درمان، تزریق آمپول کورتون همراه لیزر PDL است (باید جلسه های مکرر این کار انجام شود)، اما اگر به شکل برجستگیهای ریز روی چانه یا بینی ایجاد شود، بهترین روش از بین بردن آنها لیزر CO2 معمولی است.

منبع :hidoctor.ir

دانلود
امتیاز 5.00 ( 2 رای )

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو