به عهد و پیمان خود وفا کنید (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
A
خانه » کامپیوتر و اینترنت » دختر جوان شهریه دانشگاه خود را از حساب پدر دوستش پرداخت کرد

دختر جوان شهریه دانشگاه خود را از حساب پدر دوستش پرداخت کرد

با تلاش ماموران پلیس فتا دختر جوانی که با دسترسی به اطلاعات بانکی یکی از شهروندان اقدام به پرداخت شهریه دانشگاه خود از حساب وی می نمود شناسایی شد.

دختر جوان شهریه دانشگاه خود را از حساب پدر دوستش پرداخت کرد

به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ سرگرد سرحدی در تشریح این خبر گفت: شاکی به همراه مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و از برداشت مبلغ قابل توجهی از حساب بانکی‌اش به وسیله فرد ناشناسی خبر داد که در پی آن پرونده تشکیل و در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

عبارات مهم : مراجع قضایی – کارت بانکی
وی ادامه داد: بعد از انجام بررسی های فنی و تخصصی کارشناسان پلیس فتا مشخص شد مبلغ برداشتی صرف پرداخت شهریه دختر دانشجویی در یکی از دانشگاه‌های شهر زاهدان شده است که با پیگیری سرنخ‌ها دختر جوان شناسایی و به این پلیس احضار شد.

این مقام انتظامی در ادامه توضیحات خود افزود: دختر جوان که در برابر پلیس غافلگیر شده است بود در اعترافات خود بیان کرد، چندی پیش جزوه یکی از همکلاسی‌های خود را به امانت گرفتم‌، در هنگام مطالعه آن متوجه شدم تمام اطلاعات حساب بانکی پدر خود را روی آن نوشته، آن را برداشتم و با وارد کردن اطلاعات اقدام به پرداخت شهریه دانشگاه خود کردم .

رئیس پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان ضمن اشاره به تحویل متهم به مراجع قضایی عنوان‌کرد: برداشت‌های غیر مجاز از حساب بانکی یکی از شایع‌ترین تخلفات مالی در اینترنت می‌باشد، لذا مورد نیاز است شهروندان آگاهی خود در خصوص این‌گونه جرائم را ارتقاء داده و به هیچ عنوان اطلاعات کارت بانکی مانند رمز دوم،cvv2 را که می‌تواند زمینه سوء استفاده را در اختیار افراد سودجو قرار دهد در دسترس دیگران قرار ندهند.

وی ادامه داد: متاسفانه زیاد برداشت‌های غیر مجاز به خاطر عدم رعایت پرسشها راحت ایمنی از سوی شهروندان هست. آیا که این عزیزان در حفظ و نگهداری اطلاعات بانکی خود کوتاهی می‌کنند.

دختر جوان شهریه دانشگاه خود را از حساب پدر دوستش پرداخت کرد

سرگرد سرحدی با بیان اینکه رمز اول و دوم کارت بانکی شهروندان محرمانه هست، گفت: از ارائه اطلاعات محرمانه کارت خود به دیگران خودداری کنید و به صورت دوره ای حتما رمز اول و دوم کارت خود را عوض کردن دهید و رمزی گزینش نمائید که قابل حدس زدن نباشد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: مراجع قضایی | کارت بانکی | دانشگاه | اینترنت | اطلاعات | استفاده | محرمانه | دانشگاه

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو