کارتان را آغاز کنید، توانایی انجامش بدنبال می آید. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار جامعه و عمومی » در هر ساعت ۶ تهرانی از دنیا رفت، جزئیاتی از آمار فوت در استان تهران

در هر ساعت ۶ تهرانی از دنیا رفت، جزئیاتی از آمار فوت در استان تهران

آمارهای اداره ثبت احوال استان پایتخت کشور عزیزمان ایران جزئیاتی در مورد وفات ثبت شده است در استان را نشان می‌دهد که از میان آنها می‌توان به موارد

در هر ساعت 6 تهرانی از دنیا رفت، جزئیاتی از آمار فوت در استان تهران

آمارهای اداره ثبت احوال استان پایتخت کشور عزیزمان ایران جزئیاتی در مورد وفات ثبت شده است در استان را نشان می دهد که از میان آنها می توان به موارد مختلفی از جمله میانگین سنی فوت شدگان، مقایسه سنی مردان و زنان و دلایل متفاوت فوت، مانند خودکشی، شهادت و امراض اشاره کرد.

سال ۹۵، در هر ساعت ۶ تهرانی از دنیا رفت/افزایش دو برابری خودکشی

بر اساس آمارهای ثبت شده است در اداره ثبت احوال استان پایتخت کشور عزیزمان ایران در سال ۹۵، تعداد کل اسناد تنظیم شده است جهت مناسبت وفات برابر با ۵۵ هزار و ۸۶ مورد بود که نسبت به سال قبل از آن ۱٫۴ درصد زیاد کردن داشته هست. ۵۶ درصد(۳۰ هزار و ۹۷۴ نفر) از این تعداد را مردان و ۴۴ درصد(۲۳ هزار و ۷۹۷ نفر) را زنان تشکیل می دهند. میانگین سنی فوت شدگان مرد، در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران ۶۷ سال و زنان ۷۵ سال ثبت شده است است.

عبارات مهم : بیماری های قلبی – علت خودکشی
زنان تهرانی، دیرتر از مردان فوت کرده اند

مقایسه آمارهای ثبتی مربوط به رویدادهای تولد و وفات بر اساس آمار سال های ۸۹ تا ۹۵ نشان می دهد که کل اسناد تنظیم شده است جهت مناسبت فوت تقریبا روند ثابتی داشته و در این بازه زمانی تعداد تولدها تقریبا چهار برابر فوتی ها بوده است که بر اساس این آمارها میزان خام فوت و میر استان پایتخت کشور عزیزمان ایران در سال گذشته ۴٫۲ نفر در یکهزار نفر بود و در تمام گروه های سنی تعداد فوت شدگان زن از مردان کمتر بوده است و تنها در گروه سنی ۷۵ سال به بالا فوت زنان و مردان برابر است.

بیماری های قلبی و عروقی، بیشترین عامل فوت تهرانی ها

 آمارها نشان می دهد که به طور میانگین در هر ساعت، ۶ نفر در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران جان خود را از دست می دهند که علت ۴۴ درصد از فوت ها «بیماری های قلبی و عروقی» بوده هست. این امراض در سال ۹۴ هم به عنوان عامل مهم فوت و میر در پایتخت کشور عزیزمان ایران آشنا شده است و ۴۰ درصد از فوت های ثبت شده است را مشمول بر می شدند.

عوامل دیگری از جمله بیماری های مربوط به دستگاه تنفسی(۱۱٫۶۴ درصد)، سرطان ها و تومورها(۱۰٫۵۱درصد )، بیماری های عفونی و انگلی( ۹٫۳۳ درصد)، ناهنجاری های مادرزادی(۶٫۹۱ درصد)، حوادث غیرعمدی(۴٫۳۲ درصد) و دستگاه گوارشی(۳٫۴۱ درصد) در رده های بعدی بیشترین علت فوت و میرهای استان پایتخت کشور عزیزمان ایران قرار دارند.

در سال ۹۵ بیماری های «سیستم عصبی» علت فوت ۴۹۱ نفر و بیماری های «غدد، تغذیه و متابولیک» نیز علت فوت ۶۳۳ نفر بوده است که در مقایسه با سال ۹۴ کم کردن داشته است.

همچنین ۲۳۷۹ نفر از تهرانی ها سال گذشته در «حوادث غیرعمدی» جانشان را از دست داده اند که در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۴ که ۲۶۰۹ نفر بوده هست، با کم کردن حدود ۲۰۰ نفری روبه رو بوده ایم.

هشت تهرانی به علت خشونت فوت کردند

«خشونت به وسیله دیگران»، جان ۸ نفر را در پایتخت کشور عزیزمان ایران گرفت و از میان شهرستان های استان پایتخت کشور عزیزمان ایران که این علت فوت در آنها ثبت شده، تنها شهرستان پیشوا دارای ۲ مورد است و در سایر شهرستان ها یا یک مورد گزارش شده است و یا اینکه اصلاچنین موردی ثبت نشده است.

شهریار، صدرنشین آمار فوت به علت خودکشی

آمار خودکشی سال ۹۵ نیز با زیاد کردن حدودا دو برابری نسبت به سال ۹۴ همراه بوده هست. به طوریکه در سال گذشته ۴۱ نفر در پایتخت کشور عزیزمان ایران خودکشی کرده اند که ۳۱ نفر از آنها مرد و ۱۰ نفر زن بوده اند ولی آمارهای سال ۹۴ حکایت از خودکشی ۲۲ نفر دارد که از این میان تنها ۲ نفر زن بوده اند. در میان شهرستان های استان پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز بیشترین آمار خودکشی به نام شهرستان شهریار ثبت شده است هست. بر این اساس از ۴۱ خودکشی ثبت شده است در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران تنها ۲۷ نفر در شهریار خودکشی کرده اند که ۲۰ نفر از آنان مرد و ۷ نفر زن بوده اند.

«انواع تومورها و سرطان ها» هم جان ۵۷۹۱ تهرانی را گرفت و این عامل نسبت به سال ۹۴ که ۶۰۲۴ مورد فوتی جهت آن ثبت شده است بود؛ کم کردن نشان می دهد.

۱۰۰ تهرانی، شهید شدند

سال گذشته همچنین ۱۰۰ مرد تهرانی شهید شدند که ثبت شهادت ۹۷ نفر از آنان در شهرستان پایتخت کشور عزیزمان ایران و در هر کدام از شهرستان های اسلامشهر، قرچک و ورامین نیز یک مورد شهادت به ثبت رسیده هست، در حالیکه بر اساس آمارهای سال۹۴، تعداد شهادت های ثبت شده است ۷۸ مورد بود که ثبت شهادت یک زن هم در میان آنها به چشم میخورد.

«علائم و حالات بد تعریف شده است و مبهم» علتی است که ۲۴۴۸ نفر به خاطر آن فوت کردند. در سال گذشته همچنین یک مورد فوتی ها هم به دلیل«عوارض حاملگی و زایمان»، در شهرستان اسلامشهر ثبت شده است است.

به علت «ناهنجاری کروموزومی» نیز در سال ۹۵، ۳۸۰۴ نفر جان خود را از دست دادند و این در حالی است که در سال ۹۴ این عامل علت فوت ۳۹۵ نفر بود و در طول یک سال زیاد کردن قابل توجهی داشته است.

علت نامعلوم فوت هم عاملی است که در سال ۹۵ نسبت به سال قبل از آن، کم کردن محسوسی داشت و از  ۳۵۷۱ نفر در سال ۹۴ به ۲۸۴ نفر در سال ۹۵ رسیده است.

 

در هر ساعت ۶ تهرانی از دنیا رفت، جزئیاتی از آمار فوت در استان تهران

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

واژه های کلیدی: بیماری های قلبی | علت خودکشی | تهرانی ها | مقایسه | خودکشی | بیماری | مردان | ایران | تهرانی

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو