کارتان را آغاز کنید، توانایی انجامش بدنبال می آید. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » خانم‌ های عینکی چطور آرایش کنند؟

خانم‌ های عینکی چطور آرایش کنند؟

شايد شما هم مثل خيلي از خانم‌ها مجبوريد چشم‌هاي‌تان را پشت ويترين عينك بگذاريد و موقع آرايش‌كردن چشم كه می‌رسد، گيج می‌شوید. بعضي‌وقت‌ها هم از

خانم‌ های عینکی چطور آرایش کنند؟

شايد شما هم مثل خيلي از زن ها مجبوريد چشم هاي تان را پشت ويترين عينك بگذاريد و موقع آرايش كردن چشم كه می رسد، گيج می شوید. بعضي وقت ها هم از خير آرايش چشم می گذرید و فكر مي كنيد كه آرايش چشم براي يك عينكي وقت تلف كردن هست، ولي اين را بدانيد كه با يك آرايش جزئي چشم شما از پشت عينك بيشتر جلوه مي کند.

خانم‌ های عینکی چطور آرایش کنند؟

فقط كافي است نكات آرايشي و ميزان آرايشي را كه بايد بكنيد تا با عينك تان هماهنگ شود، بدانيد. در اين صفحه سارا امينيان، كارشناس آرايشگري، تكنيك هاي آرايش براي زن هاي عينكي را به شما آموزش مي دهد تا با بودن عينك هم زيبا باشيد.

سايه را فراموش كنيد

شما زن هاي عينكي بهتر از هر كسي مي دانيد كه عينك تقريبا تمام پلك شما را می پوشاند؛ بعد براي آرايش چشم تان نيازي به سايه نيست و بايد بی خیال آرايش پلك شويد، ولي اگر دوست داريد پلك هاي تان رنگ داشته باشد، از يك رنگ خنثي و ملايم استفاده كنيد.

روي چشم ها تمركز كنيد

آرايش چشم كليدي براي ايجاد هر سبك آرايشي هست. ما علی رغم تصور همه كه مي گويند آرايش پشت عينك ديده نمی شود، به شما مي گوييم كه شما می توانید با استفاده از خط چشم پهن، فرمژه و ريمل حجم دهنده به چشمان تان جلوه بيشتري بدهيد كه حتي از پشت شيشه عينك مشخص هست. البته كشيدن خط چشم بستگي به اندازه فريم عينك تان دارد كه خط چشم را نازك يا پهن بكشيد.

نگاه ها را از عينك تان دور كنيد

اگر جزو آن دسته از افرادي هستيد كه از عينك زدن خجالت می کشند يا احساس مي كنيد اگر عينك بزنيد زشت می شوید، سعي كنيد با آرايش كردن درست نگاه هاي اطرافيان را از روي عينك خود دور كنيد و توجه ارزش را به زيبايي صورت تان جلب كنيد. براي اين كار آرايش لب ها بهترين گزينه هست. براي آرايش لب هاي تان استفاده از رژهاي صورتي، قرمز و بنفش می تواند به شما در اين زمينه كمك كند تا نگاه ها به سمت رنگ لب برود.

شايد شما هم مثل خيلي از خانم‌ها مجبوريد چشم‌هاي‌تان را پشت ويترين عينك بگذاريد و موقع آرايش‌كردن چشم كه می‌رسد، گيج می‌شوید. بعضي‌وقت‌ها هم از

رژگونه بزنيد

تابه حال دقت كرده ايد كه وقتي عينك می زنید و می خندید، عينك در جايي به صورت تان برخورد مي كند. از همان نقطه خط رژگونه را شروع كنيد تا صورت تان طبيعي به نظر برسد و پوست گونه تان درخشنده و براق شود.

فرم ابروهاي تان را درست كنيد

ابروهاي خوش حالت و خوش فرم راز بزرگي در ايجاد تناسب و زيبايي در صورت هست. اگر استفاده هميشگي از عينك طبي اين ذهنيت را در شما ايجاد كرده كه نيازي به تميز كردن مداوم ابروها و خوش فرم نگه داشتن آن ها نداريد، سخت در اشتباهيد. با وجود عينكي بودن بايد به فرم و زيبايي ابروهاي تان اهميت بدهيد و بدانيد به همان اندازه در زيبايي صورت شما نقش دارد.

مژه ها را نمايان تر كنيد

از ريمل هاي چندكاره جهت فر دادن و صاف كردن مژه ها استفاده كرده و به سمت بالا حالت دهيد. اگر مژه هاي تان بلند هست، از يك ريمل ضدآب استفاده كنيد. قبل از حالت دادن به مژه، اندكي از ريمل را در قسمت بالايي مژه تان قرار دهيد و سپس از پايين به بالا و از نزديكي ريشه ريمل زدن را شروع كنيد. همچنين می توانید از خط چشم مايع در نزديكي قسمت انتهايي مژه استفاده كنيد. براي افراد عينكي ريمل هاي مشكي، گزینش بهتري از ريمل هاي قهوه ای هست. چند مرتبه مژه هاي تان را فر دهيد تا حالت فر به خود بگيرند. با تركيب ريمل و فرمژه زماني كه عينك می زنید، مژه هاي تان خيلي زيبا تر جلوه خواهند كرد.

اگر چشم هاي تان پف دارد…

اگر زير چشم هاي تان پف دارد يا هاله سیاه رنگی ایجادشده، از كانسيلر براي محو كردن آن ها استفاده كنيد. در پايان هم با يك لايه پودر صورت آن را تثبيت كنيد. كانسيلر در افراد عينكي كاربرد بيشتري دارد؛ چون استفاده مداوم از عينك در زير چشم سايه ايجاد مي كند و محوكننده هاي روشن كه نور اضافي را منعكس مي كنند، در از بين بردن اين سايه موثر خواهند بود.

خانم‌ های عینکی چطور آرایش کنند؟

فريم عينك تان چه شكلي است؟

وقتي می خواهید آرايش كنيد، حتما به فريم عينك تان توجه كنيد. اگر عينك تان فريم ندارد يا فريم سبكي دارد، سعي كنيد ظاهرتان طبیعی تر باشد تا صورت تان جالب تر شود و رنگ هايي را براي آرايش تان گزینش كنيد كه بر زيبايي چشم و رنگ پوست تان اضافه كند. براي اين كار مورد نیاز نيست كاري كنيد كه آرايش تان با عينك سازگاري داشته باشد! آرايش تان را با رنگ هاي خوب در زير عينك به نمايش بگذاريد.

دوربين يا نزدیک بین!

اگر چشمان تان دوربين است و شماره چشم تان بالاست، بايد بدانيد كه چشم ها پشت عدسی های اين عينك ها درشت تر به نظر می رسند. بعد بهتر است براي آرايش كردن چشم از سايه هاي تيره تر در اطراف چشم ها استفاده كنيد تا چشم هاي تان را کوچک تر نشان دهند. هرگز گوشه داخلي چشم را روشن نكنيد؛ چون چشم ها را بزرگ تر نشان خواهد داد. از يك رنگ سايه در پشت چشم استفاده كنيد و خط چشم تيره بكشيد. رعايت كردن این ها باعث می شود تأثیر عينك بر صورت تان كم شود.

اگر شماره چشم هاي تان پايين است و از عينك نزدیک بین استفاده مي كنيد، چشم هاي تان پشت عينك کوچک تر نشان داده می شود. براي اين كه بتوانيد چشم هاي تان را درشت تر نشان دهيد، بهتر است كه در بالاي چشم از خط چشم استفاده كرده و پشت پلك را با سايه هاي سبك تر و روشن تر بپوشانيد تا چشم های تان بزرگ تر به نظر برسد. همچنين می توانید گوشه داخلي چشم را روشن تر كنيد.

ایده آل

شايد شما هم مثل خيلي از خانم‌ها مجبوريد چشم‌هاي‌تان را پشت ويترين عينك بگذاريد و موقع آرايش‌كردن چشم كه می‌رسد، گيج می‌شوید. بعضي‌وقت‌ها هم از

واژه های کلیدی: آرايشگري | استفاده | آرايشگر | آرايش | رژگونه | آرایش با توجه به فرم عینک | آرایش خانم‌ های عینکی | آرایش صحیح چشم پف کرده

خانم‌ های عینکی چطور آرایش کنند؟

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو