آینده را قضا و قدر می سازد و امید و تلاش تو آن را می گذراند.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » صادرات ۵ میلیارد مترمکعب گاز در ۵ ماه نخست امسال

صادرات ۵ میلیارد مترمکعب گاز در ۵ ماه نخست امسال

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز کشور عزیزمان ایران از زیاد کردن ۶۴ درصدی صادرات گاز کشور عزیزمان ایران در پنج ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال

صادرات ۵ میلیارد مترمکعب گاز در ۵ ماه نخست امسال

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان به نقل از شانا، مهدی جمشیدی‌دانا اظهار کرد: کشور عزیزمان ایران در پنج ماه نخست امسال به طور میانگین ۳۴,۸ میلیون مترمکعب در روز گاز صادر کرده که این رقم در مدت مشابه پارسال، ۲۱.۳ میلیون مترمکعب در روز بوده است.

وی، مجموع صادرات گاز کشور عزیزمان ایران در پنج ماه نخست امسال را بیش از پنج میلیارد مترمکعب بیان کرد و افزود: این رقم پارسال، ۳,۲ میلیارد مترمکعب بوده است.

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز کشور عزیزمان ایران در باره ارسال گاز به نیروگاه‌ها نیز در همین بازه زمانی اظهار کرد: ارسال گاز به نیروگاه‌ها نیز به طور میانگین از ۲۰۴ میلیون مترمکعب در روز به بیش از ۲۱۴ میلیون مترمکعب رسیده است که رشد پنج درصدی را نشان می‌دهد.

صادرات ۵ میلیارد مترمکعب گاز در ۵ ماه نخست امسال

جمشیدی‌دانا با بیان این که مجموع گاز تحویلی به نیروگاه‌ها در پنج ماه نخست امسال رشد قابل توجهی داشته هست، تصریح کرد: مجموع گاز تحویلی به نیروگاه‌ها در پنج ماه نخست امسال ۳۳ میلیارد مترمکعب بوده است در حالی که این رقم در سال ۹۵، ۳۱,۵ میلیارد مترمکعب بوده است.

وی، روند مصرف گاز در صنایع عمده را در پنج ماه نخست امسال افزایشی اعلام کرد و گفت: مصرف گاز در صنایع عمده از ۹۶,۷ میلیون مترمکعب در روز به ۱۰۰ میلیون مترمکعب رسیده است که حاکی از زیاد کردن ۵.۳ درصدی است.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: نیروگاه | صادرات | نیروگاه | ایران | ارسال | میلیون | صادرات گاز | نیروگاه

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو