سعی کنید اشتباهات دیگران را ببخشید، حس انتقام انرژی منفی دارد.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار ورزشی » فوتبال رونده پرسپولیس با چاشنی تعویض های طلایی , تحلیل فنی بازی برگشت پرسپولیس برابر الاهلی

فوتبال رونده پرسپولیس با چاشنی تعویض های طلایی , تحلیل فنی بازی برگشت پرسپولیس برابر الاهلی

پرسپولیس تیم خوب این روزهای فوتبال کشور عزیزمان ایران در مجموع دو بازی، ۵ بر ۳ از سد الاهلی عربستان گذشت. بازی خوب این تیم در بازی برگشت

فوتبال رونده پرسپولیس با چاشنی تعویض های طلایی , تحلیل فنی بازی برگشت پرسپولیس برابر الاهلی

وب سایت رسمی برنامه نود- پرسپولیس تیم خوب این روزهای فوتبال کشور عزیزمان ایران در مجموع دو بازی، ۵ بر ۳ از سد الاهلی عربستان گذشت. بازی خوب این تیم در بازی برگشت و در حالیکه ده نفره بود مطمئنا تا مدتها در یادها می ماند.

در بازی رفت که پرسپولیس توانست به بازی برگردد و بازی باخته را با مساوی به آخر برساند ، تفکرات و تجربه سرمربی بر تفکرات کادر فنی الاهلی پیروز شد. در همان بازی رفت و و حتی در بازی برگشت این برانکو بود که با تعویض های تهاجمی و رونده تر، در برابر تعویضهای تدافعی سرگئی ربروف، سرمربی الاهلی را مغلوب کرد.

از تعویض ها در هر دو بازی یاد کردیم. تفاوت را می شود در همین تعویض ها جستجو کرد و این ماجرا در بازی برگشت پررنگ تر بود. در واقع برانکو با ورود بشار رسن به جای مسلمان خط هافبک  پرسپولیس را رونده تر کرد و تحرک رسن در کل عرض زمین حریف، دفاع تیم الاهلی را به عقب بازگرداند.

فوتبال رونده پرسپولیس با چاشنی تعویض های طلایی , تحلیل فنی بازی برگشت پرسپولیس برابر الاهلی

در ابتدا شاید تصور شود که آیا گادوین منشا جایگزین علیپوری آمد که با تکنیک خوب و فرار های انفجاری بارها تیم حریف را به چالش کشید و حتی با فرار عالی خود زشت گل اول هم شد .ظرافت تعویض در این بود که علیپور شاید در حرکات پا به توپ می توانست خوب باشد،  اما قدرت بدنی او بسیار تحلیل رفته بود و در درگیری های تن به تن کم می آورد و برانکو با آوردن منشا خواست در حفظ توپ و قدرت درگیری توان تیمی پرسپولیس را بهتر کند، هرچند که حرکات پا به توپ و قدرتی منشا و همچنین تاثیر زیاد او  روی ارسالها و استفاده از ضربات ایستگاهی نشانه مهم برانکو بود.

در تعویض سوم برانکو با آوردن شایان مصلح در دفاع چپ ، عملا قدرت مانور و نفوذ امیری را زیاد کرد. چون امیری جهت کمک به علیزاده که خسته شده است بود مجبور بود زیاد به دفاع تیمی متمرکز باشد. در هر دو گل، نفوذ از جناح چپ پرسپولیس بود یعنی نقطه برابر جناح حمله کننده به الاهلی.  البته پرسپولیس با چند پاس بلند توانست دفاع حریف را به وسط بکشاند تا جناحین الاهلی خالی شود و به دنبال آن راه جهت نفوذ بازیکنان رونده باز تر شود.

در واقع چون حملات تيم الاهلی از جناح راست آنها بود ، با آوردن مصلح و تقویت سمت چپ تیم و آزاد شدن امیری، حملات از نقطه قوت پرسپولیس شدت گرفت. برانکو نقطه قدرت تیمی خود را جهت تضعیف نقطه قوت حریف ، هزینه نکرد و نشان داد که در فوتبال باید بر استراتژی و تاکتیک مهم تیم اصرار ورزید.

برسیم به تیم بازنده یعنی الاهلی عربستان، آنها بعد از ۱۰ نفره شدن پرسپولیس باز هم با تک مهاجم در راس تیم خود بازی را ادامه دادند و این همان توصیه ای بود که برانکو را خوشحال کرد. اگر الاهلی با دو مهاجم ثابت در قلب دفاع پرسپولیس بازی می کرد، آن وقت دفاع چهار نفره پرسپولیس باید جمع تر می شد و جهت نفوذ، گوشهای تیم الاهلی ( بخصوص از سمت راست بوسیله بازیکن برزیلی خود یعنی لئوناردو) کار راحت تری داشتند.

پرسپولیس تیم خوب این روزهای فوتبال کشور عزیزمان ایران در مجموع دو بازی، ۵ بر ۳ از سد الاهلی عربستان گذشت. بازی خوب این تیم در بازی برگشت

این توصیه را نباید فراموش کرد که تیم الاهلی به بازی سرعت نمی داد. آنها  توپ را در عرض زمین به گردش در می آوردند ولی با سرعت کم و این به پرسپولیس ۱۰ نفره وقت جابجایی می داد و حتی وقت بازگشت نفرات حمله کننده آنها را هم فراهم می کرد که این مورد نشان داد، سرمربی تیم عربستانی، تجربه بازیهای حساس و حذفی را ندارد.  او می خواست با یک تساوی به آخر بازی امیدوار باشد ولی تفکرات و عوض کردن شعاع حرکتی بازیکنان بوسیله کادر فنی پرسپولیس هیجان و ذات فوتبال روز دنیا جهت تلاش و  جنگیدن تا آخر سوت بازی را به نمایش گذاشت.

رضا پرکاس

مربی فوتبال در آلمان

واژه های کلیدی: سرمربی تیم | پرسپولیس | عربستان | عربستانی | عربستان، | فوتبال | سرمربی | برانکو

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو