یكدیگر را مسخره نكنید (اگر دین دارید)
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
A
خانه » اخبار » اخبار اقتصادی » دستور پوتین جهت تامین ۲۰ درصدی مواد غذایی روسیه از کشور عزیزمان ایران

دستور پوتین جهت تامین ۲۰ درصدی مواد غذایی روسیه از کشور عزیزمان ایران

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت:دستور خاص پوتین جهت تامین ۲۰ درصدی مواد غذایی و تولیدات صنعتی روسیه از ایران،فرصتی خاص به شمار می رود.

دستور پوتین جهت تامین 20 درصدی مواد غذایی روسیه از کشور عزیزمان ایران

محمد امامی امین،معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان،اظهار کرد:کشور کشور عزیزمان ایران از ظرفیت های تولیدی متنوع و قابل توجهی برخوردار است که باید از این توانمندی در جهت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی،ارتقای بنیه اقتصادی و اشتغالزایی هر چه زیاد استفاده شود.

وی افزود:بر اساس بازرسی های انجام شده،ظرفیت تولیدی موجود در کشور ایران،تامین کننده نیاز ۱۶۰ میلیون نفر خواهد بود و با در نظر گرفتن جمعیت ۸۰ میلیونی کشور عزیزمان ایران به عمق این وقت ها و ظرفیت ها پی خواهیم برد،امری که تحقق آن مستلزم برنامه ریزی مدون و تلاش جهت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

امامی امین در ادامه با اشاره به نقش حائز اهمیت صادرات در شکوفایی اقتصادی کشور گفت:پوتین بصورت خاص دستور داده که تجار روسی،۲۰ درصد از نیاز کشور مذکور در بخش مواد غذایی و تولیدات و محصولات صنعتی را از کشور عزیزمان ایران تامین کنند که ارزش مالی آن،حدود ۴۰ میلیارد دلار برآورد می شود،اما اکنون تراز تجاری ما با این کشور،۵۰۰ میلیون دلار است.

دستور پوتین جهت تامین ۲۰ درصدی مواد غذایی روسیه از کشور عزیزمان ایران

وی بیان کرد:در همسایگی ما،سهم تجارت کشوری همچون ترکیه با روسیه،۴۰ میلیارد دلار می باشد،آن هم در شرایطی که بُعد مسافت آن با این کشور،دو برابر کشور عزیزمان ایران می باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت:هر آنچه در تولیدِ داخلی به توفیق بیشتری نائل شویم به همان میزان شاهد توسعه اقتصادی افزون تری خواهیم بود و این مهم جزو با توجه خاص به سیاست های اقتصاد مقاومتی محقق نخواهد شد.

امامی امین عنوان کرد:یکی از خواستگاه های قابل توجه تولید در کشور به حوزه های روستایی معطوف می شود،عرصه ای که متاسفانه به علت بعضی از سیاست گذاری های غلط در ادوار گذشته،دچار پرسشها جدی و عدیده شد که بر هم خوردن موازنه جمعیت روستایی و مهاجرت های بی رویه از نمونه های آن به شمار می رود.

وی در خاتمه یادآور شد:پرداخت ارزش افزوده به روستاها و زیاد کردن چندین برابری آن،فرصتی خاص را جهت اشتغالزایی و توسعه پایدار روستایی ایجاد کرده و امید آن می رود مدیریت روستایی با اتخاذ تدابیر هوشمندانه و تامین تمهیدات مقتضی و موثر در این جهت گام بردارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت:دستور خاص پوتین جهت تامین ۲۰ درصدی مواد غذایی و تولیدات صنعتی روسیه از ایران،فرصتی خاص به شمار می رود.

انتهای پیام/

تراز تجاری کشور عزیزمان ایران و روسیه،۵۰۰ میلیون دلار است

واژه های کلیدی: مواد غذایی | محمد امامی | اقتصاد | میلیونی | اقتصادی | پوتین | سیاست | روسیه | ایران | میلیون

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو