حافظه، پرونده تخيل و گنجينه عقل، دفتر ثبت وجدان و مخزن انديشه است.(بازيل
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » روش های مواظبت از پوست

روش های مواظبت از پوست

بعضی کارها خود سرانه و غیر بهداشتی از جمله ترکاندن جوش و هم چنین حساس شدن و دست زدن زیاد به محلی که

روش های مواظبت از پوست

برخی کارها خود سرانه و غیر بهداشتی از جمله ترکاندن جوش و هم چنین حساس شدن و دست زدن زیاد به محلی که دچار حساسیت شده است است باعث می شود نه تنها روند اصلاح محل آسیب دیده سریع تر درمان نشود بلکه پوست حساس تر و آسیب پذیر تر شود.

صورت سرویس سبک زندگی فردا؛ بشیر قلی زاده سرچشمه: داشتن یک پوست صاف و براق خواسته همه انسان ها هست. ولی این خواسته نباید باعث شود که هر کاری که دوست دارید و فکر می کنید درست است روی آن اعمال کنید. شما در مواظبت از پوست باید یکسری نکات مهم را در نظر داشته باشید. در ادامه این گزارش با این نکات آشنا می شوید.
۱- هرگز جوش صورت را نترکانید
هنگامی که یک جوش بزرگ، قرمز و تلخ روی صورتتان ظاهر می شود شاید راحت ترین راه ترکاندن آن باشد، ولی جفری عزیزویتز، متخصص پوست می گوید. ترکاندن جوش بزرگ روی صورت بسیار وسوسه انگیز است ولی امکان دارد همین کار باعث اختلالاتی چون عفونت و التهاب و حتی زخم روی پوست شود. وی در ادامه می گوید اگر یک جوش بزرگ روی صورتتان ظاهر شد بهتر است به یک متخصص پوست مراجعه کنید.

روش های مواظبت از پوست

۲- هرگز منزل خود را بدون استفاده از کرم های ضد آفتاب ترک نکنید
شاید در پاره ای از مواقع که دوست دارید به تفریح بروید در مورد استفاده از کرم های ضد آفتاب دچار سستی شوید. ولی توجه داشته باشید استفاده از کرم های ضد آفتاب بسیار مهم هست. دکتر Fromowitz در این باره می گوید؛ کرم های ضد آفتاب را بخشی از کار های روزانه خود قرار دهید که باید قبل از بیرون آمدن از منزل انجام گیرد. هنگامی که شما بدون استفاده از کرم ضد آفتاب زیر نور مستقیم آفتاب قرار می گیرید احتمال مبتلا شدن به سرطان پوست را در خود زیاد کردن می دهید همچنین نور خورشید باعث آسیب دیدن کلاژن پوست شده است که در نتیجه پوستتان دچار چین و چرک می شود.
اگر شما قصد دارید که به طور گسترده در زیر نور خورشید قرار گیرد، کارها حفاظتی بیشتری همچون استفاده از لباس های محافظتی و گذاشتن کلاه را از یاد نبرید اللخصوص در ساعت های اوج گرما که خورشید مستقیم روی زمین می تابد.

۳- مراقب خوددرمانی خود باشید
یکی از درمان های معمولی جهت رهایی از آکنه های روی پوست استفاده از آب لیمو است از آنجایی که آب لیمو دارای آنتی اکسیدان ها و فواید آنتی بیوتیک هست، منطق می گوید که این ماده جهت نابودی آکنه ها می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. با این حال این مواد در نوسازی و بهبود کششی پوست نیز تاثیر زیادی دارند. ولی می توانند مشکلاتی را جهت پوست ایجاد کنند.
Alejandra Vivas، متخصص پوست، می گوید: استفاده کردن از آبلیمو همراه است با یک واکنش” فوتوکسوکتیک ” که می تواند رنگ دانه هایی زیر پوست ایجاد کند و تا ماه ها باقی بماند بعد نمی توان با هر روشی به درمان آکنه و جوش های روی پوست اقدام کرد.

۴- هرگز در تاتو زدن از قلم سفید استفاده نکنید
همه می دانیم که خالکوبی دائمی هست، مگر اینکه با درمان لیزری محو شود. ولی بیاد داشته باشید که بدترین جوهر جهت خالکوبی کردن جوهر سفید هست. محققان می گویند جوهر سفید در اکثر مواقع با درمان لیزری پاک نمی شود در پاره ای از مواقع استفاده از لیزر جهت نابودی تاتو کاملا برعکس عمل می کند تا جایی که تاتو رنگ سفید خود را از دست داد و به رنگ سیاه در می آید. مورد نیاز به ذکر است بعضی دیگر از رنگ ها چون، رنگ زرد و سبز نیز به مشکل با لیزر محو می شوند از این رو تا جایی که امکان دارد از این گونه رنگ ها جهت تاتو زدن استفاده نکنید عالی ترین رنگ ها جهت تاتو زدن رنگ سیاه و آبی تیره است.

بعضی کارها خود سرانه و غیر بهداشتی از جمله ترکاندن جوش و هم چنین حساس شدن و دست زدن زیاد به محلی که

۵- از محصولات بی هویت استفاده نکنید
پوست شما بسیار گرانبها است و ظریف بودن آن باعث شده است است که خیلی سریع جنبش شده است و آسیب ببیند. و هیچ چیز زیاد از کرم و لوسیون ها با پوست در ارتباط نیست. دکتر Fromowitz می گوید: “هرگز از محصولاتی استفاده نکنید که مواد تشکیل دهنده آنها مشخص نیست، شما باید بدانید چه چیزی روی پوستتان می مالید. اگر در مورد کرم و یا لوسیونی شک دارید به هیچ وجه از آن استفاده نکنید جهت اینکه مطمئن شوید کدام نوع کرم و لوسیون جهت پوست شما خوب و بافایده است با یک متخصص پوست مشورت کنید تا راهنمایی های مورد نیاز را در اختیارتان قرار دهد. توجه داشته باشید که روزانه، مواد متفاوت با عناوین عجیب غریب روانه بازار می شوند. یادمان نرود هر آنچه را که تبلیغ می کنند لزما به نفع ما نیستنند بعد در هنگام خرید کرمهای دست وصورت وسواس بیشتری به خرج دهید و هر کرمی را خریداری نکنید.

۶- هرگز فریب فروشنده های اینترنتی را نخورید
امروزه هرگونه وسیله و یا محصولی را می توان به آسانی و به صورت اینتر نتی خریداری کرد. این در حالی است که بعضی از این محصولات فقط با تجویز دکتر امکان دسترسی به آنها وجود دارد. شاید هزینه کردن کمتر، شما را وسوسه کند به دنبال محصولاتی جهت صاف و براق کردن پوست خود باشید. و از این گونه موارد به وفور در سایت های مجازی پیدا می شوند و گاها هیچ گونه مسئولیتی در قبال فروش محصولات خود ندارند. شما جهت اینک یک خرید موفق داشته باشید باید راجع به اجزای تشکیل دهند ماده مورد نظر اطلاعات کافی داشته باشید در مورد کرم و لوسین های پوست هیچ کس به اندازه متخصصین پوست در این زمینه تخصص ندارند. بیاد داشته باشید به هیچ وجه فریب فروشندگان اینتر نتی را نخورید. اللخصوص آنهایی که هیچ گونه دسترسی واقعی ندارند تنها راه دسترسی به آنها اینترنت است.

۷- روی جوش های صورت مانور ندهید
شاید وجود یک جوش روی صورت باعث شود شما ساعت ها وقت صرف کنید تا آن را از روی صوت خود محو کنید. جهت انجام هر کاری باید یکسری اصول را رعایت کرد تا دچار ضرر و زیان نشویم. بعضی از جوش هایی که روی پوست ظاهر می شوند ناشی از نیش حشرات، آلرژی، آکنه و بسیاری دیگر از عوامل نقش دارند تا پوستتان دچار چنین مشکلاتی شود. اگر این موارد به طور اصولی درمان نشود می تواند خسارت های جبران ناپذیری رو پوستتان باقی بگذارد بعد جهت درمان جوش های روی صورت به اهل فن مراجعه کنید و در حد امکان از دست کاری کردن آن اجتناب کنید.

۸- جوش های کهنه را جدی بگیرید
معمولا ساختار بدن به شکلی است که جوش های متفاوت را بعد از چند هفته جذب می کند و بعد از آن مدت، اثری از جوش روی پوست باقی نمی ماند. حال اگر افرادی داری جوشی هستند که چندین ماه رو صورتشان است و محو هم نمی شود باید اینگونه جوش ها را جدی بگیرند آیا که دیده شده است است که بعضی از این جوش ها با سرطان پوست رابطه مستقیم دارند. درچنین مواردی حتما به دکتر متخصص پوست مراجعه کنید تا با انجام آزمایشاتی از ماهیت واقعی جوش شما مطلع شده است تا بتواند عالی ترین درمان را جهت برطرف کردن آن اتخاذ کند.

روش های مواظبت از پوست

۹- مواظبت خاص از کیست های دردناک عمیق
هنگامی که روی پوست خود کیست های درناک دارید سریعا به فکر درمان آن باشید. تا از هر گونه هزینه اضافی در آینده جلوگیری شود. اکثر بیماران تلاش می کنند با باز کردن زخم کیست ها حجمشان را کم کنند. ولی این کار ممکن است باعث التهاب زیاد کیست روی پوست شده است و التهاب و عفونت های احتمالی را زیاد کند. هنگامی که چنین حالتی پیش بیاید حتما نیاز به تخلیه کیست از روی پوست و استفاده از آنتی بیوتیک مهم می شود. در چنین مواردی متخصصین پوست می توانند به کمکتان بیایند.

۱۰- از صابون ها بیش از حد استفاده نکنید
همه ما جهت پاکیزه نگه داشتن پوست صورت تلاش می کنیم با صابون های که جهت همین منظور تهیه شده است اند صورت خود را می شوییم. توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از صابون ها اللخصوص صابون ها کم کیفیت می تواند بافت های بافایده روی پوست را نیز نابود کند این کار نه تنها به نفع پوستتان نیست بلکه می تواند خطر مبتلا شدن به انواع عفونت ها و بیماری های پوستی را نیز زیاد کردن دهد.

۱۱- هرگز از مواد تاریخ مصرف گذشته استفاده نکنید
یادتان باشد که دلیلی دارد که روی مواد آرایشی و بهداشتی، تاریخ مصرف درج می شود. شاید در نگاه اول فکر کنیم که این گونه مواد که خوراکی نیستند تا تاریخ مصرفشان آنقدر هم مهم باشد. ولی توجه داشته باشید این گونه مواد خوراک پوست شما را تشکیل می دهند و می توانند باعث نابودی پوست نیز شوند. دکتر بروئر دراین باره می گوید هنگامی که شما از محصولات تاریخ مصرف گذشته استفاده می کنید احتمال اینکه مواد فعال، تشکیل دهنده آنها نابود شده است باشد و دیگر کاریی خاص خود را نداشته باشد زیاد هست. از این رو می تواند باعث جنبش پوست شما نیز شود.
هنگامی که شما جهت نخستین بار یک محصول را خریداری می کنید، به تاریخ انقضای آن دقت کنید تا اطمینان حاصل شود که مدت طولانی در قفسه فروشگاه نمانده باشد. بد نیست که تاریخ تولید و انقضای محصول را با تقویم روز چک کنید تا میزان وقت باقی مانده آن مطلع شوید. ترجیحا از کرم و لوسین هایی که چند ماه زیاد به تاریخ انقضای آنها باقی نمانده است را حتی در صورت آف خوردن قیمت نیز خریداری نکنید.

۱۲- از سوزن جهت درمان جوش استفاده نکنید
همه ما جهت برطرف و خلاصی از جوش روی صورت از ابزارهای خانگی که عمدتا آلوده هستند استفاده می کنیم یکی از این ابزار ها که معمولا مورد استفاده قرار می گیرد سوزن ها هستند. توجه داشته باشید که حتی سر سوزن نیز می تواند محل زندگی انواع میکروب و باکتری باشد هنگامی که شما از سوزن ها جهت سوراخ کردن جوش استفاده می کنید باعث عفونت و انتشار آلودگی روی پوست می شوید. در پاره از مواقع جایگزین خلاص شدن از شر جوشها با استفاده از اینگونه روش ها مجبورید مدت وقت زیاد تا خلاص شدن از شر جوش ها روی پوست را تحمل کنید. از یاد نبرد متخصصین پوست از ابزارهای ضد عفونی شده است که مخصوص اینگونه کارها هستند استفاده می کنند.
مرجع: msn

بعضی کارها خود سرانه و غیر بهداشتی از جمله ترکاندن جوش و هم چنین حساس شدن و دست زدن زیاد به محلی که

واژه های کلیدی: مواد تشکیل دهنده | متخصص پوست | درمان آکنه | ضد آفتاب | درمان جوش | استفاده | محصولات | عفونت | صابون | تاریخ | آفتاب

روش های مواظبت از پوست

روش های مواظبت از پوست

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو