تمام محبتت را به پای دوستت بریز نه تمام اعتمادت را. (حضرت علی علیه‌السلام)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶
A
خانه » پزشکی و بهداشت » جوا‌نسازی پوست و موی سر با آر اف

جوا‌نسازی پوست و موی سر با آر اف

  روش های تازه و نوینی جهت جوانسازی پوست صورت و بدن اختراع شده است است که یکی از آن

جوا‌نسازی پوست و موی سر با آر اف

روش های تازه و نوینی جهت جوانسازی پوست صورت و بدن اختراع شده است است که یکی از آن ها روش جوا نسازی پوست با آر. اف. فرکشنال است که در مراکز قشنگی و لیزر معتبر دنیا در حال استفاده می باشد.

جوا‌نسازی پوست و موی سر با آر اف

زمینه ی ژنتیکی آدم ها نقش مهمی در میزان پاسخ دهی آن ها به درمان دارد، همان طور که به عنوان نمونه یک داروی کنترل کننده ی فشار خون درمورد تمام بیماران مبتلا به فشار خون بالا اثر یکسانی ندارد

كم پشت شدن و ريزش مو، وحشت از كچلي وتاسي،كابوس زشت شدن صورت و بسياري از موارد اين چنيني شايد يكي از مهم ترين دغدغه هاي كساني باشد كه با اين معضل روبه روهستند.

بسياري از آدم ها براي درمان سراغ راهكارهايي مي روند كه بيشتر آن ها تاثيري در رويش مجدد موها ندارد.

يكي از اين روش ها درمان قطعي ريزش مو و رويش جديدآن هاست از طريق «RF». راجع به اين شيوه با دكتر ماندانا خسروآرا متخصص پوست و مو و زيبايي گفتگو كرده ايم كه در ادامه خواهيد خواند.

  روش های تازه و نوینی جهت جوانسازی پوست صورت و بدن اختراع شده است است که یکی از آن

دكتر ماندانا خسروآرا به عنوان يك متخصص فعال در حوزه ي پوست ومو و زيبايي در پاسخ به اين سئوال كه آيا RF در درمان ريزش مو وكچلي تاثيرگذار است مي گويد: اين روش هيچ تاثيري در درمان ريزش مو ندارد و بدون شك نمي تواند به عنوان راهي براي جلوگيري از تاسي در نظرگرفته شود.

اما روشي است به نام «مزوتراپي مالشي» كه در اين روش داروها ومواد درماني به داخل پوست ماليده مي شود ولی هيچ تزريقي انجام نمي گيرد.

براي اين كار، RF را انجام داده و درسطح پوست سر او با سوزن هايي مخصوص، سوراخ هاي ريز ميكروسكوپي ايجاد شده است و مقاديري مواد درماني و دارو را ـ كه مي تواند در رويش مو موثر باشد ـ در آن موضع مي مالند.

البته گفته مي شودكه ميدلينگ پوست (وارد شدن سوزن به پوست) كه به صورت ميدلينگ مكانيكال يا به صورت ميكروميدلينگ يا به صورت RF (همراه با انرژي حركتي) انجام مي شود با ايجاد جريان خون موضعي و خونريزي هايي كه در پوست رخ مي دهد و آزاد شدن فاكتورهاي رشد مي تواند به رشد موها كمك كند ولی بايد توجه داشت كه همه ي اين موارد كه ذكر شد در حد تئوري است و نمي توان به آن ها اميد داشت.

به عنوان يك متخصص، مزوتراپي مالشي را بعد از RF انجام نداده ام. به نظر من و بسياري از همكارانم اين روش فقط براي درآمدزايي صورت مي گيرد و متاسفانه بين افراد سودجو باب شده.

بدون شك مي توان گفت كه براي اين عنوان هيچ مبناي علمي نمي توان درنظر گرفت.

جوا‌نسازی پوست و موی سر با آر اف

اگر به خاطر داشته باشيد چند سال گذشته براي درمان قطعي ريزش مو و جلوگيري از تاسي، پي. آر. پي را روشي موثر مي دانستند ولی بعدها مشخص شد كه اين روش در جلوگيري از ريزش مو هيچ تاثيري ندارد و صرفا تمهيدي بوده براي درآمد زايي.

اين روزها پي آر پي ممنوع است و اگر ديده شود كه در مركزي هنوز از اين روش استفاده مي كنند، برخورد قانوني صورت خواهد گرفت.

RF چيست؟

دكتر خسروآرا اين روش را اين گونه معرفي مي كند:
جوا نسازی پوست با آر. اف. فرکشنال یا میکرونیدلینگ آر. اف (RF Fractional) حدودا شش سال پيش وارد ايران شد. در اين شيوه، از امواج رادیویی پر فرکانس یا رادیو فرکوئنسی به عنوان درمان چروک و سفت كردن پوست های شل و افتاده استفاده شده است وهمچنان در بسیاری از مراکز لیزر و قشنگی پوست معتبر در دنیا و کشور عزیزمان ایران استفاده می شود.

  روش های تازه و نوینی جهت جوانسازی پوست صورت و بدن اختراع شده است است که یکی از آن

ابتدا روغن و یک ژل رقیق روی پوست مالیده می شود و سپس دکتر با دستگاه رادیو فرکانس امواج رادیویی پرفرکانس را روی سطح پوست می تاباند.

این امواج رادیویی به تدریج گرما را از سطح پوست به عمق پوست ( درم و زیر پوست ) وارد می کنند. تابش این امواج، بی عارضه است و بر پوست دو تاثیر دارد:

عبارات مهم : مرطوب کننده – مرطوب کننده
الف: اثر سریع ولی کوتاه مدت كه به آن اثر لیفت یا کشیدگی پوست گفته مي شود. اين اثر در جلسه ي اول یا دوم ظاهر مي شود.

این تاثیر ناشی از انقباض وکشیدگی رشته های کلاژن زیر پوست است که نهایتا باعث لیفت موقت پوست می شود ولی در صورت توقف جلسات درمانی، اثر آن از خيلي سریع از بین می رود.

ب: با تکرار جلسات درمانی، تاثیر دیررس ولی دراز مدت (تاثیر ضد چروک) شروع می شود. به تدریج و با تکرار جلسات درماني، داخل پوست، کلاژن های تازه تشکیل می شود که علاوه برادامه ي تاثیر لیفت (کشیده شدن پوست) باعث سفتي پوست های شل و افتاده می شود (خصوصا در قسمت پائینی و طرفین پوست صورت) چروک های ظریف پوست (به ويژه دور دهان و اطراف چشم) به تدریج کم وکمتر می شود.

جوا‌نسازی پوست و موی سر با آر اف

البته بايد به دونكته ي مهم توجه داشت: اول اين كه امواج رادیو فركوئنسي هیچ ضرری جهت پوست ندارد؛ یک متد غیرتهاجمي است جهت پیشگیری و درمان چروک و شلی و افتادگی صورت و تاثیر درمانی آن به مراتب از کرم های ضد چروک بسیار گران قیمت موجود در بازار زیاد است.

نکته ي دوم این که بعد از جلسات درمان به هیچ وجه پوست دچار سوختگی و زخم نمی شود. به همين خاطر مي توان گفت عوارضی مثل لک های تیره یا روشن در این روش ایجاد نمی شود.

تنها عارضه اي که بعد از جلسات درمانی ایجاد می شود قرمزی مختصر و خشکی پوست است که به سرعت و طی چند ساعت تا حداکثر یکی دو روز با استفاده از کرم های ترمیم کننده (ضد التهاب) و آب رسان پوست (کرم های مرطوب کننده) از بین می رود.

RF چه مشكلاتی دارد؟

دكتر خسروآرا در اين باره مي گويد: اگر بخواهم به صورت خلاصه مزیت هاي اين روش را بشمارم بايد بگويم كه کار با این دستگاه ها بسیار راحت، بدون درد و بدون عوارض است.

مشکل اساسی این دستگاه ها این است که در مقایسه با لیزرهای تهاجمی (مثل لیزرفراکشنال) و حتی لیزرهای غیر تهاجمی (مثل افیرم) تاثیر کمتری دارد و دکتر مجبور است جهت رسیدن به نتیجه ي مطلوب درمانی، هم تعداد جلسات درمانی را زیاد کند (حدود شش تا ۱۰جلسه) و هم هر جلسه وقت زیادی جهت انجام درمان بگذارد.

راه حل چيست؟

اين پزشك متخصص مي گويد: محققین با توجه به پرسشها و پرسشها فوق در صدد برآمدند که تکنولوژی یا متد انجام رادیو فرکوئنسی را عوض کردن دهند طوری که با تعداد جلسات درمانی کم (سه تا چهار جلسه) مثل لیزرهای تهاجمی و غیر تهاجمی تاثیر کند.

به همين منظور با توليد نسل جدیدی از دستگاه های رادیو فرکوئنسی به نام رادیو فرکانس سوزنی ( فركشنال ) تمام معایب دستگاه های قبلی برطرف شد.

در این دستگاه ها ۲۵ یا ۴۹سوزن همزمان بسیار آرام و بدون درد وارد پوست می شود و مدت بسیار کوتاهی (یک دهم ثانیه) بعد از ورود سوزن ها به زیر پوست و در کسری از ثانیه، امواج رادیوفركوئنسي مستقیم وارد زیر پوست می شود.

در اين روش اولا میزان ورود سوزن به زیر پوست قابل تنظیم است (از نیم میلی متر تا سه و نیم میلی متر) به همين خاطر بر حسب نوع پوست (نازک یا کلفت) و منطقه ي پوست (دورچشم یا طرفین صورت).

مثلا براي دور چشم ـ که پوست نازکی دارد ـ عمق نفوذ بايد ۷ /۰ تا يك ميلي متر باشد یا به عنوان نمونه جهت درمان چروک و افتادگی طرفین قسمت پائینی و طرفین صورت باید سوزن را سه میلی متر در عمق پوست وارد کرد تا اثرات مطلوب در سریع ترین وقت و با کمترين جلسات درمانی ظاهر شود.

ثانیا در این دستگاه تازه (RF سوزنی يا فركشنال) خیلی سریع و در مدت وقت بسيار کوتاه (در کسری از ثانیه) امواج رادیویی به لایه های میانی و زیرین پوست وارد می شوند و دمای مورد نیاز جهت تاثیر درمانی مطلوب (چهل درجه) سریعا ایجاد می شود و این بر خلاف دستگاه های قبلی است که دکتر باید مدت زیادی (هر جلسه یک ساعت) کار مي كرد و امواج خیلی آرام از سد پوست مي گذشت و به كندي وارد لایه های میانی و زیر پوست مي شد.

ولی در ار اف فراکشنال سوزنی این مسئله وجود ندارد و سریعا و مستقیم سوزن ها بدون درد وارد پوست می شوند و امواج رادیوفرکانس از سوزن به لایه های متفاوت پوست نفوذ مي كنند، به همين منظور تعداد جلسات درمانی در این دستگاه تازه حداکثر چهار جلسه کافی است و مثل لیزرهای تهاجمی تاثیرات مورد نیاز را دارد بدون آن که عوارضی (سوختگی یا زخم) به پوست وارد کند.

نكته ي بعدي اين كه کار با دستگاه RF سوزنی جهت دکتر راحت است و جهت مراجع بسیار لذت بخش و دلپذیر.

به علت تکنولوژی به کار رفته در موتور وارد کننده ي سوزن ها و همين طور نوع سوزن های آن ـ که بسیار نازک و ظریف است ـ هنگام کار با این دستگاه ها (البته مدل خاص و نسل های تازه آن) ورود سوزن به داخل پوست نسبتا بدون درد است طوری که حتی قبل از انجام رادیوفرکوئنسی سوزنی نیاز به استفاده از کرم بی حسی هم نيست.

برخلاف تصور، ورود سوزن ها علاوه بر اين كه بی درد هست، هیچ گونه خون ریزی و خون مردگی در محل ورود و خروج سوزن ها ایجاد نمي كند و چنانچه گفتم، خشکی مختصر یا میانگین پوست ايجاد مي شود که با استفاده از کرم های مرطوب کننده، خشکی پوست هم از بین می رو

منبع/همشهری

واژه های کلیدی: مرطوب کننده | مرطوب کننده | متخصص پوست | استفاده | دستگاه | رادیو | درمانی | آر اف چیست

جوا‌نسازی پوست و موی سر با آر اف

دانلود

اخبار

آرشیو

گالری عکس

آرشیو

اس ام اس های تازه

آرشیو

آهنگ های پیشواز

آرشیو